Stranica: 1/1.

Zamjena ikonica u Mozilla Thunderbird

Postano: 02 ožu 2016, 18:04
Postao/la vision
Postupak bi ovako trebao biti:
  • Fajl omni.ja (Slika) kopirati u neki zasebni folder i putem terminala doći do te lokacije i raspakovati komandom:

    Kod: Označi sve

    unzip omni.ja
  • Izbrisati omni.ja fajl (Slika);
  • Ući u folder chromeclassicskinclassicmessengericons →u gimp ili inkscape otvoriti folder-pane.png;
  • Ikonice su 16x16 pa nađite iste i pažljivo zamijeniti - najbolje je pažljivo selektovati staru ikonicu (Slika), obrisati i ubaciti novu;
  • Spremiti sliku (overwrite) i u terminal (ako ste ostali na toj lokaciji na kojoj ste raspakovali gore spomenuti fajl) unijeti naredbu:

    Kod: Označi sve

    zip -qr9XD omni.ja *
  • Sa root dozvolom je potrebno obrisati omni.ja fajl u /usr/lib64/thunderbird (ako je 64bit-a – u suprotnom: /usr/lib/thunderbird);
  • Kopirati novo napravljeni omni.ja fajl u /usr/lib64/thunderbird;
  • Otvoriti Thunderbird (Slika);
  • Novi omni.ja fajl spremiti jer će nakon nadogradnje otići u 3 lijepe pa je potrebno ponavljati gore opisanu radnju.
Za sada ne radi ako se taj fajl kopira u ./thunderbird datoteku.

Hvala @Fugu što si našao koji fajl je u pitanju, iako ne koristim Thunderbird odlučio sam ovo napraviti.

Re: Zamjena ikonica u Mozilla Thunderbird

Postano: 04 ožu 2016, 17:42
Postao/la Fugu
E pa vision, stvarno si ljudina!

Od 6 ili 7 milijardi ljudi ovo zanima eventualno nas dvojicu, zapravo više mene, a ti si si dao truda istražiti stvar.

Malo kasnim i prije ponedjeljka neću moći isprobati.
Javim rezultate.
:thmb-up

Re: Zamjena ikonica u Mozilla Thunderbird

Postano: 07 ožu 2016, 12:04
Postao/la Fugu
Evo:
slika

Dalo bi se naravno bolje, ali nemam sada vremena, a kad budem imao, onda će vjerojatno nestati volje. :?
Ako netko (iako sumnjam), treba prerađeni folderpane.png iz omni.ja filea, mogu ga uploadati.
Visionu thanks još jednom. :thmb-up

Edit.

Nakon prvog dana korištenja: "... jer će nakon nadogradnje otići u 3 lijepe pa je potrebno ponavljati gore opisanu radnju."
Nakon apdejta se sve vratilo na staro, pa sam ponovio postupak. cca 3 minute i sve 5. Do slijedećeg updatea :zvizdi

Re: Zamjena ikonica u Mozilla Thunderbird

Postano: 10 ožu 2016, 09:34
Postao/la Fugu
Imam pitanje. :hmm

Jasno mi je da naredba:

Kod: Označi sve

zip -qr9XD omni.ja *
zipa omni.ja mapu, ali mi ovaj -qr9XD nije jasan.

Što on zapravo znači i što radi?

Re: Zamjena ikonica u Mozilla Thunderbird

Postano: 10 ožu 2016, 09:42
Postao/la Abzeenth
Fugu je napisao/la:Imam pitanje. :hmm

Jasno mi je da naredba:

Kod: Označi sve

zip -qr9XD omni.ja *
zipa omni.ja mapu, ali mi ovaj -qr9XD nije jasan.

Što on zapravo znači i što radi?

Upišeš man zip u terminal i tražiš :D

q je quiet mode, to je valjda jasno, da naredba ne izbacuje (suvišan) output. r je recursive, X je ovo:
-X
--no-extra
Do not save extra file attributes (Extended Attributes on OS/2,
uid/gid and file times on Unix). The zip format uses extra
fields to include additional information for each entry. Some
extra fields are specific to particular systems while others are
applicable to all systems. Normally when zip reads entries from
an existing archive, it reads the extra fields it knows, strips
the rest, and adds the extra fields applicable to that system.
With -X, zip strips all old fields and only includes the Unicode
and Zip64 extra fields (currently these two extra fields cannot
be disabled).
D je da ne kreira foldere:
-D
--no-dir-entries
Do not create entries in the zip archive for directories.
Directory entries are created by default so that their
attributes can be saved in the zip archive.

Broj 9 se odnosi na brzinu izvršavanja (de)kompresije:
-#
(-0, -1, -2, -3, -4, -5, -6, -7, -8, -9)
Regulate the speed of compression using the specified digit #,
where -0 indicates no compression (store all files), -1 indi‐
cates the fastest compression speed (less compression) and -9
indicates the slowest compression speed (optimal compression,
ignores the suffix list). The default compression level is -6.

Though still being worked, the intention is this setting will
control compression speed for all compression methods. Cur‐
rently only deflation is controlled.
I eto, sve to kombinirano :D

Re: Zamjena ikonica u Mozilla Thunderbird

Postano: 10 ožu 2016, 09:50
Postao/la Fugu
Ovo je bilo brzo i poučno :thmb-up
man zip se ne bih nikada sjetio pface , valjda jer mi je bio pred nosom, a i ne služim se terminalom više no što je to nužno.
Iako, nikad ne reci nikad...

Uglavnom, hvala na pojašnjenju. ::bravo

Re: Zamjena ikonica u Mozilla Thunderbird

Postano: 10 ožu 2016, 11:00
Postao/la Vl@do
A ja mislio da je ono "XD" na kraju Veliki Osmjeh :-D