O Linuxu

Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Avatar
oldman
Postovi: 633
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Spol: M
OS: LMDE 6 -Mint 22.1
Lokacija: vanjski otok

O Linuxu

Post Postao/la oldman »

Avatar
kepica
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Lokacija: orahovica

Re: O Linuxu

Post Postao/la kepica »

... broj pečeva po satu he he , vražja statistika

sviđa mi se što naglašava da je 82 posto pametnih telefona na linuxu. to je ispravan pristup.

ogromna većina koja ne želi imati posla s linuxom niti ne zna da svakodnevno koriste uređaj zasnovan upravo na linuxu
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Jeremija
Postovi: 807
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Spol: M
OS: Dual Ubuntu i win11

Re: O Linuxu

Post Postao/la Jeremija »

http://pcchip.hr/softver/must-have/wind ... -rijesiti/

Shvatim da je Linux zakon kada pročitam ovako nešto. S obzirom na ne srazmjer u moći, developerima, resursima :)
Tko živi u nadi umire u gov....
abnettaa
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Spol: m
OS: amigaOS

Re: O Linuxu

Post Postao/la abnettaa »

napokon petica https://www.kernel.org/

ajmo sada.... source mage ce ga prvi dobit... :-D

edit, vec se kompajlira... nist novo.. maknuli su CFQ I/O scheduler....
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: O Linuxu

Post Postao/la shrike »

pa ima svašta, native support za rpi touch ekran, gugletova brza enkripcija za mobače i iot, i tak. ovo je novi vrli svijeti pa to kaj je 5.0 ne znači da je sada nešto kozmičko u kernelu.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
abnettaa
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Spol: m
OS: amigaOS

Re: O Linuxu

Post Postao/la abnettaa »

meni je kozmicko... haha , vidio sam 5-rc verziju jos prije 2 mj i cekam cekam, nikako da bude mainline...
ne znam za ove drivere... ja to ili deblobam ili maknem kernel-misc binaries, da se ne zamaram u device drivers nepotrebnim stvarima
Avatar
fibra
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 sij 2019, 16:43
Spol: Ž
OS: Solus Budgie
Kontakt:

Re: O Linuxu

Post Postao/la fibra »

April 2019, Linus Torvalds: The Linux desktop is in trouble
https://www.zdnet.com/article/the-linux ... n-trouble/
Odgovori