Pronađeno 14 rezultata
- 24 stu 2013, 10:14
- Forum: Linux i hardver
- Tema: copy/paste sa NTFS na ext4
- Odgovori: 9
- Pogledano: 2513
Re: copy/paste sa NTFS na ext4
Pozdrav! Imam problema sa mountanjem vanjskog HDD-a. Prije rušenja Windowsa, slike i glazbu sam prebacio na vanjski HDD od 1TB. Uređen je kao NTFS. Prilikom particioniranja i instalacije Ubuntua, root-u sam dao 30 GB, swap-u 6 GB i home particiji je ostalo oko 285 GB. Sada sam spojio vanjski HDD na l ...
- 24 stu 2013, 09:53
- Forum: Razno
- Tema: Sretan rođendan
- Odgovori: 5235
- Pogledano: 688181
Re: Sretan rođendan
Sretan rođendan Shrike. 
- 24 stu 2013, 07:26
- Forum: Novi korisnici - upoznavanje
- Tema: Pozdrav od još jednog Newbia
- Odgovori: 21
- Pogledano: 4121
Re: Pozdrav od još jednog Newbia
Budem si to instalirao. U principu znam sto imam i gdje sta je i kako se vrti samo me ovo x4 na prvu zblesiralo. Nije mi uopce palo na pamet da se radi o dvije virtualne jezgre i dvije fizicke. Vec sam se ponadao da su se zajebali i prodali mi quad core 
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- 23 stu 2013, 20:53
- Forum: Novi korisnici - upoznavanje
- Tema: Pozdrav od još jednog Newbia
- Odgovori: 21
- Pogledano: 4121
Re: Pozdrav od još jednog Newbia
Kofer je toliko cool da su se i stjuardese, pardon...Domaćice leta..Odlučile prikrpati deranu sa cool koferom..:D btw. jedno offtopic pitanjce.. Kad otvorim pojedinosti u središtu upravljanja, pod procesor mi piše: Intel® Core™ i3 CPU M 380 @ 2.53GHz × 4 Šta imam 4 jezgre? To bug il ja fakat imam dvi ...
- 23 stu 2013, 20:43
- Forum: Novi korisnici - upoznavanje
- Tema: Pozdrav od još jednog Newbia
- Odgovori: 21
- Pogledano: 4121
Re: Pozdrav od još jednog Newbia
Zbog ovakvih prizora mi je nekad žao što nisam pilot..
No radi svega drugoga mi je drago što nisam..
No radi svega drugoga mi je drago što nisam..
- 23 stu 2013, 20:08
- Forum: Aplikacije za Linux
- Tema: LibreOffice vs. Microsoft Office
- Odgovori: 120
- Pogledano: 31328
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Prihvatio i instalirao, radi! Hvala! 
- 23 stu 2013, 19:30
- Forum: Aplikacije za Linux
- Tema: LibreOffice vs. Microsoft Office
- Odgovori: 120
- Pogledano: 31328
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Javlja mi:
E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13: Pristup odbijen)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?
E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13: Pristup odbijen)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?
- 23 stu 2013, 19:17
- Forum: Aplikacije za Linux
- Tema: LibreOffice vs. Microsoft Office
- Odgovori: 120
- Pogledano: 31328
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Za fontove sam pretpostavio da bi mogao imati nekakve probleme jer kod testiranja sam vidio da nema Ariala, Times New Romana i Calibria koji su ovako popularniji. Nema veze, ubacit ću ih ili ću se zabavljati sa formatiranjem. Nema mi druge. 
- 23 stu 2013, 17:49
- Forum: Linux vijesti
- Tema: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH
- Odgovori: 175
- Pogledano: 30263
Re: Otvoreni kod - jedan od prioriteta nove Vlade RH
Moram priznati da sam i ja skeptičan po tome pitanju. Općenito ljudi kod nas nisu spremni za promjene i nove stvari. Iako bi se otvorenim kodom postigle razne uštede, teško da bi se odlučili na takav pothvat. Iako je odlična ideja. I umjesto plaćanja licenci, odvoji se nekakva suma na godišnjoj razin ...
- 23 stu 2013, 17:27
- Forum: Aplikacije za Linux
- Tema: LibreOffice vs. Microsoft Office
- Odgovori: 120
- Pogledano: 31328
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Pozdrav! Kao novi korisnik Linuxa imam jedno malo pitanje.. Do sada sam koristio Windowse i MS Office paket. S obzirom da sam prešao na Linux, tj. prelazim, dobit ću LO. Kakvo je stanje sa editiranjem dokumenata i otvaranjem Office dokumenata? S obzirom da se većina mojih kreacija svoji na otvaranje ...