Stranica: 1/1.
Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 09 lip 2013, 14:20
Postao/la stefo1
Bokdaj!!!

Naime kupio sam to čudo s Androidom 4.1, i sada me jedino muči kako sasvim maknuti ono upozorenje iz gornje trakice.Nije mi potrebno jer imam neograničeni promet. A iritira me...

I tak... Budem vam još dosađivao u vezi sa svačim.

Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 09 lip 2013, 14:52
Postao/la Suko
Ti si onda prvi covjek u Hrvatskoj koji ima neogranicen mobilni internet.
Nama ostalima se nakon prelaska odredjene kolicine prometa internet uspori toliko da je neupotrebljiv.
Jesi siguran da i kod tebe nije tako?

Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 09 lip 2013, 14:58
Postao/la PunkBastard
stefo1 je napisao/la:Bokdaj!!!

Naime kupio sam to čudo s Androidom 4.1, i sada me jedino muči kako sasvim maknuti ono upozorenje iz gornje trakice.Nije mi potrebno jer imam neograničeni promet. A iritira me...

I tak... Budem vam još dosađivao u vezi sa svačim.

klikni "Ok"
Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 09 lip 2013, 15:02
Postao/la Heisenberg
Probaj pogledat pod data usage.
Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 09 lip 2013, 15:08
Postao/la stefo1
Suko je napisao/la:Ti si onda prvi covjek u Hrvatskoj koji ima neogranicen mobilni internet.
Nama ostalima se nakon prelaska odredjene kolicine prometa internet uspori toliko da je neupotrebljiv.
Jesi siguran da i kod tebe nije tako?


Nisam još došao do toga(1Gb) Tek sam potrošio možda 30-ak Mb, a već mi šalje obavijest.Znam da se brzina jako usporinakon određene količine podataka.Nisam se dobro "odrazio"

Našao sam na Android forumu ili čemu već kako ograničiti potrošnju pomoću onih narančastih i crvenih slidera ali ništa se nije dogodilo. Obavijest je još uvijek tu.
I još nešto: Suko i PunkBastard. Vama je bilo važnije da mi se narugate, nego da ponudite konkretno riješenje. Ako ne možete pomoći, nemojte se ni javljati na temu. Hvala!

Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 09 lip 2013, 16:48
Postao/la PunkBastard
stefo1 je napisao/la:

Nisam još došao do toga(1Gb) Tek sam potrošio možda 30-ak Mb, a već mi šalje obavijest.Znam da se brzina jako usporinakon određene količine podataka.Nisam se dobro "odrazio"

Našao sam na Android forumu ili čemu već kako ograničiti potrošnju pomoću onih narančastih i crvenih slidera ali ništa se nije dogodilo. Obavijest je još uvijek tu.
I još nešto: Suko i PunkBastard. Vama je bilo važnije da mi se narugate, nego da ponudite konkretno riješenje. Ako ne možete pomoći, nemojte se ni javljati na temu. Hvala!

Ispričavam se ako si nešto shvatio kao ruganje, ali većinom ljudi na koje sam naišao sa istim ili sličnim problemima nisu znali da se obavijesti u području obavijesti mogu očistiti ili klikom na gumb "očisti" ili se može samo otvoriti obavijest i kliknuti ok pa bude ignorirana.
Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 09 lip 2013, 17:07
Postao/la blacx
Idi u Settings (Postavke) pa Data Usage (3 opcija od gore) i pazi da ti je uključen Mobile data. Pojavit će ti se dvije linije na grafikonu, crvena (limit) i narančasta (prag kod kojega počinje upozorenje). Pomakni narančasti slider što više. Na koliko ti je trenutno?
Probaj restart mobitela ako ovo ne upali iz prve

Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 10 lip 2013, 21:07
Postao/la stefo1
blacx je napisao/la:Idi u Settings (Postavke) pa Data Usage (3 opcija od gore) i pazi da ti je uključen Mobile data. Pojavit će ti se dvije linije na grafikonu, crvena (limit) i narančasta (prag kod kojega počinje upozorenje). Pomakni narančasti slider što više. Na koliko ti je trenutno?
Probaj restart mobitela ako ovo ne upali iz prve

Hvala blacx! Ali ne pomaže! Napisao sam gore u postu da sam probao to s narančastim sliderom. A probao sam i opciju "očisti", ali ništa. Gledajte, ja sam već "stari" Linuxaš, i usudim se svašta "prčkati" po OS-u. Ali ovdje ništa ne mogu naći. Ili je u pitanju kakav bug u ovoj verziji Androida(4.1) ili...

Ja bih to najradije deinstaliral. Koji će mi... Kad bi znal kak'!

Re: Sony Xperia-Upozorenje o korištenju podataka
Postano: 10 lip 2013, 22:51
Postao/la PunkBastard
root napraviš, i ako postoji posebna aplikacija koja služi samo za upozoravanje na promet podataka, sa root uninstallerom deinstaliraš, ako nema, google.