Stranica: 44/48.

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 13 tra 2015, 08:38
Postao/la Suko
Xperia Connectivity>USB connectivity>stavi na MSC mode.
Tako ce ti se SD kartica na mobitelu uvijek mountati kao mass storage. Samo ustekas mob u komp i odma dobijes SD karticu. Radis s njom ko i sa svakom USB memorijom.
Ako su ti slike na unutarnjoj memoriji telefona prebaci slike koje zelis na kompu na SD karticu i sve rjeseno.
Naravno, treba ti SD kartica. Ne znam da li ti je mob dosao s njom, ali ako i nije, one su sad stvarno sica i steta ih je ne kupiti.

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 13 tra 2015, 09:55
Postao/la oldman
@ Suko , hvala na savjetima. Mob je došao s 32GB SD mem. te PowerBank punjačem. Naručio sam silikonsku zaštitu i dodatni USB kabel da ga imam u autu. Ako bude još štogod
trebao , oglasim se. :-D

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 13 tra 2015, 16:45
Postao/la Suko
Nema problema. ;-)
Inace, cestitke na odabiru! Odlican mob!
Ja imam Z1 Compact i super sam zadovoljan.

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 07 svi 2015, 19:02
Postao/la stefan
Mislim si kupiti Asus Zenfone 2 ZE551ML

Npr. ovo http://www.ebay.com/itm/ASUS-Zenfone-2- ... 2ee0768612

Ove frekvencije su ok za naše mreže? Se plaća porez ako dolazi iz EU (UK)?

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 07 svi 2015, 19:34
Postao/la Yeti
stefan je napisao/la:Mislim si kupiti Asus Zenfone 2 ZE551ML

Npr. ovo http://www.ebay.com/itm/ASUS-Zenfone-2- ... 2ee0768612

Ove frekvencije su ok za naše mreže? Se plaća porez ako dolazi iz EU (UK)?
Je, ok je za nase mreze! I ne placas porez, barem ja nisam platio kad sam kupovao Nexusa sa Mobicity-a koji je isto UK...

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 26 kol 2017, 00:25
Postao/la Jeremija
Moram se pohvaliti da sam srušio android 7 OS, novi Honor 8 sam pretvorio u ciglu. Kakav peh.
Mobitel sam koristio punih devet dana i pokidao se, popušio sam na garanciji pošto u sedam dana u slučaju kvara odmah dobijem novi. A ovako je mobitel išao na servis. Nakon dugog čekanja, dobijem uređaj nazad. U opisu navedeno da je "moglo" doći do kvara uslijed intenzivnog korištenja, kao preforsirano itd., mislim ono 4GB RAM, 8 jezgri, Huawei nije loša marka.

Ako nekoga zanima evo kako sam ga dokrajčio. Vanjska temperatura je bila cca. 30 stupnjeva, i ja luđak idem trčati po šumi. Mobitel sam držao u Armbandu, koji je bio totalno natopljen znojem. Koristio sam Strava aplikaciju za GPS praćenje, koja se srušila na osmom kilometru. Kada sam izvadio mobitel iz armbanda da provjerim zašto mi ne govori vrijeme, bio je strašno vruć, GPS ga strašno grije, plus velika vlaga i vanjski uvjeti. I tada otkrijem da fizičke tipke ne reagiraju. Dođem kući, pa namjerno ispraznim bateriju, da ga ponovno pokrenem. Ugasio se je, ali se nije više pokrenuo :)
Kada se spoji na punjač, krene instalirati software (tko zna zašto), stane na pet posto i prikaže poruku "software install failed". I to je to.

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 26 kol 2017, 00:33
Postao/la bertone
Ček, vratili su ti novi mob sa servisa i dalje pokvaren uz obrazloženje da si ga preforsirao?

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 26 kol 2017, 03:36
Postao/la shrike
Hm, drito na suncu mobitel se mogao zagrijati bez problema na >45C + korozivna vlaga od znoja, nije baš nevjerojatan scenarij.

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 26 kol 2017, 06:53
Postao/la bertone
Kaj taj mob nema ni osnovni IP6 certifikat pa da ga malo vlage i sunce može smrdati szbunjen

A ništ, sportaši, šljakeri i Linuxsaši trebaju kupovati Caterpillar CAT S60 (ima vojni 810G certifikat) i nema brige sa suncem i znojem ;)

Re: Najnoviji mobiteli

Postano: 26 kol 2017, 11:34
Postao/la Jeremija
bertone je napisao/la:Ček, vratili su ti novi mob sa servisa i dalje pokvaren uz obrazloženje da si ga preforsirao?

Kaj taj mob nema ni osnovni IP6 certifikat pa da ga malo vlage i sunce može smrdati szbunjen

A ništ, sportaši, šljakeri i Linuxsaši trebaju kupovati Caterpillar CAT S60 (ima vojni 810G certifikat) i nema brige sa suncem i znojem ;)
Ne, ne, popravili su ga, samo što sam fulao za dva dana za novi. Sad mi glupo imam novi mobitel koji je otvaran i popravljan, ali očito mojom krivicom.

A standardno je otporan kao i većina mobitela, na špricanje vodom i tako to. Ali očito nije za teren.

A i nije armband u kojem sam držao mob. rješenje, za kraće trčanje može proći. Ali na duže, em žulja, em upija znoj, a mobitel je zatvoren u vjetro nepropusnom materijalu i kuha se u znoju, uz temperature tijela i okoline. Ma da je stariji Huawei G6 te uvjete nekako izdržao, eto Honor 8 na prvom ispitu pao.
Valjalo bi možda ugraditi vodeno hlađenje u narukvicu, ili da mobitel držim na glavi- odličan signal i dobra prozračnost, he , he.

Da ne ispadne loš mobitel, za normalne korisnike Honor je zmaj. Meni najbolji dizajn, najugodniji za ruku, ma da je oblikom gotovo kopija iPhone 7 :zbunjen Odlične karakteristike hardvera, mrak kamere, ima dvije stražnje, od fotografija radi čuda s fokusom (za kamere na mobitelima odlična, jasno da nije u rangu elitnih mobitela i pravih fotoaparta), a opet cjenom je jako pristupačan. Ima podršku za Android 7 i na listi je za podržavanje Android O (ako je vjerovati tabloidima).
Nabacan je sa svim mogućim senzorima, ali mene je najviše oduševio što ima IC pa ga mogu koristitim kao daljinski za sve moguće uređaje pface