HOW (HrOpenWiki) - pitanja, prijedlozi, pomoć
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Pa, ne treba anketa. Svi smo uglavnom da ih se spomen, što je i logično. Pogotovo za početnike, kojima je, baš u početku najbitnije znati za postojanje tih poznatih aplikacija i na Linuxu.
No, po načelu kako je 4ndY spomenuo... Samo link na službene stranice i gotovo ili u napomenu kako je to bitan, ali ne i otvoren software
No, po načelu kako je 4ndY spomenuo... Samo link na službene stranice i gotovo ili u napomenu kako je to bitan, ali ne i otvoren software
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
OK. Može tako.Grof je napisao/la:Pa, ne treba anketa. Svi smo uglavnom da ih se spomen, što je i logično. Pogotovo za početnike, kojima je, baš u početku najbitnije znati za postojanje tih poznatih aplikacija i na Linuxu.
No, po načelu kako je 4ndY spomenuo... Samo link na službene stranice i gotovo ili u napomenu kako je to bitan, ali ne i otvoren software
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Kako prevesti "Codec" na hrvatski?
Da li Kodek, ili ostaviti Codec, ili nešto treće ...
( S obzirom da smo Hardware preveli sa hardver)
Da li Kodek, ili ostaviti Codec, ili nešto treće ...
( S obzirom da smo Hardware preveli sa hardver)
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
A ne znam...mislim da može kodekSuko je napisao/la:Kako prevesti "Codec" na hrvatski?
Da li Kodek, ili ostaviti Codec, ili nešto treće ...
( S obzirom da smo Hardware preveli sa hardver)
- Tux Slave
- Postovi: 519
- Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
- Spol: M
- OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x
- Lokacija: Nova Gradiska
- Kontakt:
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Ili ovako se to riješi: "Kodek(eng. Codec) je to i to."Grof je napisao/la:A ne znam...mislim da može kodekSuko je napisao/la:Kako prevesti "Codec" na hrvatski?
Da li Kodek, ili ostaviti Codec, ili nešto treće ...
( S obzirom da smo Hardware preveli sa hardver)
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Neće tako moći, jer spominjem jedno dvadeset puta u tekstu kodek, pa ne bi baš lijepo izgledalo.Tux Slave je napisao/la: Ili ovako se to riješi: "Kodek(eng. Codec) je to i to."
Lijepo ćemo pravu rvacku riječ "kodek" staviti..
Kad već sejvamo, pejstamo, mountamo ....
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Ne treba izmišljati toplu vodu:
http://hjp.srce.hr/index.php?show=searc ... f1xhXxA%3D

Kako piše da eng. codec dolazi od compressor/decompressor, onda može kod nas kodek: od kompresor/dekompresor.
http://hjp.srce.hr/index.php?show=searc ... f1xhXxA%3D
Kako piše da eng. codec dolazi od compressor/decompressor, onda može kod nas kodek: od kompresor/dekompresor.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Thanks!4ndY je napisao/la:Ne treba izmišljati toplu vodu:
http://hjp.srce.hr/index.php?show=searc ... f1xhXxA%3D
Kako piše da eng. codec dolazi od compressor/decompressor, onda može kod nas kodek: od kompresor/dekompresor.
Trebamo ostati u duhu jezika.
- fridrik
- Postovi: 266
- Pridružen/a: 30 sij 2008, 20:55
- Spol: M
- OS: Ubuntu, Mint, Gnome, MATE
- Lokacija: okolica Zagreba
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Pozdrav ekipi!
Napisao sam (zapravo više načičkao slikama) upute za instalaciju Debiana!
kava
Pogledajte! Da nisam kakve bedastoće napisal ...

Napisao sam (zapravo više načičkao slikama) upute za instalaciju Debiana!
kava
Pogledajte! Da nisam kakve bedastoće napisal ...
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Odlično, ostaje nam još Mandriva... ne bi bilo loše i Slackware ili Arch.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.