Postoji masa distribucija, masa softvera i mnogih razvojnih stručnjaka, pa i običnih ljudi koji volonterski npr. prevode softver na domicilni jezik... ali nikako ne vidim od čega ti ljudi žive. Evo, pod temom o novoj Mandrivi se nekoliko puta spominje kako su očito developeri otišli s te distre nekamo drugamo... a ja se pitam kamo i zašto? Tko ih plaća i plaća li ih uopće? Kako te stvari funkcioniraju uopće u Linux svijetu?!
Mislimmmm, Bill Gates prodaje OS za okvirnih 1000kn, ali ako tu Mandrivu uredno skinem s neta, instaliram i koristim bez ikakve naknade upravo onima koji su je sklepali, kako očekivati i dalje angažman tih developera... Tko uopće i u kojoj novčanoj relaciji razvija kernel i npr. važne sigurnosne zakrpe!?
Evo, puno pitanja, nadam se kako ćete dokučiti što me muči i objasniti mi kako stvari stoje
Hvala