Stranica: 7/12.

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 18:31
Postao/la Lutherus
Mi nismo zagorci i nebudemo se vrijeđali sbatine sbatine sbatine sbatine sbatine sbatine sbatine

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 19:01
Postao/la stefan
On topic

Ipak nisam mogao odoljeti.. skinuo sam KDE Live CD
YAST izgleda odvratno!
I naletio sam na par bugova...

Za tjedan dana i par desetak mega updejta će stvari leći na svoje mjesto...

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 19:03
Postao/la Lutherus
Prvi dojmovi?

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 19:22
Postao/la zole052
stefan je napisao/la: YAST izgleda odvratno!
:?:

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 19:33
Postao/la csx
izgleda kak je i izgledao : /

ja sam imao problema sa apperom, no to je valjda onaj update popravio.. bilo je i problema sa mrežom no evo sad sve radi :)

uglavnom ja zadovoljan.. za sada ^^

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 20:10
Postao/la gMajstor
stefan je napisao/la:On topic

Ipak nisam mogao odoljeti.. skinuo sam KDE Live CD
YAST izgleda odvratno!
I naletio sam na par bugova...

Za tjedan dana i par desetak mega updejta će stvari leći na svoje mjesto...
Stefane, pratim te, nemoj posle reci da nisi rekao :D
Vidis bas u tome je razlika izmedju Kubuntua i openSusea. Prvi radi iz prve, dok drugom treba duzi zalet.

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 20:15
Postao/la sumski
csx je napisao/la: ja sam imao problema sa apperom
teže smeće od instalera - miče lock sa paketa, hoćeš instalirat jedan rpm on instalira cijeli libreoffice,pa malo ne radi itd.

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 20:22
Postao/la stefan
U suseovu obranu mogu reci da sam ga probao na Live CD-u. "Prava" instalacija je vjerojatno bolja.
Za Kubuntu ne mogu nesto argumentirano reci - jer nisam ni probavao zadnje dvije verzije. Ali Kubuntu 10.10 je bio grozan! I nakon mjesec dana nakon releasea... Nadam se da je situacije bolja.

openSUSE je poznat kao vrlo stabilna distribucija, mozda odmah nakon debiana i centos-a, tako da vjerujem da ce te sitnice biti brzo sanirane.

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 20:24
Postao/la stefan
sumski je napisao/la:
csx je napisao/la: ja sam imao problema sa apperom
teže smeće od instalera - miče lock sa paketa, hoćeš instalirat jedan rpm on instalira cijeli libreoffice,pa malo ne radi itd.
Čemu taj apper kada postoji yast?? ili zypper...
točka 1 nakon instalacije je maknuti ga!

@gMajstor Kubunt koristi apper? Ili su se prešaltali na synaptic?

Re: openSUSE 12.1 je vani!

Postano: 16 stu 2011, 20:27
Postao/la stefan
zole052 je napisao/la:
stefan je napisao/la: YAST izgleda odvratno!
:?:
Pa zašto nije potpuno u skladu s oxygenom?
cemu zelene tipke i drukciji meniji kad svi ostali programi izgledaju imaju oxygen stil?
ali srecom se lako nastima... postoje config fajlovi za yast temu...