Nema hardvera kojega slab softver neće pretvoriti u hrpu starog željeza.Bunker je napisao/la:Nema softvera kojim bi nadoknadio slab hardver....exithus lethalis je napisao/la:...da je najlakše posrati hardware..
TOP TEMA: Linux Mint fan club
Moderator/ica: Moderatori/ce
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
-
exithus lethalis
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
pa nek ostane "Slab" samo nek ima bolji firmware za graficku,uostalom ne trebam video editiranje,niti audacity nego sto duzi battery life i maximum grafe bez da ceca puno procesor kad browsam netom a ram nejde iznad 14% volio bi da je obrnutoBunker je napisao/la:Nema softvera kojim bi nadoknadio slab hardver....exithus lethalis je napisao/la:...da je najlakše posrati hardware..
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Dobar, dobarjurastublic je napisao/la: Nema hardvera kojega slab softver neće pretvoriti u hrpu starog željeza.
No nevjerujem da bismo mint mogli uvrstiti u tvoju jednadzbu.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Jesi ti ziher da ti je hardverska akceleracija ok ?exithus lethalis je napisao/la:...maximum grafe bez da ceca puno procesor kad browsam netom a ram nejde iznad 14% volio bi da je obrnuto
I firmware graficke radi proizvodjac te kartice, pa vjerujem da si mislio na drajver ( upravljacki program ).
-
exithus lethalis
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Mislio sam na driver,mislio sam da je firmware sinonim za bilo koji driver ali je očito samo za BIOS..?Bunker je napisao/la:Jesi ti ziher da ti je hardverska akceleracija ok ?exithus lethalis je napisao/la:...maximum grafe bez da ceca puno procesor kad browsam netom a ram nejde iznad 14% volio bi da je obrnuto
I firmware graficke radi proizvodjac te kartice, pa vjerujem da si mislio na drajver ( upravljacki program ).
Ne znam kak mogu biti ziher, možda mala pomoć oko toga..? da ne otvaram zasebni topic ili ako ima link do toga..
Bunker je napisao/la:jurastublic je napisao/la: Nema hardvera kojega slab softver neće pretvoriti u hrpu starog željeza.
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Firmware je program koji omogućava uređaju da proradi. Većina uređaja ima u sebi neki procesor kojemu treba program da bi radio.exithus lethalis je napisao/la:Mislio sam da je firmware sinonim za bilo koji driver ali je očito samo za BIOS..?
Driver je program koji omogućava računalu da upravlja "uređajem koji već ispravno radi"
BIOS u računalu spada u firmware jer omogućava osnovni rad računala, kao i firmware u wifi karticama i sl.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Kaj na forumu nema više fanova LinuxMinta? 29. izašao LM 19, a nitko ni glasa 
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Koristi li netko LM 19 Cinnamon (ili ga je barem isprobao), ako da, zanima me koliki vam je boot time do log on screena?
Name sa prvom verzijom koju su izdali je to trajalo po par minuta (kod mene na više različitih laptopa). Prije par dana sam vidio da su izdali ISO v.2 pa sam probao ponovno i je malo bolje no boot i dalje traje skoro minutu
Name sa prvom verzijom koju su izdali je to trajalo po par minuta (kod mene na više različitih laptopa). Prije par dana sam vidio da su izdali ISO v.2 pa sam probao ponovno i je malo bolje no boot i dalje traje skoro minutu
-
exithus lethalis
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Nisam koristio cimet ali boot mi je duži na xfce bio pa sam sve to fino zamjenio sa mx linuxom i sad skidam xubuntubertone je napisao/la:Koristi li netko LM 19 Cinnamon (ili ga je barem isprobao), ako da, zanima me koliki vam je boot time do log on screena?
Name sa prvom verzijom koju su izdali je to trajalo po par minuta (kod mene na više različitih laptopa). Prije par dana sam vidio da su izdali ISO v.2 pa sam probao ponovno i je malo bolje no boot i dalje traje skoro minutu