Dvije riječi: Google Analyticsiweb je napisao/la:Prijedlog:posjetitelji - da na naslovnici ima neki grafikon koji pokazuje koliko(u postotcima) ima novih, a koliko povratnih posjetitelja.
(već je postavljen).
Moderator/ica: Moderatori/ce
Dvije riječi: Google Analyticsiweb je napisao/la:Prijedlog:posjetitelji - da na naslovnici ima neki grafikon koji pokazuje koliko(u postotcima) ima novih, a koliko povratnih posjetitelja.
Javi se Iv@nu ili Grofu da dodaju tvoj mail u analytics. Detaljna statistika wikija nije tajna, ali tehnički ne može biti izvedeno da je javna. I na kraju krajeva, postoji određena statistika ovdje svima dostupna.iweb je napisao/la:Dobro jutro!!! Ja sam mislio da svi vide statistike, a ne samo odabrani.
Istina, wiki nije zbog statistike.4ndY je napisao/la:Javi se Iv@nu ili Grofu da dodaju tvoj mail u analytics. Detaljna statistika wikija nije tajna, ali tehnički ne može biti izvedeno da je javna. I na kraju krajeva, postoji određena statistika ovdje svima dostupna.iweb je napisao/la:Dobro jutro!!! Ja sam mislio da svi vide statistike, a ne samo odabrani.
A sa samom idejom grafikona na naslovnici se uopće ne slažem i to iz 2 razloga:
1) nije tamo wiki zbog statistike, statistika je sporedna stvar i kao takva ne zaslužuje nikakvu površnu na naslovnici (osim onog linka)
2) tehnički zahtjevno za izvesti, odnosno potrebno dodavanje novog plugina koji prati tu vrstu statistike i grafički je reprezentira (pitanje je da li ga ima uopće) ili postavljanje plugina koji eksporta Google Analytics u wiki (pitanje je da li je uopće izvedivo i da li bi to degradiralo vrijeme učitavanja, jer sadržaj tada ovisi o drugom siteu)
Da, ali se taj dio (pozivanje skripte) zato stavlja skroz na kraj stranice, a ovo bi bilo taman negdje u sredini (ako bi se uopće moglo eksportat, ponavljam)iweb je napisao/la: A tako i tako se učitava sadržaj s googleanalytics.com zbog koda koji prati posjete.
A šta će prema tome onda one skripte na početku dokumenta? De prestanimo s offtopicom, zaključat će nas.4ndY je napisao/la:Da, ali se taj dio (pozivanje skripte) zato stavlja skroz na kraj stranice, a ovo bi bilo taman negdje u sredini (ako bi se uopće moglo eksportat, ponavljam)iweb je napisao/la: A tako i tako se učitava sadržaj s googleanalytics.com zbog koda koji prati posjete.
To je loše postavljeno i morat ćemo ispravitiweb je napisao/la: A šta će prema tome onda one skripte na početku dokumenta? De prestanimo s offtopicom, zaključat će nas.
Nije to taj kod nego kod od MediaWiki.Grof je napisao/la:To je vjerojatno bug izazvan Wiki extensionom koji umeće Google Analytics kod u stranicu.
No prema rječima sa stranice od Extensiona, tamo je striktno napisamo da Extension ubacuje Google kod na dno stranice, a ne u header....
Kod: Označi sve
<script type= "text/javascript">/*<![CDATA[*/
var skin = "monobook";
var stylepath = "/skins";
var wgArticlePath = "/index.php/$1";
var wgScriptPath = "";
var wgScript = "/index.php";
var wgVariantArticlePath = false;
var wgActionPaths = [];
var wgServer = "http://wiki.open.hr";
var wgCanonicalNamespace = "";
var wgCanonicalSpecialPageName = false;
var wgNamespaceNumber = 0;
var wgPageName = "Naslovnica";
var wgTitle = "Naslovnica";
var wgAction = "view";
var wgArticleId = "36";
var wgIsArticle = true;
var wgUserName = null;
var wgUserGroups = null;
var wgUserLanguage = "hr";
var wgContentLanguage = "hr";
var wgBreakFrames = false;
var wgCurRevisionId = "2942";
var wgVersion = "1.13.2";
var wgEnableAPI = true;
var wgEnableWriteAPI = false;
var wgRestrictionEdit = ["sysop"];
var wgRestrictionMove = ["sysop"];
/*]]>*/</script>
<script type="text/javascript" src="/skins/common/wikibits.js?164"><!-- wikibits js --></script>
<!-- Head Scripts -->
<script type="text/javascript" src="/skins/common/ajax.js?164"></script>
<script type="text/javascript" src="/index.php?title=-&action=raw&gen=js&useskin=monobook"><!-- site js --></script>
<style type="text/css">/*<![CDATA[*/
@import "/index.php?title=MediaWiki:Common.css&usemsgcache=yes&action=raw&ctype=text/css&smaxage=18000";
@import "/index.php?title=MediaWiki:Monobook.css&usemsgcache=yes&action=raw&ctype=text/css&smaxage=18000";
@import "/index.php?title=-&action=raw&gen=css&maxage=18000&useskin=monobook";
/*]]>*/</style>
Kod menia
<script type="text/javascript"> if (window.isMSIE55) fixalpha(); </script>
<div class='generated-sidebar portlet' id='p-navigation'>
<h5>Orijentacija</h5>