Pa kako bi drugačije izgledalo kad se poziva SVE da sudjeluju u prevođenju? Uz dužno poštovanjejurastublic je napisao/la:Malo sam pročitao "O GNU projektu" sa http://www.gnu.org/gnu/thegnuproject.html.
Uza svo poštovanje na trudu, pomalo izgleda kao Google translate, što znači da ima posla za sve i na prevođenju i na provjeri teksta.
=Radne akcije=
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: =Radne akcije=
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: =Radne akcije=
Hahaha... primjer kako nastaje radnička klasaAbzeenth je napisao/la: Pa kako bi drugačije izgledalo kad se poziva SVE da sudjeluju u prevođenju? Uz dužno poštovanje, isti tekst neće jednako prevesti (profesionalni) prevoditelj i stolar. A postotak ovih prvih koji koriste Linux je, prema mojoj slobodnoj procjeni, nizak. Oni koji ga i koriste vjerojatno nisu baš sasvim spremni uz posao koji već imaju (i koji je najčešće podcijenjen i nedovoljno plaćen) još nešto prevoditi i volonterski. Harsh reality, innit?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: =Radne akcije=
Da, primjećujem to i kod sebe iako trenutno nisam opterećen robovskim radom za krvopije. Što mi je lošija materijalna situacija, to mi opada i entuzijazam za volontiranje, a kad glumim roba onda tek nisam nizašto 
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: =Radne akcije=
Ne znam, meni to nije baš smiješno, više je tužno4ndY je napisao/la:<snip>
Hahaha... primjer kako nastaje radnička klasa
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: =Radne akcije=
Ne bih više ovim smjerom u ovoj temi već bih tu raspravu bolje nastavio u topicu o politici da ne budemo offtopic (iako nije veliki offtopic uzmemo li u obzir šire tumačenje naslova ove teme
).
Usput Abz, moj je smijeh gore uvelike ironičan s obzirom da dominantni repertoar medijske scene poriče postojanje takvih problema... To je iluzija, ovo što se događa povećavanje je konukrentnosti naših radnika, a odgovor radnicima jest: "Lijeni ste, nedovoljno poduzetni, a svako zanovjetanje o premaloj plaći i lošim uvjetima rada obično je izvlačenje i prebacivanje odgovornosti. Godinama ste živjeli iznad svojih mogućnosti, na kredit i sad se morate suočiti s posljedicama. Nema alternative!"
No taj će se diskurz u jednom trenu odbaciti i to je trenutak rađanja ujedinjene radničke klase... standardna šablona koja se neprekidno ponavlja kroz povijest... samo je treba dočekati.
Usput Abz, moj je smijeh gore uvelike ironičan s obzirom da dominantni repertoar medijske scene poriče postojanje takvih problema... To je iluzija, ovo što se događa povećavanje je konukrentnosti naših radnika, a odgovor radnicima jest: "Lijeni ste, nedovoljno poduzetni, a svako zanovjetanje o premaloj plaći i lošim uvjetima rada obično je izvlačenje i prebacivanje odgovornosti. Godinama ste živjeli iznad svojih mogućnosti, na kredit i sad se morate suočiti s posljedicama. Nema alternative!"
No taj će se diskurz u jednom trenu odbaciti i to je trenutak rađanja ujedinjene radničke klase... standardna šablona koja se neprekidno ponavlja kroz povijest... samo je treba dočekati.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Re: =Radne akcije=
Evo i mene da se oglasim.
Prvo, da, neki tekstovi jesu onak prevedeni, međutim, čovjek je to radio u najboljoj namjeri i potpuno sam. Ja sam bila druga osoba koja se pojavila u grupi i to 4-5 dana nakon što je vijest objavljena.
Drugo, pozivaju se svi, istina, međutim, svaki tekst treba proći kroz voditeljeve ruke prije objave. A kako sam sad to ja, ja sam zli gad i vraćat ću na doradu
Treće, ak vam je tak dosadno, svako nek odabere jedan loše preveden tekst i onda šibne meni na mail ispravke pa ćemo i to riješiti.
Četvrto, sad nas je troje u grupi!
I peto, ako je netko zainteresiran za povremeno prevođenje, ispravljanje i sl. a ne da mu se registrirati, nek mi se javi na pp ili mail.
Eto, uživajte!
Prvo, da, neki tekstovi jesu onak prevedeni, međutim, čovjek je to radio u najboljoj namjeri i potpuno sam. Ja sam bila druga osoba koja se pojavila u grupi i to 4-5 dana nakon što je vijest objavljena.
Drugo, pozivaju se svi, istina, međutim, svaki tekst treba proći kroz voditeljeve ruke prije objave. A kako sam sad to ja, ja sam zli gad i vraćat ću na doradu
Treće, ak vam je tak dosadno, svako nek odabere jedan loše preveden tekst i onda šibne meni na mail ispravke pa ćemo i to riješiti.
Četvrto, sad nas je troje u grupi!
I peto, ako je netko zainteresiran za povremeno prevođenje, ispravljanje i sl. a ne da mu se registrirati, nek mi se javi na pp ili mail.
Eto, uživajte!
Those who stand for nothing fall for anything.
Re: =Radne akcije=
Aloha!
Ako nije problem, može li poziv za uključivanje u prijevode opet na naslovnu?
Imamo od danas novog člana, i rekao je da je vidio na LZS tekst. Ovdje u forumima je malo zakopano.
Stoga, LZS vodi 4-0 kao metoda skupljanja ekipe.
(metoda direktnog nagovaranja ima 0 bodova...)
Ako nije problem, može li poziv za uključivanje u prijevode opet na naslovnu?
Imamo od danas novog člana, i rekao je da je vidio na LZS tekst. Ovdje u forumima je malo zakopano.
Stoga, LZS vodi 4-0 kao metoda skupljanja ekipe.
(metoda direktnog nagovaranja ima 0 bodova...)
Those who stand for nothing fall for anything.
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: =Radne akcije=
Može.mist je napisao/la:Aloha!
Ako nije problem, može li poziv za uključivanje u prijevode opet na naslovnu?
Imamo od danas novog člana, i rekao je da je vidio na LZS tekst. Ovdje u forumima je malo zakopano.
Stoga, LZS vodi 4-0 kao metoda skupljanja ekipe.![]()
(metoda direktnog nagovaranja ima 0 bodova...)
Budemo nešto sklepali za naslovnicu.
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: =Radne akcije=
Radni narode!
Nadam se da ste svi dobro i zdravo.
Na mailing listu kde-lokalizacije na koju dolazi samo spam zadnjih X godina, javio se zainteresirani koji bi prevodio KDE na HR... s obzirom da sam posve pogubio konce - ima li netko savjet što da mu se kaže na ovu temu? Koliko sam vidio, skripte koje smo koristili više ne rade jer su, ha, vjerovali ili ne, nakon 9 godina out-dated
Na mailing listu kde-lokalizacije na koju dolazi samo spam zadnjih X godina, javio se zainteresirani koji bi prevodio KDE na HR... s obzirom da sam posve pogubio konce - ima li netko savjet što da mu se kaže na ovu temu? Koliko sam vidio, skripte koje smo koristili više ne rade jer su, ha, vjerovali ili ne, nakon 9 godina out-dated
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Re: =Radne akcije=
Kad bi bar imali nekoga tko radi za KDE 
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!