Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon seta

Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Lutherus

Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon seta

Post Postao/la Lutherus »

Microsoft je zatražio da se iz Ubuntu icon seta makne Skype ikona radi krešnja trademarka.

Više informacija na http://www.omgubuntu.co.uk/2013/04/micr ... rom-system
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la max360se »

Microsoft has requested that the skype.png be removed from this package.

Investigating it, it seems that we even didn't use that icon on the system. The launcher icon was already presenting the skype icon in the microsoft deb package. So we didn't use that one.
https://bugs.launchpad.net/unity-asset- ... ug/1163504
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la 4ndY »

Da je Canonical imalo ozbiljan ne bi koristio nikakve ikone vlasničkog softvera u promidžbi...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la iv@n »

4ndY je napisao/la:Da je Canonical imalo ozbiljan ne bi koristio nikakve ikone vlasničkog softvera u promidžbi...
Trebalo bi složit kraću vijest o ovome, a ovo gore taman za finish line ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Lutherus

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la Lutherus »

Izazvat ćeš nemire na naslvnici.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la Suko »

Skype je realnost i nuznost.
Naravno da ce ga Canonical koristiti za promidzbu! Pola ljudi ne bi niti razmisljalo o Ubuntuu da Skype ne radi na njemu.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la 4ndY »

Suko je napisao/la:Skype je realnost i nuznost.
Naravno da ce ga Canonical koristiti za promidzbu! Pola ljudi ne bi niti razmisljalo o Ubuntuu da Skype ne radi na njemu.
Vlasnički softver na slobodnim platformama trojanski je konj koji samo čeka priliku da "spali Troju", no nakon dovoljno ponavljanja iste greške valjda se više neće ponavljati :-)

Reklo bi se: tko se laća mača... 8-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la shicy »

4ndy Stallman :)
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la Suko »

Ne branim Canonical. Znam sto vlasnicki softver znaci i kakve sve restrikcije mogu doci od njega. Ali Canonical sada ide agresivno na veci udjel na podrucju racunala. I to pod svaku cijenu.
Ako to znaci vlasnicki softver, ne vidim zasto bi se toga ustrucavali. Njihovi ciljevi u ovom trenutku nisu promocija Linuxa i FLOSS-a, vec jednostavno grabljenje najveceg moguceg broja korisnika i sirenje nakon toga.
Njihova je sreca da Skype radi na Linuxu. Da radi jos i MS Office i Fotosop, to bi Canonicalu bio homerun. Prve tri ikone na promotivnim materijalima bi bile MS Office, Fotosop i Skype. Sigurno ne bi bili LibreOffice, Gimp i Pidgin. ;-)
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s

Post Postao/la iv@n »

Shicy je napisao/la:4ndy Stallman :)
Jeste, baš ga ide u krajnosti. Ali moram priznati, nakon što sam malo kontemplirao o situaciji Josipović/FLOSS konferencija, prilično sam promijenio mišljenje. Slične stvari se događaju na raznim prosvjedima protiv G(nešto) summita, pa pozovu čelnike svjetskog društvenog foruma da sudjeluju na sastancima, imaju pristup gala večerama i domjencima + sve ostale beneficijee... i stvari se drastično mijenjaju. Rulja je vani, neredi potaknuti agentima prerušenim u huligane, a ovi s prve crte, piju šampanjac s glavešinama. Školski primjer manipulacije i inflitriranja svojih ljudi u anti-pokret.

:hmm
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Odgovori