max360se je napisao/la:
Da vas podsjetim ekipa, ovo je Linux ZA SVE, a ne Linux samo za profiće
Pa zapravo na ovom portalu ima jako malo "profića" u okviru ljudi koji s stručno bave linuxom (barem koliko sam ja shvatio), većinom su ljudi volonteri ili entuzijasti koji pišu na portalu, pomažu novim koristnicima i normalno je da se entuzijazam kad-tad ugasi, postoje i preče stvari. Uostalom nemoguće je ograničiti tko će kad i koliko biti aktivan i odgovarati na pitanja, sudjelovati u razprama jer linux većini koristnika nije "oružje" nego "orudje" i ako ga koriste kao prvi operacijski sustav, oni će doći, pitati što ih zanima i otići, jednako kao što bi učinili da imaju Windowse ili OS X, to je jednostavno tako i dalje ne razumijem zašto bi
vulgaris koristnik trebao stalno "visiti" na forumu, ako ima jedan problem u 4 godine, 3 posta sasvim razumna, bolje nego da je još 100 postaova objavio u "Teti dana". A
apropo neuljudnih i bahatih koristnike to uviek treba kazniti, ali ne zato što pljuju po Linuxu, to je njihovo pravo (i obći prikaz kongitivnih sposobnosti ako ne znaju promieniti sliku na radnoj površini- nu takvi su izrazito riedki) nego ukoliko su naporni, šire promičbu, agresivni i nastavljaju "trollati" bez obzira na upozorenja, takodjer mislim da se preuveličava, ne znam kada se netko zadnji put registrirao i pitao neko baš banalno pitanje, najčešće bude nekoliko trollova na portalu, ali ne vidim način da se to sankcionira osim brisanja postova, ne možeš mienjati mentalni sklop ljudima
Mislim da niti s naše strane ne treba biti agresivan i nametljiv i mitologizirati linux i držati ga kao svetu kravu, te biti uvriedjena frajla kad netko kritizira, jer koliko sam skužio, ljudi percipiraju Linuxaše kao dosta naporne u promičbi

.