[VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la bertone »

postoji, ali to je sažeto napisano, nekima moraš neke stvari nacrtati :D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Suko »

Ako cete nesto od toga naci korisno i za Wiki, slobodno i tamo stavite. ;-)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la shicy »

Bertone aka "Čovjek čeličnih živaca" ::bravo
tribali bi malo wiki uredit, možda ažurirat neke stvari takoc..
Avatar
jurastublic
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Lokacija: i grupa Film

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la jurastublic »

Abzeenth je napisao/la: Napravila bih nešto kao forumski FAQ;
Primjerice, neka od pitanja bi bila:
Kako instalirati Linux?
Kako instalirati Linux na računalo na kojem su Windowsi?
Koju distribuciju izabrati? Koja distribucija je najbolja za početnika?
Koju distribuciju instalirati na staro računalo?

Uglavnom, kužite. Nadam se :D
Sad me zanima sljedeće - mislite li da je to dobra ideja? Biste li željeli imati takvo što na forumu? Koja još pitanja uvrstiti u FAQ?
Hvala svima na odgovorima. :kinez:
Za takve stvari već imamo Wiki i search opciju na forumu. Ima puno početničkih pitanja gdje je očito da OP nije niti pročitao sticky za početnike, niti prethodno pretražio forum a pogotovo Wikiopenhr. Ista bi sudbina snašla i faq.
Avatar
Abzeenth
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
OS: Kubuntu & Fedora
Lokacija: Online

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Abzeenth »

jurastublic je napisao/la: Ima puno početničkih pitanja gdje je očito da OP nije niti pročitao sticky za početnike, niti prethodno pretražio forum a pogotovo Wikiopenhr. Ista bi sudbina snašla i faq.
Da, u pravu si...bio bi sav trud uzalud. Šteta :place
Onda ništa od toga, I guess. Hvala na sudjelovanju :)
iStop
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Spol: M

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la iStop »

Kad čitam poruke kao običan posjetitelj (ne prijavim se) i hoću zahvaliti nekome na određenoj poruci, kod prijave me sustav vraća na početnu stranicu. Moj prijedlog bi bio da nema tog vraćanja na početnu stranicu nego da se ostane na stranici na kojoj se upravo bilo. LP
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la max360se »

Da li je moguce prosiriti pop-up windows od smileys?

slika

Ovo sam nasao, malo je starija tema, a i ne znam koju verziju phpbb-a LZS koristi, mozda pomogne.
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2067785
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Izrada nove teme za forum

Post Postao/la vision »

Abzeenth je napisao/la:Mint je ipak derivat Ubuntua...ako se jednog dana u potpunosti odvoji, onda ćemo vjerojatno napraviti zaseban podforum. Problem je što ako to napravimo sad, onda bi korisnici drugih popularnih derivata također - i s pravom - mogli zahtijevati svoje podforume, odvojeno od Ubuntua. A pitanje je koliko bi aktivnosti na kraju uopće bilo u tim podforumima.
Neznam šta mi je danas (samo citiram postove i prebacujem ih), ali kako je i dalje u toku izrada nove teme dodao bih nešto vezano za ovaj citat gore:

ipak, ovdje na forumu se koristi mali broj distri (glavne i njihovi popularni derivati), a aktivnosti ovakvih fan klubova održavaju "samo" aktivni članovi, ali nikad se ne zna.

Ako bi se to isplatilo, zar nije onda lakše postaviti prvo fan club pa onda vijesti teme u sticky, a onda ispod da idu ostale teme - tj. problemi?
[važi i za ostale podforume]
Avatar
Abzeenth
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
OS: Kubuntu & Fedora
Lokacija: Online

Re: Izrada nove teme za forum

Post Postao/la Abzeenth »

vision je napisao/la: Ako bi se to isplatilo, zar nije onda lakše postaviti prvo fan club pa onda vijesti teme u sticky, a onda ispod da idu ostale teme - tj. problemi?
[važi i za ostale podforume]
Pa može se to postaviti tako, samo nemaju svi podforumi jednu temu za vijesti kao što npr. Ubuntu ima. Možda bi trebali imati. Ne znam. :) Treba vidjeti što ostali moderatori misle i je li ikog uopće briga za to :D
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Suko »

To je u stvari jako dobra ideja.
Fan klubovi i vijesti na vrh u sticky, a ostatak ispod toga.
Odgovori