[Python] Moj prvi programčić napisan u GTK+

C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
ZDroid
Postovi: 55
Pridružen/a: 17 srp 2013, 12:20

Re: [Python] Moj prvi programčić napisan u GTK+

Post Postao/la ZDroid »

gGrga je napisao/la:ok, bacio sam se na instalaciju gtk+. slijedim upute koje sam nasao na http://python-gtk-3-tutorial.readthedoc ... stall.html.

Zapeo sam na prvom koraku. Trebao sam skinuti skriptu i pokrenuti je koja bi mi ubacila jhbuild u ~/Source.
Nakon toga krenem sa instalacijom jhbuild-a i dobivam error:

Kod: Označi sve

gGrga-2:jhbuild gGrga$ ./autogen.sh 
gnome-autogen.sh not available
yelp-tools not available
Configuring jhbuild without autotools
Now type `make' to compile jhbuild
gGrga-2:jhbuild gGrga$ make
Run "make install" to install.
gGrga-2:jhbuild gGrga$ make install
msgfmt -o ca.mo ca.po
make[1]: msgfmt: No such file or directory
make[1]: *** [ca.mo] Error 1
make: *** [install] Error 2
Pomoć? :drool

EDIT:
Skinuo sam krivu jhbuild skriptu... Problem rijesen ;)
Sad ti radi program?
me@droid
Avatar
gGrga
Postovi: 82
Pridružen/a: 16 lip 2013, 18:00
Spol: M
OS: OS X, Ubuntu 11.10
Lokacija: Zagreb

Re: [Python] Moj prvi programčić napisan u GTK+

Post Postao/la gGrga »

ne snalazim se u tome svemu...

ovako, instalirao sam jhbuild, uspjesno sam izvrsio jhbuild bootstrap pa nakon toga jhbuild build meta-gtk-osx-bootstrap i nakon toga jhbuild build. otvorio jhbuild shell -> radi.

ovako mi izgleda /Users/gGrga:

Kod: Označi sve

.				.gradle				AndroidStudioProjects
..				.idlerc				Applications
.CF89AA64			.imagineer_log.txt		Applications (Parallels)
.CFUserTextEncoding	.jhbuildrc			        Desktop
.DS_Store			.jhbuildrc-cfw-10.4		Documents
.Trash			.jhbuildrc-cfw-10.4u		Downloads
.adobe			.jhbuildrc-custom		Library
.android			.jhbuildrc-fw-10.4		Movies
.bash_history		.jhbuildrc-fw-10.4-test		Music
.cache			.local				        NetBeansProjects
.config			.netbeans-derby			Pictures
.dropbox			.qxsxokarc			        Public
.dvulzvnn			.replicatorg			Source
.eaglerc			.ssh				        VirtualBox VMs
.ganttproject		.subversion			gtk
.gitconfig			.thumbnails			mapscache
gtk je tu... sta sad? :drool
btw, sry zato kaj je

Kod: Označi sve

 naskraban ovako, nemam volje uredjivati to...
Avatar
PunkBastard
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Lokacija: wonderland

Re: [Python] Moj prvi programčić napisan u GTK+

Post Postao/la PunkBastard »

Iskreno, nemam pojma što si ti tu radio :-D , i ne razumijem jer sam ja gtk direktno preko apt-get instalirao, kompajlirao pygobject i to je to. A ako gtk3 imaš kako kažeš, trebao bi ti program raditi. Ako imaš neku ideju za popraviti nešto, dodati nešto, slobodno napravi, ovih dana ću naučiti i git-om baratati malo pa ću i tamo staviti.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: [Python] Moj prvi programčić napisan u GTK+

Post Postao/la iweb »

Um, ti na OS X pokušavaš to instalirati?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta
Avatar
gGrga
Postovi: 82
Pridružen/a: 16 lip 2013, 18:00
Spol: M
OS: OS X, Ubuntu 11.10
Lokacija: Zagreb

Re: [Python] Moj prvi programčić napisan u GTK+

Post Postao/la gGrga »

Da... imas kakav savjet? Iako sam trenutacno u zadru i doma sam za dva tjedna. Laptop je sa mnom ali ga mogu koristiti samo u kriznim trenucima. Naredba od obitelji...
Avatar
PunkBastard
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Lokacija: wonderland

Re: [Python] Moj prvi programčić napisan u GTK+

Post Postao/la PunkBastard »

U tom slučaju ja ne mogu pomoći jer nemam nikakvog iskustva sa OS X
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Odgovori