Ne vidim particije [RIJEŠENO]
Moderator/ica: Moderatori/ce
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Ne vidim particije [RIJEŠENO]
Nigdje ne vidim svoje ext3 particije, nema ih u /media diru? Razlozi? Riješenje?
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
- Sokac
- Site Admin
- Postovi: 1120
- Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
- Spol: M
- OS: Archlinux
- Lokacija: San Francisco
- Kontakt:
Re: Ne vidim particije
Jel imaš particije u /dev?
ls /dev/hd* /dev/sd*
ls /dev/hd* /dev/sd*
- kaiwan
- Postovi: 934
- Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
- Spol: M
- OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
- Lokacija: jastrebarsko
Re: Ne vidim particije
Dal ih imas pod Places->Removable Media ?adminivan je napisao/la:Nigdje ne vidim svoje ext3 particije, nema ih u /media diru? Razlozi? Riješenje?
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Re: Ne vidim particije
Pogledaj fstab, pa probaj mountat particije koje su ext3. Ako ne ide , da vidiš što je krivo pošlo.
Kod: Označi sve
dmesg | tailEs gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
- Sokac
- Site Admin
- Postovi: 1120
- Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
- Spol: M
- OS: Archlinux
- Lokacija: San Francisco
- Kontakt:
Re: Ne vidim particije
a probaj i ovako:
sudo sfdisk -l
sudo sfdisk -l
Re: Ne vidim particije
Nisi naveo koji OpenSuse koristis. Naime OpenSuse ima nekih sitnih musica kod instaliranja na vecadminivan je napisao/la:Nigdje ne vidim svoje ext3 particije, nema ih u /media diru? Razlozi? Riješenje?
postojece sustave, bilo Suse-ove ili druge, tako da u fstab-u mounta samo root i home particiju
novoinstaliranog korisnika. Rijesenje je postavljanje tocke mountanja na ostale ext3 particije.
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: Ne vidim particije
Ručno sam mountao i vidim ih sada.Sokac je napisao/la:a probaj i ovako:
sudo sfdisk -l
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: Ne vidim particije
Evo sada sam manje-više sve podesio (repozitorije, codece...)... ostali su mi fontovi, pa ako netko zna kako da to riješim bio bih zahvalan... I koji je najbolji način za instalirati nVIDIA drivere?
openSUSE 11 (beta)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
- kaiwan
- Postovi: 934
- Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
- Spol: M
- OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
- Lokacija: jastrebarsko
Re: Ne vidim particije
evo, moras kompilirat:adminivan je napisao/la:Evo sada sam manje-više sve podesio (repozitorije, codece...)... ostali su mi fontovi, pa ako netko zna kako da to riješim bio bih zahvalan... I koji je najbolji način za instalirati nVIDIA drivere?
openSUSE 11 (beta)
http://en.opensuse.org/NVIDIA
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Re: Ne vidim particije
probaj instaliraj msttcorefonts
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!