... no ako te tješi, prije ili kasnije će im se to obiti o glavu
LibreOffice vs. Microsoft Office
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Ma razumijem te da te poslodavci ponekad prisile da šalješ radne verzije dokumenta... jbg, nemam pojma kako ti riješiti problem
... no ako te tješi, prije ili kasnije će im se to obiti o glavu
... još se sjećam blamaže Vlade RH kad su objavili specifikaciju za nabavku novih službenih automobila (naravno radna verzija dokumenta u .docx-u) i onda kad se malo išlo kopati po toj radnoj verziji specifikacije se našlo (metapodaci) da im je specifikaciju složio zaposlenik Auto Zubaka u Velikoj Gorici, a drugovi iz Vlade RH su samo na njihov dokument zalijepili zaglavlje, grb i promijenili datum 
... no ako te tješi, prije ili kasnije će im se to obiti o glavu
-
Max Bunker
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Jel to iz osobnog iskustva , ili mišljenje stečeno čitanjem žutila i prepisivačkih portala i "kvalitetnih" novina ? Pitam to , jer nikad, ali baš nikad u 20 godina , ni privatno ni poslovno, nisam naišao na slučaj da neka verzija officea nemože pravilno otvoriti dokument kreiran na nekoj drugoj verziji officea, uz uvjet da su oba officea ažurirana svim dostupnim zakrpama. Znalo se desiti da po izlasku nove verzije officea bude nekih problema koje se ubrzo riješe zakrpama, no to je slučaj sa apsolutno svakim softverom a pogotovo sa linuxom gdje je takvih primjera bezbroj tako da ...bertone je napisao/la: ...no ni MS programi nisu kompatibilini sami sa sobom ...
I onda taj kolega umjesto da se bavi pravim operativnim radom mora izgubiti pol vure na administrativne poslove i kreiranje kostura dokumenta... ccccccbertone je napisao/la: Mislim, jasno mi je da kad ja kreiram na poslu nekakav dopis, plan, analizu rizika ili nešto peto, da će se uvijek naći neka ograničena ljenguza koja će željeti radnu verziju dokumenta kojeg sam kreirao kako bi u budućnosti mogao samo promijeniti datum, urudžbeni broj te 2-3 bitna podatka i onda nabiti prst u uho i kukati kako se namučio ali takve riješim po kratkom postupku
- oldman
- Postovi: 633
- Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
- Spol: M
- OS: LMDE 6 -Mint 22.1
- Lokacija: vanjski otok
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Za radnu okolinu, još mogu prihvatiti, makar mi nije jasno zašto se maalo ne potrude. Ja većinom komuniciram s kućnim korisnicima i isto nailazim na taj problem. 
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
A joj... sad stvarno mislim da dobivaš neku proviziju od MS-aMax Bunker je napisao/la:Jel to iz osobnog iskustva , ili mišljenje stečeno čitanjem žutila i prepisivačkih portala i "kvalitetnih" novina ?
Iz iskustva (bivši) kolega... no, prvo nisam napisao MS Office već MS Programi jer primjera znam nekoliko koje sam osobno iskusio (i još više kroz razgovor), a rješenja nije bilo ili su bila polovična, ali da, ti voliš grafikone i primjere pa ću probati jednog napisati, a da ne odem predaleko i gdje ne bih (javno) smio
Ne znam kada si se u bivšoj firmi počeo koristiti internetom no ja sam ga imao još negdje 1995. ili '96 i tada smo na kompovima imali NT 4.0 (kasnije Server 2000) pa mi je povijest problema malo duža... no da ne idem tako daleko u prošlost (i probleme koje smo imali)... za primjer koji ću navesti 2008. godinu (kada je već puno ljudi imalo pristup domeni i svakodnevno su za međusobnu komunikaciju ili komunikaciju s strankama koristili mail), uglavnom te 2008. godine je dotadašnji Exchange server 2003 nadograđen na verziju 2007... nakon nadogradnje se Outlook iz Office paketa 2003 nije htio sinkronizirati sa Exchange serverom... i da, pokušalo se to popraviti pa su mailovi prolazili (od deset ih je odmah prošlo šest, dva su došla u roku par dana, a dva nikad) dok se adresar nikad nije htio sinkronizirati... i koje je bilo riješenje?! ... zamijeniti na većini računala Office paket 2003 sa Office paketom 2007... super je MS popravio nekompatibilnost
... a vidiš meni Excel 2003 nije istovjetno otvarao (prikazivao) dokumente kreirane u Excelu 2007/2013 (i obrnuto, ali u manjoj mjeri)Max Bunker je napisao/la:Pitam to , jer nikad, ali baš nikad u 20 godina , ni privatno ni poslovno, nisam naišao na slučaj da neka verzija officea nemože pravilno otvoriti dokument kreiran na nekoj drugoj verziji officea, uz uvjet da su oba officea ažurirana svim dostupnim zakrpama. Znalo se desiti da po izlasku nove verzije officea bude nekih problema koje se ubrzo riješe zakrpama, no to je slučaj sa apsolutno svakim softverom a pogotovo sa linuxom gdje je takvih primjera bezbroj tako da...
Ofkors... zašto izgubiti pola sata na nešto kad ih možeš kreativnije provesti u birtijiMax Bunker je napisao/la: I onda taj kolega umjesto da se bavi pravim operativnim radom mora izgubiti pol vure na administrativne poslove i kreiranje kostura dokumenta... cccccc
EDIT: Sorry ako ima tipfelera i sl., prekinuli su me barem deset puta dok sam ovo pisao
-
Max Bunker
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
O kolega , pozdrav.bertone je napisao/la: ...
Je, u tom periodu o kojem govoriš je bilo takvih i sličnih problema u ms dvorištu.
No treba li te podsjetiti kako je tada linux izgledao i koji su sve problemi bili tada prisutni.
Iako sam ja mislio daleko uže, tj na probleme kompatibilnosti između raznih office verzija, no ti si to proširio na cjelu paletu korporativnu. U tom kontekstu , iako trenutno nemam ovdje dostupne grafikone i službene statistike, usudio bih se tvrditi da tamo negdje od win 7 ima daleko manje konkretnih platformskih problema unutar windowsa nego unutar linuxa.
Ako bi uzeli uzorak od sto prosječnih korisnika windowsa i linuxa, najvjerojatnije bi unutar tih 100 linuxa bilo raznih problema bar na 40 % , od network managera , preko kodeka,bluetootha, tipkovnice, postavki, do hardverske akceleracije ili pakla zavisnosti. A unutar tih 100 windowsaša bi vjerojatno bilo nešto malo problema sa malwerom i to samo od krajnje neopreznih korisnika sklonih piratstvu ili pornografiji i kockarnicama. Kad na BOl-u ili sl forumima popratiš probleme na koje se win korisnici žale, 99% su ih sami uzrokovali svojom nestručnošću ili nepoštivanjem poruka koje os izbaci.
Pa valjda nemoram tražiti grafikone iz kojih će biti vidljivo da problema tipa hardver-drajver skoro pa da nema na windowsima već godinama. A bome na linuxu malo malo naletim da mi neki kompa kupi printer pa onda muke dok proradi ( ili polovično proradi ) pod linuxom...
Btw, "95 a i "96 sam se bavio drugim alatima a ne windowsima , što kod nas a što "okolo" tako da nemogu uspoređivati softvere iz tog vremena.
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Znači ogromna većina kućnih korisnikaMax Bunker je napisao/la:
Ako bi uzeli uzorak od sto prosječnih korisnika windowsa i linuxa, najvjerojatnije bi unutar tih 100 linuxa bilo raznih problema bar na 40 % , od network managera , preko kodeka,bluetootha, tipkovnice, postavki, do hardverske akceleracije ili pakla zavisnosti. A unutar tih 100 windowsaša bi vjerojatno bilo nešto malo problema sa malwerom i to samo od krajnje neopreznih korisnika sklonih piratstvu ili pornografiji i kockarnicama.
Ja ti imam nekoliko svježih primjera iz najbliže okoline sa hardverom i Windowsima. Windowsi tu jesu bolji od Linuxa jer imaju proprietary drivere, a ne reverse engineerane kakvi su mnogi Linux driveri, ali nisu imuni na te probleme.Pa valjda nemoram tražiti grafikone iz kojih će biti vidljivo da problema tipa hardver-drajver skoro pa da nema na windowsima već godinama. A bome na linuxu malo malo naletim da mi neki kompa kupi printer pa onda muke dok proradi ( ili polovično proradi ) pod linuxom...
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Svaka tema završi na prepucavanju Linux vs. Winšrot... Ovo stvarno više nema smisla (ali ozbiljno nema smisla)!
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Smatram da si u pravu. To je, nažalost, posljedica aktivnosti pojedinaca na forumu, koji nameću stajališta protivna većini i ne postoje razumni argumenti kojima se na njih može utjecati.trzalica je napisao/la:Svaka tema završi na prepucavanju Linux vs. Winšrot... Ovo stvarno više nema smisla (ali ozbiljno nema smisla)!
No, prošlih smo godina prolili puno žuči raspravljajući i o tvrtki Canonical (o kojoj sam zadržao vrlo loše mišljenje), pa i o Ubuntuu kao krajnjem proizvodu. Ne želim koristiti Ubuntu iz više razloga (Unity, paketi, neugodan osjećaj stalnog nadzora), niti bih ga drugima preporučio, ali tvrdim da nije bio u pravu Lutherus kad je proglasio da je Ubuntu 'zao'. To naprosto ne stoji.
Ako se kome ne sviđa, slobodno je napustiti forum i izbjegavati otvorene rasprave, a ograničiti se samo na tehnička pitanja (fino prilagođavanje sustava u cjelini ili rješavanje pojedinih hardverskih ili softverskih problema, svejedno). Neki su aktivni korisnici zadnjih godina otišli, dolaze drugi. C'est la vie.
-
Max Bunker
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Samo kaj ja jako malo tj skoro ništa tih razumnih argumenata nevidim u ovakvim raspravama , osim ako ideološke argumente o zlu i paktu s vragom smatraš razumnima.rudar je napisao/la:... pojedinaca na forumu, koji nameću stajališta protivna većini i ne postoje razumni argumenti kojima se na njih može utjecati. ...
Pa zakaj onda nepočneš tako postupati ? Ili smatraš da tvoje upuštanje u ovakve rasprave ima veće opravdanje ili značenje od bilo kojeg drugog forumaša ?rudar je napisao/la:...
Ako se kome ne sviđa, slobodno je napustiti forum i izbjegavati otvorene rasprave, a ograničiti se samo na tehnička pitanja (fino prilagođavanje sustava u cjelini ili rješavanje pojedinih hardverskih ili softverskih problema, svejedno). ...
Kaj stvarno misliš da u temi sa ovakvim naslovom je moguće izbjeći tu i tam spominjanje tvrtki, operativnih sistema i sl ... ? Nema tog IT foruma ili portala na kojima nema sraza linuxa i windowsa unutar teme koja ima dodirnih točaka sa oba sustava. Naravno da u temi npr "ne radi mi libreoffice 5 na beti 2 kubunta 15.10" zasigurno nitko neće ići spominjati microsoft i windowse , ali u temi ovakvog naslova kakav je sad nije to nikaj čudno niti neočekivano. Ako nevjeruješ mogu ti ja linkati na desetke primjera i sa ostalih linux foruma ( opensuse, mint, ubuntu, fedora ...)
Btw , meni stvarno neradi libreoffice 5 na beti 2 kubunta 15.10. Uopće se neželi pokrenuti ni redovno ni kroz terminal... Nebum otvarao temu o tome jer je riječ o beti pa se možda rieši prelaskom na finalnu verziju.
Re: LibreOffice vs. Microsoft Office
Gle, @Max, ako si se osobno našao prozvanim, to je tvoj problem. Koliko vidim, nitko te ovdje nije spomenuo. Pametnome dosta. Ako želiš svakom loncu biti poklopac, to je pak stvar admina koji ti to dopušta(ju). Sretno tebi, i njima s tobom. I inima koji ostaju tu.