Nakon instalacije i pokušaja podizanja iste - samo se uruši??
Linux Mint 18.2 64 bit- Samba
Moderator/ica: Moderatori/ce
Linux Mint 18.2 64 bit- Samba
Da nemamo nekoga u grupi ko ima instaliran Linux Mint 18.2 64bit i System-configure-samba verzija: 1.2.63-0ubuntu6 ?
Nakon instalacije i pokušaja podizanja iste - samo se uruši??
Nakon instalacije i pokušaja podizanja iste - samo se uruši??
Re: Linux Mint 18.2 64 bit- Samba
Imao sam do nekidan LM 18.2 ali mi se rušio Cinnamon ili Nemo svaki treći dan pa sam ga maknuo. Što se tiče Sambe, nakon xy pokušaja da radi kako treba prije par godina sam odustao od nje tako da ti konkretno po tom pitanju ne mogu pomoći...
... ali, imaš Dedu&Medu koji je "obožava" Sambu
i o njoj je napisao masu članaka (a i nema njegove recenzije Linux distribucije da je ne spomene) pa ti evo materijal za čitanje: https://cse.google.com/cse?cx=partner-p ... gsc.page=1
... ali, imaš Dedu&Medu koji je "obožava" Sambu
Re: Linux Mint 18.2 64 bit- Samba
Čime onda da napravim mrežu od 4-5 računara - svi su pod Lunux-om?
Re: Linux Mint 18.2 64 bit- Samba
Da bi ti samba uopće funkcionirala prvo moraš zadati lozinku:
Sad upišeš lozinku(tvoju rut!) 2 puta.Ribut i sad možeš pristupati ostalim računalima(tako napraviš na svakome).Postoji još stvari,ali za sad ovo ti je osnovno.
Kod: Označi sve
sudo smbpasswd -a tvojekorisničkoime