Stranica: 1/1.

Lijevi panel

Postano: 11 sij 2015, 23:32
Postao/la Fugu
slika
Na slici je moj lijevi panel. Već ga godinama koristim, prije u kombinaciji sa IconOnly taskmanagerom, sada samo panel.
Pitanje glasi:
Zna li netko kako se može smanjiti razmak među ikonama? Dodavanjem novih razmak se ne smanjuje.
Možda propuštam kakvu postavku, a striko gugl ne pomaže previše, nađoh neke zastarjele dodatke.
Dao bih se kladiti da je u ranijim verzijama KDE-a razmak bio manji. Iako nisam skroz siguran u to.
Ne da mi se opet petljat s IconOnly jer mi ne donosi nikakvu korist (osim manjeg razmaka među ikonama ofkors), samo komplicira prikaz i usklađivanje s panelom.

Re: Lijevi panel

Postano: 12 sij 2015, 00:28
Postao/la Abzeenth
Pomaže li kad označiš opciju "Set flexible size" na panelu? Ili neko eksperimentiranje s dodavanjem spacera na panel, pa njega "gurneš" prema ikonama da se one zbiju bliže jedna drugoj? :hmm

Ništa drugo mi ne pada na pamet osim kopanja po ~/.kde/share/config/plasma-desktop-appletsrc.
Ako svaka ikona ima svoj zasebni entry u toj datoteci, trebalo bi pogledati njihove geometry= vrijednosti i vidjeti utječe li njihova promjena na razmak.

Re: Lijevi panel

Postano: 12 sij 2015, 06:36
Postao/la Fugu
Gui eksperimentiranja ne pomažu, kao ni upotreba ikona bez imalo sjene. To je minimalni razmak.

Ova putanja koju si napisala je zapravo odgovor koji sam očekivao, da znam gdje početi.

Hvala. :thmb-up

Edit:

Našao sam stavke od panela i mjenjao geometriju po vertikali, znači, ako sam dobro shvatio ikona appletsa 52, u mom slučaju diska WD640, stoji ili počinje na 728. pikselu odozgora, 0 pixela od lijevog ruba, te veličine 48x48. Probao sam te vertikale mijenjati za nekoliko do desetak piksela, ali nema promjene. Normalno, promjene sam radio kao superuser, pokušao s odjavom i prijavom, restartom, ali ništa od promjene. Očito postoje još neka mjesta koje to "drže", jer se nakon restarta sve vrati na vrijednosti prije "čačkanja".

Kod: Označi sve

[Containments][20][Applets][52]
geometry=0,728,48,48
immutability=2
plugin=icon
zvalue=0

[Containments][20][Applets][52][Configuration]
Url=file:///media/WD640

[Containments][20][Applets][52][LayoutInformation]
Order=14

[Containments][20][Applets][53]
geometry=0,0,48,48
immutability=2
plugin=icon
zvalue=12

[Containments][20][Applets][53][Configuration]
Url=file:///media/WD640/Crti%C4%87i

[Containments][20][Applets][53][LayoutInformation]
Order=0

[Containments][20][Applets][55]
geometry=0,312,48,48
immutability=2
plugin=icon
zvalue=0

[Containments][20][Applets][55][Configuration]
Url=file:///media/WD640/Postavke

[Containments][20][Applets][55][LayoutInformation]
Order=6

Re: Lijevi panel

Postano: 12 sij 2015, 14:01
Postao/la Fugu
Fugu je napisao/la:... kao ni upotreba ikona bez imalo sjene. To je minimalni razmak.
pface pface pface

Ajd zanemarite temu, zapravo sam zabunom opet isprobavao s necropanim ikonama sa sjenom, pa mi je rezultat bio isti.
Obične ikone bez sjena i kerefeka smanjuju razmak s 12-tak na prihvatljivih 4-5 pixela.

Re: Lijevi panel

Postano: 12 sij 2015, 17:18
Postao/la Abzeenth
rofl
Znači, riješeno je? :D

Re: Lijevi panel

Postano: 12 sij 2015, 17:34
Postao/la audiosl4ve
ovaj fugu sam rjesi svoj problem uvijek. Eeeeeee da je uvijek tako :D

Re: Lijevi panel

Postano: 13 sij 2015, 08:28
Postao/la Fugu
Ma zapravo nije neki problem, malo cjepidlačim, zapravo. :zvizdi

Na kraju sam vratio na staro. Obrezane ikone izgledaju sjajno na panelu, gusto poredane, ali onda nastaje vizualna zbrka u Dolphinu, pa neću kruha preko pogače.
Lijepo mi je zapravo i ovako. 8-)
A i forum je malo pust, pa treba trkeljat o nečemu, makar nebitnom... :hihi