Da, užasna vijest, ja još uvijek ne mogu vjerovatishrike je napisao/la:Eto, upravo sam saznao da je lastan AKA cp.tar sa forum.hr umro. Ne znam da li se ikada učlanio na lzs, ali lako moguće jer je uvijek bio aktivan oko i linuxa, i generalno geekovskih stvari. Među zadnjima sa kojima sam još na ircu ostao aktivan. Uvijek se sa njime moglo super porazgovarati i bio je bas ljudina. Rip
čavrljanje 2.0
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: čavrljanje 2.0
Re: čavrljanje 2.0
only the good die young...
Re: čavrljanje 2.0
I kreteni i glupani su ljudi.Abzeenth je napisao/la:Strašna šteta da je netko poput njega umro tako mlad, a kojekakvi kreteni i glupani dožive duboku starost.
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: čavrljanje 2.0
Da, i ubojice i silovatelji isto. Pa? Promašio si bit mog upisa. Neke osobe naprosto imaju kapacitet pomoći drugima i pridonijeti društvu i kulturi više od nekih drugih (štoviše, ti "neki drugi" provedu život bivajući destruktivnima i nanoseći zlo i sebi i svima oko sebe). Zato je njihova smrt - a pogotovo kad je tako preuranjena i iznenadna - baš prava šteta za sve.JH-IM je napisao/la:I kreteni i glupani su ljudi.Abzeenth je napisao/la:Strašna šteta da je netko poput njega umro tako mlad, a kojekakvi kreteni i glupani dožive duboku starost.
Re: čavrljanje 2.0
Takva je priroda ljudi, uvijek je bilo i biti će ljudi svih profila, konstruktivnih i destruktivnih.Abzeenth je napisao/la:
Da, i ubojice i silovatelji isto. Pa? Promašio si bit mog upisa. Neke osobe naprosto imaju kapacitet pomoći drugima i pridonijeti društvu i kulturi više od nekih drugih (štoviše, ti "neki drugi" provedu život bivajući destruktivnima i nanoseći zlo i sebi i svima oko sebe). Zato je njihova smrt - a pogotovo kad je tako preuranjena i iznenadna - baš prava šteta za sve.
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: čavrljanje 2.0
True dat. 

- korisničko_ime
- Postovi: 45
- Pridružen/a: 15 vel 2015, 20:36
- OS: sve po malo
- Kontakt:
Re: čavrljanje 2.0
I ubojice su ljudi. Nije čovjek kriv ako mu je psiha malo skrenula naročito zbog utjecaja drugih u djetinjstvu. Neke ubojice su prošle takvo djetinjstvo da ih se jednostavno može samo žaliti nakon nedjela. Treba čovjeka razumjeti, ne suditi po trenutnom stanju.
Ima uzornih građana puno gorih nego što su razni prijestupnici
Ima uzornih građana puno gorih nego što su razni prijestupnici
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: čavrljanje 2.0
Kojis' ti lik.
Da žalit ubojicu?!
Da netko naudi tvome bližnjem bil' te zanimalo kakvo je djetinjstvo imao? Ima ljudi koji su prošli svašta u životu, pa ne kolju i ne ubijaju okolo. 
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
- korisničko_ime
- Postovi: 45
- Pridružen/a: 15 vel 2015, 20:36
- OS: sve po malo
- Kontakt:
Re: čavrljanje 2.0
To su ljudi čvrst psihe, nemaju svi taj dar. Prema svakom se treba odnositi kao prema čovjeku. Ko ne griješi taj čovjek nije.
Ne možeš bolesnog kriviti što je bolestan kolko god da ti zlo njegova bolest učinila
Ne možeš bolesnog kriviti što je bolestan kolko god da ti zlo njegova bolest učinila
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: čavrljanje 2.0
Pa mi nismo uopće govorili o krivnji ili netretiranju nekog kao čovjeka. Radilo se samo o tome da su neki ljudi naprosto bolji od drugih. To je onak, činjenica, i što prije to prihvatiš, lakše ti bude nositi se s raznim situacijama u životu.korisničko_ime je napisao/la:Prema svakom se treba odnositi kao prema čovjeku. Ko ne griješi taj čovjek nije.
Ne možeš bolesnog kriviti što je bolestan kolko god da ti zlo njegova bolest učinila
Brijanje na kojekakve hipijevske teorije "svi su jednaki" je promašeno. Naravno da pred zakonom treba postojati jednakost, naravno da u društvu ne smije biti diskriminacije - u tom značenju trebaju svi biti jednako tretirani, ali to su društvene kategorije. Ja sam govorila o kategorijama osobnosti koje se tiču ponašanja pojedinca. Nemaju svi iste interese, želje, sposobnosti ni znanje - neki su bolji od drugih i to je naprosto tako. Netko je bolji sportaš, netko je bolji matematičar, netko brže i bolje usvaja strane jezike, netko bolje kuha od ostalih. Isto vrijedi i za ajmoreć "moral" - neki više poštuju druge, više pomažu drugima, i općenito se bolje ponašaju. To kako će se netko odnositi prema ubojicama, mentalno bolesnima itd. je sasvim druga priča i nema veze s ovim.
Osim toga, svatko ima svoje vlastite kriterije za procjenu drugih ljudi. Neki npr. procjenjuju ostale ponajviše po izgledu, i to im je najvažnije. Neki po materijalnom bogatstvu i statusu. Nekima po defaultu sve žene ne valjaju jer su - žene. Neki će svima dati šansu i u početku ih tretirati kao prijatelje, ali će promijeniti mišljenje pod utjecajem određenih postupaka. Možeš ti biti "divan obiteljski čovjek" i sposoban u svom poslu, ali ako tučeš i mučiš životinje, za mene si najodvratnija nasilnička čobančina. To je npr. moj kriterij.
Ti sigurno imaš neke svoje kriterije, i glupo je da ja tebi sad namećem svoje kao jedine ispravne. A isto vrijedi i obrnuto. Recimo, ljude koji su ti prijatelji si izabrao po nekim kriterijima, i vjerojatno ih u određenim aspektima smatraš boljima od ostalih ljudi. Plus ovo što Cooleech kaže, lako je biti tolerantan kad se govori ovako općenito, na nekom nevažnom forumu o nekoj zamišljenoj situaciji. Da nekom tebi bliskom takva osoba naudi, vrlo vjerojatno bi brzo promijenio priču.