prijava

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Avatar
fridrik
Postovi: 266
Pridružen/a: 30 sij 2008, 20:55
Spol: M
OS: Ubuntu, Mint, Gnome, MATE
Lokacija: okolica Zagreba

prijava

Post Postao/la fridrik »

Zanima me zašto se na stranici moram svaki put ponovno prijavljivati iako se na odlasku ne odjavljujem?
Čemu služi automatsko prijavljivanje?

Eto toliko! :)
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: prijava

Post Postao/la Grof »

fridrik je napisao/la:Zanima me zašto se na stranici moram svaki put ponovno prijavljivati iako se na odlasku ne odjavljujem?
Čemu služi automatsko prijavljivanje?

Eto toliko! :)
automatsko prijavljivanje služi baš tome, da tvoj browser pokupi cookies i da se ne moraš ponovo prijavljivati.
Avatar
fridrik
Postovi: 266
Pridružen/a: 30 sij 2008, 20:55
Spol: M
OS: Ubuntu, Mint, Gnome, MATE
Lokacija: okolica Zagreba

Re: prijava

Post Postao/la fridrik »

To sam si i mislio, ali kod mene ne radi. Imam Mozillu Firefox 2.0.0.12. U opcijama kukiji su omogućeni ...
Na igoogle i linux.hr radi.
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

Re: prijava

Post Postao/la Sokac »

samo mi treba jedna informacija i odgovorit ću ti zašto:
Odi u firefoxu na edit->privacy->show cookies
u search: linuxzasve
Te mi napiši koje cookiese imaš koji sadržavaju u imenu kolača phpbb3. Također mi za svaki napiši kada istječe (dolje, expires).

Ukoliko nemaš kolača, projveri dal su ti kolači na linux-za-sve (a sumnjam da jesu).

Također provjeri u edit->privacy->show cookies dali ti je uključeno always clear my private data when I close firefox. Isto tako, sumnjam - ali također provjeri tamo, dal ti se u cookies exceptions nalazi site linuxzasve.

Ukoliko nam niti to ne pomogne... Tražit ćemo druge solucije
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: prijava

Post Postao/la Grof »

Da interesantna stvar se dešava i kod mene doma. Svaki dan kada idem prvi put na forum pita me za login, a inače uredno pamti. Na poslu pamti uvijek. Ne znam koji je razlog. Isto je ubuntu isto je firefox ista je i verzija. na forum.hr, ubuntu.org i ostale mi uredno pamti, ali na našem forumu neće, pa neće...
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: prijava

Post Postao/la iv@n »

fridrik je napisao/la:To sam si i mislio, ali kod mene ne radi. Imam Mozillu Firefox 2.0.0.12. U opcijama kukiji su omogućeni ...
Na igoogle i linux.hr radi.
E tebe trebam! Vidim da ljudi imaju problema sa postavljanjem Asus Eee PC-a na hrvatski jezik, pa ako bi ti se dalo napisati kratke upute, ali onako da ih mogu razumjeti i oni koji se nisu susretali sa linuxom. Ubacit screenshot-dva. Šta kažeš?

http://www.linuxzasve.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=347
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
fridrik
Postovi: 266
Pridružen/a: 30 sij 2008, 20:55
Spol: M
OS: Ubuntu, Mint, Gnome, MATE
Lokacija: okolica Zagreba

Re: prijava

Post Postao/la fridrik »

Može!
Ovih dana ću ih napisati!
Apsolutno mi je jasno da se novajlije ne snalaze u terminalu, pa tako ni u nano-u. Ne znaju spremiti ono što su upisali u xorg.conf ...
Pojasnit ću to što jednostavnije i jasnije!

E da! Automatska prijava je proradila!
Nešto sam prčko po opcijama u Firefoxu. Prolistao po kolačićima, odznačio pa opet označio nešto i tako to .... :D

Sad radi! Sve za pet.
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: prijava

Post Postao/la iv@n »

Odlično! Javi se na mail kad bude spremno.
Pozdrav! ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Odgovori