Zadržati ću se samo na ovom djeliću tvoga odgovora, jer sam ovdje upao u problem i nije išlo sve tako glatko.jurastublic je napisao/la:...pa onda moraš iz te nove distre raditi konfiguraciju a ne iz prve što si ti vjerojatno želio i činio.Pa kada smo već u ovoj priči, problem je i bio u mojoj pretpostavci o postojanju samo jednog GRUB menia, tj. da nova instalacija prekriva staro stanje,
...
Ovo: 'raditi konfiguraciju', jeli to znači:
Kod: Označi sve
sudo update-grubOvoga puta je to bila distribucija LMDE3 (Cindy), kao temeljeno je na Debianu, poput MX Linux 18.2, koji također u ovom GRUB-u pravi društvo... Bilo je lagane panike, jer se u komandnoj liniji baš ne snalazim, za razliku od nekadašnjeg DOS-a...
Neću duljiti u opisivanju kako sam se izvlačio iz ovoga, bilo je tu i Grub customizera koji ne prepoznaje novu instalaciju, uz ostalo... Morati ću pažljivije iščitati tvoje odgovore, a bilo bi zgodno da ti ili neki drugi znalac složi uputstvo u kratkim koracima, kako postupati u ovakvim situacijama...



