Stranica: 6/8.
Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 27 pro 2015, 14:36
Postao/la trzalica
Ne znam zašto ali u zadnjih tjedan dana mi jako šteka reprodukcija (problem sa video bufferingom pretpostavljam). I probao sam to riješiti sa advancedsettings.xml ali neuspješno... Tako da mi počinje biti malo manje simpatičan taj novi Kodi 15.2 (nova verzija jer sa starom nisam imao problema).
Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 27 pro 2015, 21:08
Postao/la dupin
Isti problem. Stvarno su zabrljali sa novom verzijom. Malo što je gledljivo.

Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 27 pro 2015, 23:47
Postao/la Cooleech
Meni na Archu radi dobro.. zadnja je verzija.
Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 30 pro 2015, 01:02
Postao/la trzalica
dupin je napisao/la:Isti problem. Stvarno su zabrljali sa novom verzijom. Malo što je gledljivo.

Mislim da sam uspio otkloniti problem sa video bufferingom... Isprobaj ovu fajlu za napredne postavke Kodija (ubaciš je u ~/.kodi/userdata/).
Kod: Označi sve
<advancedsettings>
<loglevel hide="true">-1</loglevel> <!-- Comment: Disables logging -->
<playcountminimumpercent>95</playcountminimumpercent>
<skiploopfilter>0</skiploopfilter> <!-- Comment: For RPi or similar use 16 or higher (low CPU usage) -->
<nodvdrom>true</nodvdrom>
<!-- Streaming Optimization -->
<network>
<buffermode>1</buffermode> <!-- Comment: Default is 1 -->
<cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize> <!-- Comment: Default is 20971520 bytes or 20 MB -->
<readbufferfactor>2.0</readbufferfactor> <!-- Comment: Default is 1.0 -->
</network>
<videoscanner>
<ignoreerrors>true</ignoreerrors> <!-- Set to true to silently ignore errors while scanning videos. This prevents the error dialogue box, so you don't have to keep hitting "yes" to keep scanning.-->
</videoscanner>
<!-- Playback Tweaks -->
<video>
<timeseekforward>15</timeseekforward> <!-- Comment: Skip back time 15 s -->
<timeseekbackward>-15</timeseekbackward> <!-- Comment: Skip forward time 15 s -->
<subsdelayrange>240</subsdelayrange> <!-- Comment: Subtitle offset adjustment range -->
</video>
</advancedsettings>
Fajli daš naziv
advancedsettings.xml.
Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 30 pro 2015, 16:34
Postao/la dupin
Učinio sam kako si rekao i sada je sve u redu. Hvala!

Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 30 pro 2015, 21:27
Postao/la dupin
Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom.

Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 30 pro 2015, 22:49
Postao/la trzalica
dupin je napisao/la:Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom.

Morat ću i ja još malo testirati kakvo je stanje kod mene. Imam dojam da su nešto gadno zeznuli sa novijim verzijama Kodija; kada se stopira video i opet pokrene ili slučajno ako premotaš video, game over. To mi se prije baš nikada nije događalo i baš je iritantno. Još nisam uspio onako baš pošteno testirati ove postavke ali ono šta sam vidio u letu bilo je obećavajuće. Javit ću dojmove kada ovih dana malo bolje "nagazim" Kodi...
Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 31 pro 2015, 10:21
Postao/la teorijavelikogpraska
trzalica je napisao/la:dupin je napisao/la:Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom.

Morat ću i ja još malo testirati kakvo je stanje kod mene. Imam dojam da su nešto gadno zeznuli sa novijim verzijama Kodija; kada se stopira video i opet pokrene ili slučajno ako premotaš video, game over. To mi se prije baš nikada nije događalo i baš je iritantno. Još nisam uspio onako baš pošteno testirati ove postavke ali ono šta sam vidio u letu bilo je obećavajuće. Javit ću dojmove kada ovih dana malo bolje "nagazim" Kodi...
Na ubuntu mate radi sve ko urica, na inicijalnim postavkama, bez prčkanja, zadnja verzija. Možda ( nisam siguran, to jest nisam isprobao, nisam imao potrebe ), video buffering uspiješ riješiti kroz promjene parametara tvog video drivera. Meni se to čini jednostavniji i logičniji put.
Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 31 pro 2015, 14:19
Postao/la trzalica
teorijavelikogpraska je napisao/la:trzalica je napisao/la:dupin je napisao/la:Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom.

Morat ću i ja još malo testirati kakvo je stanje kod mene. Imam dojam da su nešto gadno zeznuli sa novijim verzijama Kodija; kada se stopira video i opet pokrene ili slučajno ako premotaš video, game over. To mi se prije baš nikada nije događalo i baš je iritantno. Još nisam uspio onako baš pošteno testirati ove postavke ali ono šta sam vidio u letu bilo je obećavajuće. Javit ću dojmove kada ovih dana malo bolje "nagazim" Kodi...
Na ubuntu mate radi sve ko urica, na inicijalnim postavkama, bez prčkanja, zadnja verzija. Možda ( nisam siguran, to jest nisam isprobao, nisam imao potrebe ), video buffering uspiješ riješiti kroz promjene parametara tvog video drivera. Meni se to čini jednostavniji i logičniji put.
Video buffering o kojemu pričam nema veze sa driverima za grafičku.
Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)
Postano: 01 sij 2016, 13:37
Postao/la teorijavelikogpraska
trzalica je napisao/la:
Video buffering o kojemu pričam nema veze sa driverima za grafičku.
Sve pet kolega Trzalice. Jasno mi je što si mislio. Sve najbolje u 2016-toj tebi i svim forumašima.