Stranica: 1/3.
Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 26 lip 2009, 21:06
Postao/la iv@n
Danas je moja mama postala (pre)ponosni vlasnik prijenosnika, kupili smo joj Fujitsu Siemens bez instaliranog OS-a. Kako mi se nije dalo tražiti Win drivere po internetu, stavio sam gore Ubuntu 9.04.
I sve radi out-of-the-box! Zvuk, compiz, wifi, ugrađena web kamera (cheese, skype), mikrofon, kratice na tipkovnici... sve, sve. Na meni je bilo da povučem restricted extras i instaliram Skype. Upali i vozi, stvarno lijepo iskustvo. Ne znam kako će se utuntu ponašati ubuduće (malo sam ga vrtio u VBoxu), ali za sada je sve med i mlijeko.
Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 26 lip 2009, 21:20
Postao/la Suko
Da, to je stvarno lijepo iskustvo.
A koji lap točno je kupila?
Da znamo preporučiti drugima.
Nemaš straha za kasnije. Ubuntu će joj lijepo služiti. Nije on toliko loš koliko ljudi pričaju. Daleko od toga.
Moji već godinu dana koriste Xubuntu bez ijednog problema.
Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 27 lip 2009, 07:37
Postao/la kaiwan
Vidis, meni ne radi integrirana kamera i integreirani bluetooth na lenovu
Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 27 lip 2009, 09:52
Postao/la ziko
meni eeebuntu 3.0 (tj ubuntu 9.04 prilagodjen za eee) radi sve out-of-box, bez ikakvih problema, osim usb 3G modema huawei e 160(kojeg prepozna i 'spoji' se, al je net mrtav), zato mi optio icon 225 radi out-of-box bez greske...
na ovoj novoj verziji eeebunta cak se sa dva klika moze iskljuciti/ukljuciti kamera, blutut, wireless, promjeniti takt procesora (tzv power saving mode), i ono sta na win ima eeepc, onaj resolution cycle, a i puno je pojednostavljeno koristenje vanjskog monitora...
Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 27 lip 2009, 11:48
Postao/la mihael.sanko
Ja vrtim Ubuntu na HP530 laptopu još od Hardyja i sve radi out of the box... prezadovoljan sam općenito, iako mi je ovaj novi Junty lošiji od prethodne dvije verzije zajedno ;P
Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 29 lip 2009, 14:46
Postao/la Archon
Evo i ja se pridruzujem ekipi koja je full zadovoljna sa Ubuntu distrom.
Trenutno sam na 9.04 64 bit. cisto da "vidim" 4 gb memorije koje imam u lapu.
Cak mi se cini da mi radi bolje nego 32 bit.
Laptop je Acer 5715z....... sve radi " iz prve"

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 30 lip 2009, 11:12
Postao/la simke
nisam toliko nezadovoljan novum ubuntuom, iako neradi kak teba, nako nekog veremena pocne nrto radit, i blokiran, no mislim da nije do ubuntua, nego je novi gnome posto pre tezak za moj komp. rade ni dobro, 2,22 nanize, ostali stakaju.
Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 05 srp 2009, 20:34
Postao/la Starter
E može jedno pitanje kad smo već kod Ubuntua 9.04.. Počeo mi je radit probleme kod spajanja na internet..
Danas ad sam upalio komp nije me želio spojit na internet i kad sam ušao na terminal- sudo pon dsl-provider javio mi je sljedeće:
"Plugin rp-pppoe.so loaded"
"RP-PPPoE plugin version 3.8 p compiled against ppp. 2.4.5 "
To se je počelo dešavat otkako sam nadogradio na verziju 9.04, onda ga moram puno puta restartat pa na novo u terminal - sudo pppoeconf , pa čak i kad to napravim zna gnjavit i na kraju napokkon me spoji.
Ima li ko ideju kako da to rješim?

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 05 srp 2009, 23:36
Postao/la tuxi
Starter je napisao/la:E može jedno pitanje kad smo već kod Ubuntua 9.04.. Počeo mi je radit probleme kod spajanja na internet..
Danas ad sam upalio komp nije me želio spojit na internet i kad sam ušao na terminal- sudo pon dsl-provider javio mi je sljedeće:
"Plugin rp-pppoe.so loaded"
"RP-PPPoE plugin version 3.8 p compiled against ppp. 2.4.5 "
To se je počelo dešavat otkako sam nadogradio na verziju 9.04, onda ga moram puno puta restartat pa na novo u terminal - sudo pppoeconf , pa čak i kad to napravim zna gnjavit i na kraju napokkon me spoji.
Ima li ko ideju kako da to rješim?

Kad ti opet nece, provjeri s komandom ifconfig i pogledaj logove.
Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04
Postano: 05 srp 2009, 23:53
Postao/la shicy
apsolutni sam početnik šta se linuxa tiče, ali Ubuntu 9.04. me oduševija!!!
jedino malo grafika sprdala, ali i to se rješilo XD