u većini Naslovnica(kad kliknem na link s foruma te pretraživanje4ndY je napisao/la:Pa, kako linkovi u tom izborniku nisu baš frekventni, mislio sam da neće biti veliko zlo ih staviti dolje i time povećati površinu za sam sadržaj. Možda i zbog neke simterije i to...iweb je napisao/la:Zašto je meni dolje?
P.S. Ne mislim na sebe nego na izbornik, da me krivo ne shvatite![]()
![]()
Koji ti točno link iz izbornika "fali"?
HOW (HrOpenWiki) - pitanja, prijedlozi, pomoć
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Link na Naslovnicu su ti i ona zelena slova Wiki (ispod open.hr u lijevom gornjem kutu stranice.)iweb je napisao/la:u većini Naslovnica(kad kliknem na link s foruma te pretraživanje4ndY je napisao/la: Koji ti točno link iz izbornika "fali"?
A pretraživanje imaš isto u gornjem dijelu.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Nisam nikako uspio linkati ovo:
http://wiki.open.hr/index.php/Nakon_men ... _ili_stane
Ko ono slovo č smeta, nisam nikako uspio dobiti link, jesam li to samo ja glup ili bi trebalo promjeniti ono 'č' u 'c' da se moze nikati?
http://wiki.open.hr/index.php/Nakon_men ... _ili_stane
Ko ono slovo č smeta, nisam nikako uspio dobiti link, jesam li to samo ja glup ili bi trebalo promjeniti ono 'č' u 'c' da se moze nikati?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Iskopiraj cijeli redak (i ono nakon "č") u liniju adrese browsera i onda radi uredno. (upravo probao)zole052 je napisao/la:Nisam nikako uspio linkati ovo:
http://wiki.open.hr/index.php/Nakon_men ... _ili_stane
Ko ono slovo č smeta, nisam nikako uspio dobiti link, jesam li to samo ja glup ili bi trebalo promjeniti ono 'č' u 'c' da se moze nikati?
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Znam da tako radi dobro ali netko ce samo kliknuti viditi da ne postoji ta stranica i preskociti... sta ima komplikacija za staviti ono 'č' u 'c', nema veze onda, meni osobno ne smetaGrof je napisao/la: Iskopiraj cijeli redak (i ono nakon "č") u liniju adrese browsera i onda radi uredno. (upravo probao)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Ja sam to riješio tako da na tiny url napravim novi link i linkam na forum taj mali koji radi.
Inače, kod na forumu ne prihvaća hrvatska slova u url-u i zato ne može linkati.
Evo:
Nakon menija učitava sporo ili stane
Inače, kod na forumu ne prihvaća hrvatska slova u url-u i zato ne može linkati.
Evo:
Nakon menija učitava sporo ili stane
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Možda se uočili kako naš Wiki ima problema s identitetom, točnije nazivom... Kako oslovljavati taj naš wiki? Pa do sad smo koristili svašta:
* naš wiki
* OpenWiki
* wiki
* HrOpenWiki
* LZS wiki
* wiki.open.hr
* itd.
(od toga su mnogi nazivi ili predugački ili neprecizni ili krivi...)
Da bi uklonili takvu pomutnju oko nazivlja bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga jednom zauvijek pa predlažem(o) ovo:
Puni naziv je HrOpenWiki (kao i do sad), dok je kratica HOW (to je ono što će se češće koristiti).
HOW je zgodna kratica jer odmah asocira na (eng.) "kako" - "kako nešto napraviti", "HowTo", "Kako?"... a odgovor je HrOpenWiki
Onda, što mislite? Ima li netko neki bolji prijedlog? kava
* naš wiki
* OpenWiki
* wiki
* HrOpenWiki
* LZS wiki
* wiki.open.hr
* itd.
(od toga su mnogi nazivi ili predugački ili neprecizni ili krivi...)
Da bi uklonili takvu pomutnju oko nazivlja bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga jednom zauvijek pa predlažem(o) ovo:
Puni naziv je HrOpenWiki (kao i do sad), dok je kratica HOW (to je ono što će se češće koristiti).
HOW je zgodna kratica jer odmah asocira na (eng.) "kako" - "kako nešto napraviti", "HowTo", "Kako?"... a odgovor je HrOpenWiki
Onda, što mislite? Ima li netko neki bolji prijedlog? kava
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
E ja bi malo drugačije. HOW je super, ali zbog čiste gramatike našeg jezika, i pravila pisanja kratica, lektori bi nas ubili. Piše u pravilu HR znači moj predlog je HROpenWiki - HOW4ndY je napisao/la:Možda se uočili kako naš Wiki ima problema s identitetom, točnije nazivom... Kako oslovljavati taj naš wiki? Pa do sad smo koristili svašta:
* naš wiki
* OpenWiki
* wiki
* HrOpenWiki
* LZS wiki
* wiki.open.hr
* itd.
(od toga su mnogi nazivi ili predugački ili neprecizni ili krivi...)
Da bi uklonili takvu pomutnju oko nazivlja bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga jednom zauvijek pa predlažem(o) ovo:
Puni naziv je HrOpenWiki (kao i do sad), dok je kratica HOW (to je ono što će se češće koristiti).
HOW je zgodna kratica jer odmah asocira na (eng.) "kako" - "kako nešto napraviti", "HowTo", "Kako?"... a odgovor je HrOpenWiki![]()
Onda, što mislite? Ima li netko neki bolji prijedlog? kava
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Ne kužim baš što misliš, ali udruga se tako zove: HrOpen (vidi ovdje), a lektori ne zadiru u osobna imena kao što je ovdje ime udruge. kavaiweb je napisao/la: E ja bi malo drugačije. HOW je super, ali zbog čiste gramatike našeg jezika, i pravila pisanja kratica, lektori bi nas ubili. Piše u pravilu HR znači moj predlog je HROpenWiki - HOW
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
HOW je odlično.
Samo treba ući u uho da je to naš Wiki.
Stvar navike...
Samo treba ući u uho da je to naš Wiki.
Stvar navike...