Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la iv@n »

To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la Grof »

da.... to se uklapa u priču o recesiji i open sourceu.....izgleda da sve više ljudi uočava ovo.
cyber destroyer
Postovi: 11
Pridružen/a: 14 pro 2008, 14:52
OS: Ubuntu 8.10 GNOME

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la cyber destroyer »

napokon ce linux rasturati :D
slika
Avatar
Brxon
Postovi: 11
Pridružen/a: 17 vel 2009, 16:38
OS: Ubuntu
Lokacija: Zg

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la Brxon »

Linux UP, Windows & Microsoft DOWN!
Linux 4ever!!!!!!! :D
Linuks is beter den Vindovs, for meni rizons!
http://www.whylinuxisbetter.net/
http://www.linux.hr

$ sudo apt-get 50000$
$ sudo apt-kill Windows =]
Avatar
tuxi
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la tuxi »

Brxon je napisao/la:Windows & Microsoft
-> to ti je isto :mrgreen: kao da si reko npr linux i fedora.

Inace moje misljenje je to da se i ovo ocekivalo tj aplle mozda je u pocetku, al kad su nabili cijene, nakon toga vise nisu. jer pak se isplatilo kupiti pc s originalnom windowsom, nego npr jedan mac book. A linux se sve vise isplati, mnogi ostave m$ pa im je to velika pretnja.
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
fritz62s
Postovi: 433
Pridružen/a: 26 svi 2008, 13:51
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04
Lokacija: Beograd

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la fritz62s »

Pa i nije, nije Windows jedini Microsoftov proizvod, samo je najvazniji. A Linux jdnako Fedora ne pije vodu, moze jedino Linux jednako Kernel. :mrgreen:
Resistance is futile, you will be asimilated!
Il' si Lindža, il' si mindža! :shock: apt-get moo
Registrovani Linux korisnik #465156 / Ubuntu korisnik #20700
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la Suko »

Pa, ako pogledaš da većina ljudi koristi Internet Explorer za surfanje netom, a ne npr. Firefox koji je puno bolji i sigurniji, baš me zanima kako će ti ljudi prijeći na Linux.
Windows će još dugo imati glavninu tržišta.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la zole052 »

Ma to bi se pocelo na veliko mjenjati da nije IE u windowsima cim ih instaliras, pa ljudi glupi vide njega i uopce ne razmisljaju da postoji neki drugi bolji program... to ce se nadam brzo promjeniti zbog ovih tuzbi u EU.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la 4ndY »

M$ vjerojatno Linux smatra prijetnjom jer dolazi sa svih strana (servera, mobitela, routera, televizora...), a Apple uglavnom šiba osobna računala i te gadgete kao iPhone i iPod...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Archon
Postovi: 22
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 16:42
Spol: M
OS: Ubuntu 12.04 64bit
Lokacija: Koprivnica

Re: Linux Microsoftu veća prijetnja od Applea?

Post Postao/la Archon »

Trenutna recesija ne brine previse vecinu windows korisnika jer ruku na srce... nabaviti taj operativni je u rangu Linuxa, skines s neta i peri.
Iz osobnog iskustva znam da je potrebno puno vremena i energije za "preobracivanje" windows korisnika i na kraju najveca nagrada je... zadovoljstvo tih ljudi.
Ljudi jednostavno ne vide razlog da prelaze s windowsa kojeg nisu nikad platili i kojeg vrte vec godinama... ali kad se spomene da Linux odoljeva virusima, crvima... vidi se doza znatizelje u njihovim ocima... i onda su moji :mrgreen:
Odgovori