HOW (HrOpenWiki) - pitanja, prijedlozi, pomoć

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
kvaju
Postovi: 651
Pridružen/a: 16 svi 2008, 13:58
Spol: M
OS: w10/ Linux Mint 19.3 Cinn
Lokacija: Mostar

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la kvaju »

evo ako može jedan prijedlog
onda se te komande (CLI) pišu obavezno u ovakvom formatu:
i onda je ispod nacrtan okvir, i u njemu neki tekst. uglavnom kako do toga okvira, evo ja sam sasvim slučajno došao do njega, ni sam neznam odakle tu.
U tekstovima se mogu koristiti i bullet i numerirane liste kao u ovom primjeru:
i ispod ima lista
Bullet:

* Prva stavka
* Druga stavka
* treća...
kako tamo doći do te liste?
hvala

Evo konkretno primjera nakaradno ispisanog vodiča (moga naravno)
http://wiki.open.hr/index.php/Ne_rade_3D_efekti
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Suko »

Pa dobar ti je tekst. ;)
Ali, naznači da se upute odnose na Ubuntu. (samo stavi podnaslov Ubuntu, pa će netko slijedeći staviti podnaslov za neku drugu distru)
Inače numerirane liste napraviš ako dodaš # ispred svake stavke, a obične bullete dobiješ ako dodaš * ispred.
Nadam se da će biti još tekstova. ;)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la shicy »

Kod: Označi sve

 4. I na kraju, instalirajte Picasa i GoogleEarth:

sudo apt-get install picassa googleearth
primjećena greška --> sve je u redu samo što nije picassa nego picasa ;)
malo cjepidlačenja, ali mene je satralo dok nisan vidija u synapticu što je posrijedi ;)
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Suko »

Shicy je napisao/la:

Kod: Označi sve

 4. I na kraju, instalirajte Picasa i GoogleEarth:

sudo apt-get install picassa googleearth
primjećena greška --> sve je u redu samo što nije picassa nego picasa ;)
malo cjepidlačenja, ali mene je satralo dok nisan vidija u synapticu što je posrijedi ;)
Hvala što si prijavio grešku! ;)
:thumbs
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la shicy »

nema frke, uvijek ću prijavit grešku ako naletim na nju ;)
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

Pozivam one voljne testiranja i isprobavanja novog da isprobaju novi skin za naš Wiki.

Novi skin (još) nije zadan (defaultan), stoga ga je potrebno ručno odabrati nakon prijave, u postavkama (moje postavke > izgled >HrOpenWiki ).

Najznačanija prednost u odnosu na običan monobook skin je što ovaj bolje izgleda na različitim rezolucijama (na widescreenu se ne "razvodni" jer ima max-width, a na malim ekranima netbooka se maksimalno skupi i iskoristi sav dostupan prostor isključivo za sadržaj).

Bočni izbornik (sidebar) je izbačen, a dio linkova s njega je preseljeno na dno wikija (footer). Sve u cilju da bi se izbjeglo trošenje prostora na malim ekranima (veličine do 1024). Tražilica je na vrhu (na banneru).

"Zeleni" naslov se mijenja ovisno o imenskom prostoru (za sada su tu Wiki, Suradnik, Rječnik, Projekt...).

Za typesetting se koristi BlueprintCSS tako da bi izgled i raspored fontova trebao biti u svim preglednicima i na svim OS-ovima podjednak.

Od poznatih nepravilnosti:
* novi skin se razleti u IE6 (ali nemam namjeru to popravljati već ću staviti obavijest da se za IE6 koristi monobook), svi ostali browser (Chromium, Opera, Firefox) se ponašaju kako se i očekuje, dok IE7/8 ima tu i tamo neki sitan problemčić :mrgreen:
* među samim elementima u sadržaju postoje regresije koje ću popraviti ubrzo (razmak i granice kod tablica, slika paragrafa itd.)

Molim vas da isprobate dotični i kažete svoje mišljenje, prijedloge, kritike i prijavite greške te regresije u odnosu na stari. 8-)

p.s. Vjerojatno vas ima puno boljih od mene u crtanju i grafičkoj obradi pa pozivam takve, da ako žele, naprave bolji banner ili grafičke naslove :? :D
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la iv@n »

Hint: pogledaj kako izgleda u Google Chromeu
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

iv@n je napisao/la:Hint: pogledaj kako izgleda u Google Chromeu
Nemam Chrome pri ruci, ali u Chromiumu radi sasvim ok. Može točna verzija? I koju rezoluciju koristiš?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la iv@n »

WinXP/Chrome 3.0.195.24

1680x1050

slika
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

iv@n je napisao/la:WinXP/Chrome 3.0.195.24

1680x1050
Ajd probaj sad, dodao sam clear: both;
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Odgovori