[VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la max360se »

iweb je napisao/la:Što se mene tiče, može. Predstaviš se pa možeš postat. A, ako nećeš dijeliti osobne informacije možeš napisati nešto tipa "bok ekipa :)"
To i dalje neće sprečit hit 'n' run korisnike. Oni će tako nešto napisati i postavit pitanje.

Da vas podsjetim ekipa, ovo je Linux ZA SVE, a ne Linux samo za profiće
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la glaskoncILLa »

Lutherus je napisao/la:Mislim da ne shvačaš. Bez postanja u Novi korisnici predstvljanje nema postanja na ostatku foruma.
Većina ljudi ionako radi hit`n run i više se ne vraća. Nije bit imati 100 000 registriranih korisnika već što više aktivnih i kvalitetnih. E sad ak je nekome fetiš glumiti pjegavu 12 godišnjakinju nek ju glumi no kako ovo nije opći forum tipa crozone, forum.hr i croportala već je više tehnički forum namjenjen ljudima zajedničkog interesa pretpostavljam da neće biti odviše ni trolova ni perveta.
ti zbilja vjerujes da bi se predstavljanjem nekog sprijecilo da ode nakon tri posta?
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la iv@n »

max360se je napisao/la:Da vas podsjetim ekipa, ovo je Linux ZA SVE, a ne Linux samo za profiće
Bravo max :thumbs
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Lutherus

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Lutherus »

E pa o tome se i radi. Ime je Linux za sve pa bi bilo dosta pljuvanja, neutemeljenog kritiziranja i napadanja. Toga je sve više. Pogledaj samo portal. U zadnje vrijeme svako malo osvane Komentar uklonjen.
I nigdje nitko ne kaže da moraju biti samo profići, već ljudi koji su zainteresirani, koji nešto žele, koji žele učiti i kojima je stalo a ne koj kakvi kritičari.

@glas

naravno da ga se nebi spriječilo ali bi se barem donekle ekipu filtriralo.
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la glaskoncILLa »

ma bi, clan sam na jos jednom forumu gdje vlada neka noja oko clanova i toliko forsiraju predstavljanje da ti admini pisu pm-ove ako to slucajno ne odradis (sto sam ja "slucajno" zaboravio :) ), broj "tri posta" ekipe je jednak kao i ovdje.

i to tak izgleda na svim forumima, uvijek postoji neka core ekipa (koja se s vremenom mijenja), ekipa koja povremeno navrati i ekipa koja sisne tri posta i nestane.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Slamd64

AW: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Slamd64 »

Vjeruj Luth da sam bio na mnogo foruma po BiH i hr i kad god neko nešto predloži, pita, komentira odmah udare po žrtvi kako je on levat, lolaju se i roflaju, mada oni koji uporno dokazuju nešto apsurdno su to zaslužili mada ni to nije način. Svi koje sam ovdje upoznao su ljudi koji su došli s ciljem da ponešto nauče ali i da se druže. Još uvijek nisam naišao na nekoga ko se okomio na sve i svakoga osim onog pc eksperta. Ovdje je raja super, forum je odličan Oi može samo ići nabolje. Ima nas svakakvih, pa ako neko nešto ne zna treba mu izaći u susret, ali na pravi način.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Avatar
retsam
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Lokacija: /dev/pts/0

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la retsam »

max360se je napisao/la: Da vas podsjetim ekipa, ovo je Linux ZA SVE, a ne Linux samo za profiće
Pa zapravo na ovom portalu ima jako malo "profića" u okviru ljudi koji s stručno bave linuxom (barem koliko sam ja shvatio), većinom su ljudi volonteri ili entuzijasti koji pišu na portalu, pomažu novim koristnicima i normalno je da se entuzijazam kad-tad ugasi, postoje i preče stvari. Uostalom nemoguće je ograničiti tko će kad i koliko biti aktivan i odgovarati na pitanja, sudjelovati u razprama jer linux većini koristnika nije "oružje" nego "orudje" i ako ga koriste kao prvi operacijski sustav, oni će doći, pitati što ih zanima i otići, jednako kao što bi učinili da imaju Windowse ili OS X, to je jednostavno tako i dalje ne razumijem zašto bi vulgaris koristnik trebao stalno "visiti" na forumu, ako ima jedan problem u 4 godine, 3 posta sasvim razumna, bolje nego da je još 100 postaova objavio u "Teti dana". A apropo neuljudnih i bahatih koristnike to uviek treba kazniti, ali ne zato što pljuju po Linuxu, to je njihovo pravo (i obći prikaz kongitivnih sposobnosti ako ne znaju promieniti sliku na radnoj površini- nu takvi su izrazito riedki) nego ukoliko su naporni, šire promičbu, agresivni i nastavljaju "trollati" bez obzira na upozorenja, takodjer mislim da se preuveličava, ne znam kada se netko zadnji put registrirao i pitao neko baš banalno pitanje, najčešće bude nekoliko trollova na portalu, ali ne vidim način da se to sankcionira osim brisanja postova, ne možeš mienjati mentalni sklop ljudima :)

Mislim da niti s naše strane ne treba biti agresivan i nametljiv i mitologizirati linux i držati ga kao svetu kravu, te biti uvriedjena frajla kad netko kritizira, jer koliko sam skužio, ljudi percipiraju Linuxaše kao dosta naporne u promičbi :pogled_dolje .
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Lutherus

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Lutherus »

Vidim da me ne shvaćate. Ponavljam, nemam ništa protiv novih ljudi, od njih samo tražim da koriste opciju pretraživanja jer mi se neda po tko zna koj puta za broadcom drivere pisati

Kod: Označi sve

   wget http://bues.ch/b43/fwcutter/b43-fwcutter-015.tar.bz2
   tar xjf b43-fwcutter-015.tar.bz2
   cd b43-fwcutter-015
   make
   sudo make install
   cd ..

Kod: Označi sve

   export FIRMWARE_INSTALL_DIR="/lib/firmware"
   wget http://www.lwfinger.com/b43-firmware/broadcom-wl-5.100.138.tar.bz2
   tar xjf broadcom-wl-5.100.138.tar.bz2
   sudo b43-fwcutter -w "$FIRMWARE_INSTALL_DIR" broadcom-wl-5.100.138/linux/wl_apsta.o
no nije ni to problem. Nego mene smetaju kritičari i oni koji konstantno prigovaraju a istovremeno ne pročitaju kaj im se napiše.
Avatar
calisto053
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Lokacija: ~/kauč

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la calisto053 »

Više je nego očito da se nitko od početnika ne trudi shvatiti i naučiti grozne CLI naredbe, pa sam dobio ideju da možda unutar foruma "Linux i početnici" stavimo sticky temu. Već je to bilo na portalu:
http://www.linuxzasve.com/naucite-radit ... enom-retku

Ja sam samo prenio vijest s Distrowatcha gdje su se osvrnuli na knjigu "The Linux Command Line", ali to je ipak samo vijest.
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... =24&t=9218

Dovoljno bi bilo samo copy-paste par kratkih objašnjenja problematike i upućivanje na reference (knjiga se ionako nalazi na našim stranicama), pa da živimo u nadi da će neki nesretnik to ipak i pogledat...
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la max360se »

Bezveze dupliciranje sadržaja. Ako su nesposobni pogledat na portalu i wikiju onda neće to sigurno neće ni tu
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Odgovori