Stranica: 1/4.
Fedora 21
Postano: 26 stu 2014, 21:01
Postao/la vision

Sretno!
Re: Fedora 21 [codename?]
Postano: 26 stu 2014, 21:07
Postao/la coolaid
Svakako isprobam kad izađe

Re: Fedora 21 [codename?]
Postano: 26 stu 2014, 21:11
Postao/la calisto053
Re: Fedora 21 [codename?]
Postano: 26 stu 2014, 21:38
Postao/la vision
a ja tražio

pa pomislio: " Valjda se još nisu odlučili"

Re: Fedora 21
Postano: 27 stu 2014, 10:18
Postao/la bikerbj
ja isprobao live verziju i sviđa mi se...

Re: Fedora 21
Postano: 27 stu 2014, 10:31
Postao/la Max Bunker
Bok fedoraši.
Kako bi opisali fedoru nekome ko ju nije nikad koristio a godinama je na ubuntoidima ?
( znači glavne razlike, mane i prednosti )
Re: Fedora 21
Postano: 27 stu 2014, 10:48
Postao/la bikerbj
teško je opisati....najbolje je probati pa odlučit sam....
Re: Fedora 21
Postano: 27 stu 2014, 11:00
Postao/la coolaid
Na izgledu naravno nema razlika, Fedora je RPM-based distra (koristi .rpm pakete, naredba za instaliranje nekog paketa - yum install) , Ubuntu je DEB-based distra (koristi .deb pakete - apt-get install). Fedora nema nikakvog vlasničkog (propietary) softvera predinstalirano, ni vlasničkih kodeka. Mogu se naknadno instalirati, ali je Fedorina politika sve free i open source.
Imao sam Fedoru 20 instaliranu i sad mislim da ću instalirati Fedoru 21 kad izađe umjesto Manjara .(meni očito dosadi distra čim radi bez greške

)
evo jedan linak
http://www.diffen.com/difference/Fedora_vs_Ubuntu
Re: Fedora 21
Postano: 27 stu 2014, 11:08
Postao/la Max Bunker
Budem pročitao linkani članak.
Rpm me odmah podsjeti na moje probleme sa opensuseom.
Ako neko ima volje, pa da u par crtica opiše detalje koji su zanimljivi krajnjem korisniku : jednostavnost instalacije, količina bugova, brzina otklanjanja bugova, učestalost i velicina i kompliciranost nadogradnji, svakodnevna upotrebljivost, period podrške sluzbene...
S obzirom na redhat u pozadini, fedora bi trebala biti odlična.. Ili griješim...?
Re: Fedora 21
Postano: 27 stu 2014, 11:51
Postao/la shicy
coolaid je napisao/la:meni očito dosadi distra čim radi bez greške
zar nije smisao postojanja operacijskog sustava da radi?
