Stranica: 6/10.

Re: EQuilibrium

Postano: 16 lip 2018, 09:16
Postao/la eQuivalent
Aplikacije i promene:

EQmenu
EQuilibrium-Flat (kwin.aurorae)
EQ Ambience Flat HardLight (plasma theme)
EQuilibrium New Experience (look and feel)
New Experience (Splash)

+ dodatna podešavanja za ponašanje prozora (kwin rule), color shema ...
+ promenjeni defaultni programi i pojedine aplikacije (ovo me zaista mrzi popisivati sad jer je reč o standarnim aplikacijama koje se nalaze u repoima)

generalno deluje kao samo sitnice, ali u potpunosti menja korisničko iskustvo i primenu EQuilibriuma.

Re: EQuilibrium

Postano: 16 lip 2018, 11:29
Postao/la bikerbj
hvala...budem baš probao da vidim...

Re: EQuilibrium

Postano: 16 lip 2018, 13:07
Postao/la eQuivalent
Moj ti je savet da sačekaš još jedno dve nedelje finalno izdanje. Trenutno je dostupno samo beta izdanje za testiranje (koje se pokazalo ok), ali u njemu trenutno nedostaje EQmenu.
Trebalo je da uz EQuilibrium dođe i podrška sa freeopen.net-a (reč je o lakšem dodavanju Chromium aplikacija) ali zbog novih pravila iz Googlea a koja će se odnositi od Chroma 71 (ne znam dal će ista stvar da bude i sa Chromiumom) gde neće biti dozvoljeno instaliranje aplikacija sa drugih sajtova sem sa googleovog webstorea, tako mislim da taj deo (podrška) nikad neće biti urađen. Ali sačekaćemo to izdanje, pa ćemo videti.

Re: EQuilibrium

Postano: 19 srp 2018, 12:31
Postao/la eQuivalent
Zbog ograničenih sredstava uskoro će biti pokrenuta kampanja EQuilibrium na platformi Indiegogo. Nadam se da ću naići na razumevanje i podršku zajednice kako bih mogao celu priču da izguram do kraja. Uskoro više obaveštenja o svemu.
Trenutno me interesuje vaše mišljenje, dal da sa finalnim izdanjem EQ čekam kraj kampanje (to je neka 2 meseca) ili da ipak u toku kampanje bude moguće preuzimanje finalne verzije? (ovo sam zaista u nedoumici šta će bolji efekat da ostavi)

Re: EQuilibrium

Postano: 09 ruj 2018, 12:44
Postao/la eQuivalent
Ovde možete opreuzeti KDE Look and Feel EQilibrium New Experience zvanična tema od distribucije EQuilibrium Level Three
https://store.kde.org/p/1259778/

Re: EQuilibrium

Postano: 29 ruj 2018, 13:50
Postao/la eQuivalent
jedno kratko obaveštenje.
EQuilibrium Level Three finalno izdanje je dostupan za preuzimanje

https://sourceforge.net/projects/equili ... t/download

Lično sam jako zadovoljan, distribucija prosto leti. Zauzima jako malo ram memorije (oko 430MB) nakon pokretanja.
Druga stvar, sama distribucija donosi sa sobom jako malo programa (primera radi, nema office, nema gimp ... ) naravno sve može naknadno vrlo jednostavno da se instalira ukoliko je potrebno. EQuilibrium se kao što je najavljivano oslanja na online servise tako da je razumljivo zašto je količina programa svedena na minimum.
Topla preporuka da ga probate iskreno oduševićete se.
I daa ... obavezno pogledajte video "Creating and using online applications" koji se nalazi u meniu :) a ispod videa ima i kratko uputstvo kako se brzo u dva koraka naprave korisne aplikacije :)

Re: EQuilibrium

Postano: 03 lis 2018, 16:24
Postao/la eQuivalent
Evo ovde ima par reči o novom EQuilibriumu.
http://lt-stand.com/index.php?route=blo ... icle_id=11

Re: EQuilibrium

Postano: 03 lis 2018, 18:25
Postao/la Vl@do

Re: EQuilibrium

Postano: 14 pro 2018, 18:51
Postao/la eQuivalent
Jedno malo obaveštenje.
Početkom 2019 godine biće dostupno za preuzimanje dopunjeno izdanje. Najbitnija stvar koju donosi sa sobom je New Experience 1.1 . Ovde možete da pogledate kako izgleda.
http://lt-stand.com/index.php?route=blo ... icle_id=13

Re: EQuilibrium

Postano: 05 sij 2019, 17:06
Postao/la eQuivalent
Equilibrium "Level Three" desktop look "New Experience 2.0", krajem ovog meseca bi trebao biti dostupan za preuzimanje. Kako izgleda možete pogledati putem linka.
http://lt-stand.com/index.php?route=blo ... icle_id=14