LibreOffice vs. Microsoft Office
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Profesor Bruka
- Postovi: 48
- Pridružen/a: 10 sij 2013, 23:13
- Spol: M
- OS: Debian GNU/Linux; XFCE
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Ako znaš nešto što ja ne znam, postoje i privatne poruke.Lutherus je napisao/la:Ili možeš autora potražiti na FOI-u
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
isto tako... u dvije prosle firme u kojima sam radio koristili smo openoffice a a u sadasnjoj prvo njega pa libre office (moja krivicadrone je napisao/la:U temama koje me ne zanimaju i o kojima nemam pojma ne sudjelujem. Ali sada pričam iz vlastitog iskustva jer sam koristio sve te programe. I zato se nikako ne mogu složiti da nemaju konkurenciju i da je to jedino realno sagledavanje stvari. U nekim slučajevima možda i je. Ako MS Office ima neke stvari bolje riješene, ne znači da su LO ili OO neupotrebljivi, daleko od toga. O tome govorim.stefan je napisao/la:Mislim da ni Word ni Excel nemaju konkurenciju. To je realno sagledavanje stvari. Možemo mi pričati što hoćemo.
U firmama u kojima sam radio, apsolutno svaki dokument napravljen u Wordu ili Excelu vrlo jednostavno bi se dao kreirati u Writeru ili Calcu. Sve što treba je naučiti osnove korištenja LO-a jer nije baš isti kao MS Office. I to je glavni problem, a ne nedostatak funkcija koje 99% korisnika uredskih programa nikad nije ni vidjelo.
Osim toga, većina ne zna koristiti ni osnovne stvari u MS Officeu jer su jedva naučili koristiti nekoliko elemenata za stilove, razmaknicu za poravnavanje i return za novi red (u Wordu recimo). Kakve gluposti rade u dokumentima nije normalno. I takvima onda trebaju skupe licence (ili krekovi) jer LO ne valja i MS Office je nešto toliko potrebno da se bez toga ne može ni disati. Pitam se zašto uopće toliko ljudi godinama radi na razvoju LO-a kad nije nikakva konkurencija i ne valja.
http://www.datamation.com/applications/ ... res-1.html
http://www.datamation.com/applications/ ... res-1.html
je to neko osnovno koristenje ali tako nesto je potrebno velikoj vecini privatnih ljudi i firmi...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- Profesor Bruka
- Postovi: 48
- Pridružen/a: 10 sij 2013, 23:13
- Spol: M
- OS: Debian GNU/Linux; XFCE
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Pa podijeli, brate, mudrost - kakva poveznica i tako to... Već duže vremena razmišljam o Latexu, ali nikako da počnem.4ndY je napisao/la:Može se i tome doskočiti, a čak je moguće i video fajlove importati u PDF jer PDF ždere sveProfesor Bruka je napisao/la:Ali gubiš sve one prijelaze slajdova i slično, zar ne?blacx je napisao/la: U PDF-u, koji se otvara na svakom sustavu (relativno) jednako, nema nikakvih problema s tim
- Profesor Bruka
- Postovi: 48
- Pridružen/a: 10 sij 2013, 23:13
- Spol: M
- OS: Debian GNU/Linux; XFCE
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Hvala!blacx je napisao/la:Prijelazi slajdova:
http://tex.stackexchange.com/a/23136
Import videa:
http://abarry.org/the-complete-guide-to ... der-linux/
http://tex.stackexchange.com/a/1576
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
slazem se drone. LO je vrlo upotrebljiv, za 95% ljudi LO ima sve sto treba..
ali svejedno je MS office bolji. i bez konkurencije.
ali svejedno je MS office bolji. i bez konkurencije.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Dižem ovu malo stariju temu jer me upravo zanima to: u čemu je bolji MS od Librea? Zanima me konkretan odgovor ljudi koji su koristili oboje, ako ima takvih, a ne filozofske rasprave o smislu života 
Ja već godinama koristim LibreOffice (prije OO), čak i na poslu smo na njemu, MS sam koristila prije dok mi nisu trebale naprednije mogućnosti pa si ne mogu sama to odgovoriti.
Ja već godinama koristim LibreOffice (prije OO), čak i na poslu smo na njemu, MS sam koristila prije dok mi nisu trebale naprednije mogućnosti pa si ne mogu sama to odgovoriti.
Those who stand for nothing fall for anything.
- dklaja
- Postovi: 186
- Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
- Spol: M
- OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
- Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Evo konkretno u čemu je LibreOffice bolji od MS:mist je napisao/la:Dižem ovu malo stariju temu jer me upravo zanima to: u čemu je bolji MS od Librea? Zanima me konkretan odgovor ljudi koji su koristili oboje, ako ima takvih, a ne filozofske rasprave o smislu života
Ja već godinama koristim LibreOffice (prije OO), čak i na poslu smo na njemu, MS sam koristila prije dok mi nisu trebale naprednije mogućnosti pa si ne mogu sama to odgovoriti.
LibreOffice se može instalirati i na Windows (dakle pruža mogućnost da ga korsitite čak i gdje nemate mogučnosti korištenja Linuxa) i otvara sve verzije MS dokumenata. Naime, ako na kompjuteru imate MS 2003. i dobijete mailom npr. wordow dokument koji je napravljen u MS 2007. ili MS 2010. neće te ga moći otvoriti sa MS 2003.
Ali je zato tu LibreOffice!
Zadnja izmjena: dklaja, dana/u 24 srp 2013, 19:26, ukupno mijenjano 1 put.
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Bolji je jer Libreoffice nekad "fula" kada pretvara iz open doc u microsoft doc format. Pošto još nisam naišao na računalo koje otvara odt (osim svoga i sestrinog), to predstavlja problem.mist je napisao/la:Dižem ovu malo stariju temu jer me upravo zanima to: u čemu je bolji MS od Librea? Zanima me konkretan odgovor ljudi koji su koristili oboje, ako ima takvih, a ne filozofske rasprave o smislu života
Ja već godinama koristim LibreOffice (prije OO), čak i na poslu smo na njemu, MS sam koristila prije dok mi nisu trebale naprednije mogućnosti pa si ne mogu sama to odgovoriti.