HOW (HrOpenWiki) - pitanja, prijedlozi, pomoć

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
nicky
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Lokacija: Zagreb

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la nicky »

Done :D
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Suko »

I dobro je pogledati i ovaj link.
http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... _preporuke
Tu su ti pravila kako pisati tekstove.
Avatar
kvaju
Postovi: 651
Pridružen/a: 16 svi 2008, 13:58
Spol: M
OS: w10/ Linux Mint 19.3 Cinn
Lokacija: Mostar

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la kvaju »

evo i sam pokušavam malo da doprinesem, pa se malo teže snalazim, ali odmah imam prijedlog, pošto mi treba pomoć oko uređivanja, ja skoro nigdje nisam vidio gdje mogu da vidim pravila kod uređivanja, i neke osnovne instrukcije, osim ovoga u dnu - http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... i_stranicu , odem na njega - prazno. idem na forum da vidim možda tamo nađem šta mi treba, kad gle http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... 4.8Detnike , iskreno, ovu stranicu nisam nigdje vidio ono isprve na wikiju, ali znao sam da postoji, samo sam je dosta teško našao, pa preporučujem da u onaj gore prvi navedeni link stavite ovaj drugi.

i da, na http://wiki.open.hr/index.php/Pomo%C4%8 ... elo_teksta piše fino kako trebaju izgledati naredbe koje se pišu u konzoli, ali ne piše šta se treba staviti, koji code pored teksta, i ako može još kako prijeći u novi redak, i ono numeriranje jedan ispod drugoga kako ide kod za to, ja to stvarno nemogu naći, a jedino mi te i trebaju.

hvala
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Suko »

Ono za link na dnu stranice treba Grof napisati.
Dobro si to primjetio.
A, možemo dodati ovo ostalo što te zanima.
Taj dio je lako urediti.
Inače za podnaslov ti ide kod:

Kod: Označi sve

== podnaslov 1 ==
Za sljedeću razinu samo dodaš još =. I tako dalje.

Kod: Označi sve

=== podnaslov 1.1 ===
Za prijeći u novi red ja samo preskočim jedan red. ( možda ima i bolji način )
Za upisati naredbu ( kod) samo stisni space tipku, tako da počinješ pisati naredbu za jedan znak desno od ruba.
Avatar
simke
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
OS: arch | 7
Lokacija: rijeka
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la simke »

prijedlog:

trebali bi dodat ovaj link poslje objasnjenja za fstab.

npr:

za one koji zele zanti vise http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=283131

i postavit jos llinkova tako po wikiu di se moze, da se usmjeri one koje zanima.

a pogotovo tamo di jos nje nista napisano.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

Pa može se stavit na dno kao Linkovi i reference...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
simke
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
OS: arch | 7
Lokacija: rijeka
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la simke »

evo jos jedna referenca, za cli naredbe
http://www.matf.bg.ac.yu/~maricm/komande.html
na srpsko, ovo bi stvarno trebali stavit, bi ja al neznam. ni di ni kako.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Suko »

simke je napisao/la:evo jos jedna referenca, za cli naredbe
http://www.matf.bg.ac.yu/~maricm/komande.html
na srpsko, ovo bi stvarno trebali stavit, bi ja al neznam. ni di ni kako.
Dobro izgleda.
Treba najprije kontaktirati autora i traziti dopustenje za objavu.
To mogu ja, pa kad dobijemo, lako se to prenese u Wiki.
Avatar
simke
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
OS: arch | 7
Lokacija: rijeka
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la simke »

Suko je napisao/la:
simke je napisao/la:evo jos jedna referenca, za cli naredbe
http://www.matf.bg.ac.yu/~maricm/komande.html
na srpsko, ovo bi stvarno trebali stavit, bi ja al neznam. ni di ni kako.
Dobro izgleda.
Treba najprije kontaktirati autora i traziti dopustenje za objavu.
To mogu ja, pa kad dobijemo, lako se to prenese u Wiki.
ma mislim mozes, to sam nasao na ubuntu-rs, a link je matematickog fakulteta u beogradu.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

Ne znam zašto ste zapeli toliko za prepisivanje... bolje proširite ovaj članak:
http://wiki.open.hr/index.php/Naredbena_linija_u_Linuxu
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Odgovori