Stranica: 1/4.

MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 14:52
Postao/la max360se
Primjetio sam da dosta novih korisnika distru koju stave naziva Mate, obicno bude Mate - 12, Mate - 13, Mate - 15. Pretpostavljam da se razi o Linux Mintu.
Ima li tko ideju zasto ljudi distru nazivaju po DE-u?
:hmm

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 14:53
Postao/la PunkBastard
Zbune se jer je sa mate sučeljem, i ja sam u početku znao zamijeniti mint debian sa mate debian

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 14:55
Postao/la max360se
Da ali i openSUSE i Kubuntu dolaze za KDE-om pa jos nikog nisam vidio da je napisao da je instalirao KDE 13.1 ili KDE 13.10.

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 14:57
Postao/la zole052
max360se je napisao/la:Primjetio sam da dosta novih korisnika distru koju stave naziva Mate, obicno bude Mate - 12, Mate - 13, Mate - 15. Pretpostavljam da se razi o Linux Mintu.
Ima li tko ideju zasto ljudi distru nazivaju po DE-u?
:hmm
sam si si odgovorio na pitanje :)

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 15:00
Postao/la max360se
zole procitaj pitanje ponovo. Ja se pitam zasto se to dogadja. Punk je dao dobar odgovor, sad se pitam zasto se to dogadja sa MATE, a ne sa KDE ili GNOME?

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 15:10
Postao/la zole052
pa jer je mate simpaticno ime :) a slucajnost biti ce, sjecam se ja primjera kroz sve ove godine i sa kde-om, sa gnome-tom ne...

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 15:12
Postao/la max360se
Onda je stvarno najvjerojatnije upravo to - MATE je zvucno ime, uz to je i simpa :D

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 15:46
Postao/la PunkBastard
Mint i mate oba počinju sa "m" pa vjerojatno zato, to je kod mene bio "problem".

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 15:58
Postao/la Medojedni jazavac
Mislim da zaboravljate da je prije par mejseci najbolja distra bila KDE. Danas je, eto, MATE.

Re: MATE - diskusija

Postano: 14 stu 2013, 16:03
Postao/la bertone
ja sam uz sabayon imao napisano mali mate.. onak od milja rofl, da sam imao KDE mali KDE bi zvučalo blesavo :D