Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon seta
Moderator/ica: Moderatori/ce
-
Lutherus
Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon seta
Microsoft je zatražio da se iz Ubuntu icon seta makne Skype ikona radi krešnja trademarka.
Više informacija na http://www.omgubuntu.co.uk/2013/04/micr ... rom-system
Više informacija na http://www.omgubuntu.co.uk/2013/04/micr ... rom-system
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
https://bugs.launchpad.net/unity-asset- ... ug/1163504Microsoft has requested that the skype.png be removed from this package.
Investigating it, it seems that we even didn't use that icon on the system. The launcher icon was already presenting the skype icon in the microsoft deb package. So we didn't use that one.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Da je Canonical imalo ozbiljan ne bi koristio nikakve ikone vlasničkog softvera u promidžbi...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Trebalo bi složit kraću vijest o ovome, a ovo gore taman za finish line4ndY je napisao/la:Da je Canonical imalo ozbiljan ne bi koristio nikakve ikone vlasničkog softvera u promidžbi...
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
-
Lutherus
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Izazvat ćeš nemire na naslvnici.
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Skype je realnost i nuznost.
Naravno da ce ga Canonical koristiti za promidzbu! Pola ljudi ne bi niti razmisljalo o Ubuntuu da Skype ne radi na njemu.
Naravno da ce ga Canonical koristiti za promidzbu! Pola ljudi ne bi niti razmisljalo o Ubuntuu da Skype ne radi na njemu.
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Vlasnički softver na slobodnim platformama trojanski je konj koji samo čeka priliku da "spali Troju", no nakon dovoljno ponavljanja iste greške valjda se više neće ponavljatiSuko je napisao/la:Skype je realnost i nuznost.
Naravno da ce ga Canonical koristiti za promidzbu! Pola ljudi ne bi niti razmisljalo o Ubuntuu da Skype ne radi na njemu.
Reklo bi se: tko se laća mača...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Ne branim Canonical. Znam sto vlasnicki softver znaci i kakve sve restrikcije mogu doci od njega. Ali Canonical sada ide agresivno na veci udjel na podrucju racunala. I to pod svaku cijenu.
Ako to znaci vlasnicki softver, ne vidim zasto bi se toga ustrucavali. Njihovi ciljevi u ovom trenutku nisu promocija Linuxa i FLOSS-a, vec jednostavno grabljenje najveceg moguceg broja korisnika i sirenje nakon toga.
Njihova je sreca da Skype radi na Linuxu. Da radi jos i MS Office i Fotosop, to bi Canonicalu bio homerun. Prve tri ikone na promotivnim materijalima bi bile MS Office, Fotosop i Skype. Sigurno ne bi bili LibreOffice, Gimp i Pidgin.
Ako to znaci vlasnicki softver, ne vidim zasto bi se toga ustrucavali. Njihovi ciljevi u ovom trenutku nisu promocija Linuxa i FLOSS-a, vec jednostavno grabljenje najveceg moguceg broja korisnika i sirenje nakon toga.
Njihova je sreca da Skype radi na Linuxu. Da radi jos i MS Office i Fotosop, to bi Canonicalu bio homerun. Prve tri ikone na promotivnim materijalima bi bile MS Office, Fotosop i Skype. Sigurno ne bi bili LibreOffice, Gimp i Pidgin.
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Jeste, baš ga ide u krajnosti. Ali moram priznati, nakon što sam malo kontemplirao o situaciji Josipović/FLOSS konferencija, prilično sam promijenio mišljenje. Slične stvari se događaju na raznim prosvjedima protiv G(nešto) summita, pa pozovu čelnike svjetskog društvenog foruma da sudjeluju na sastancima, imaju pristup gala večerama i domjencima + sve ostale beneficijee... i stvari se drastično mijenjaju. Rulja je vani, neredi potaknuti agentima prerušenim u huligane, a ovi s prve crte, piju šampanjac s glavešinama. Školski primjer manipulacije i inflitriranja svojih ljudi u anti-pokret.Shicy je napisao/la:4ndy Stallman
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.