Stranica: 43/54.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 16 sij 2018, 22:06
Postao/la jurastublic
Bunker je napisao/la:exithus lethalis je napisao/la:...da je najlakše posrati hardware..
Nema softvera kojim bi nadoknadio slab hardver....
Nema hardvera kojega slab softver neće pretvoriti u hrpu starog željeza.

Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 16 sij 2018, 22:55
Postao/la exithus lethalis
Bunker je napisao/la:exithus lethalis je napisao/la:...da je najlakše posrati hardware..
Nema softvera kojim bi nadoknadio slab hardver....
pa nek ostane "Slab" samo nek ima bolji firmware za graficku,uostalom ne trebam video editiranje,niti audacity nego sto duzi battery life i maximum grafe bez da ceca puno procesor kad browsam netom a ram nejde iznad 14% volio bi da je obrnuto
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 16 sij 2018, 22:58
Postao/la bertone
Arch
(evo, čuli ste i to od mene

)
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 16 sij 2018, 23:13
Postao/la Bunker
jurastublic je napisao/la:
Nema hardvera kojega slab softver neće pretvoriti u hrpu starog željeza.

Dobar, dobar
No nevjerujem da bismo mint mogli uvrstiti u tvoju jednadzbu.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 16 sij 2018, 23:17
Postao/la Bunker
exithus lethalis je napisao/la:...maximum grafe bez da ceca puno procesor kad browsam netom a ram nejde iznad 14% volio bi da je obrnuto
Jesi ti ziher da ti je hardverska akceleracija ok ?
I firmware graficke radi proizvodjac te kartice, pa vjerujem da si mislio na drajver ( upravljacki program ).
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 17 sij 2018, 09:26
Postao/la exithus lethalis
Bunker je napisao/la:exithus lethalis je napisao/la:...maximum grafe bez da ceca puno procesor kad browsam netom a ram nejde iznad 14% volio bi da je obrnuto
Jesi ti ziher da ti je hardverska akceleracija ok ?
I firmware graficke radi proizvodjac te kartice, pa vjerujem da si mislio na drajver ( upravljacki program ).
Mislio sam na driver,mislio sam da je firmware sinonim za bilo koji driver ali je očito samo za BIOS..?
Ne znam kak mogu biti ziher, možda mala pomoć oko toga..? da ne otvaram zasebni topic ili ako ima link do toga..
Bunker je napisao/la:jurastublic je napisao/la:
Nema hardvera kojega slab softver neće pretvoriti u hrpu starog željeza.

Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 17 sij 2018, 23:09
Postao/la jurastublic
exithus lethalis je napisao/la:Mislio sam da je firmware sinonim za bilo koji driver ali je očito samo za BIOS..?
Firmware je program koji
omogućava uređaju da proradi. Većina uređaja ima u sebi neki procesor kojemu treba program da bi radio.
Driver je program koji omogućava
računalu da upravlja "uređajem koji već ispravno radi"
BIOS u računalu spada u firmware jer omogućava osnovni rad računala, kao i firmware u wifi karticama i sl.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 03 srp 2018, 19:35
Postao/la bertone
Kaj na forumu nema više fanova LinuxMinta? 29. izašao LM 19, a nitko ni glasa

Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 03 kol 2018, 12:41
Postao/la bertone
Koristi li netko LM 19 Cinnamon (ili ga je barem isprobao), ako da, zanima me koliki vam je boot time do log on screena?
Name sa prvom verzijom koju su izdali je to trajalo po par minuta (kod mene na više različitih laptopa). Prije par dana sam vidio da su izdali ISO v.2 pa sam probao ponovno i je malo bolje no boot i dalje traje skoro minutu

Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 03 kol 2018, 14:39
Postao/la exithus lethalis
bertone je napisao/la:Koristi li netko LM 19 Cinnamon (ili ga je barem isprobao), ako da, zanima me koliki vam je boot time do log on screena?
Name sa prvom verzijom koju su izdali je to trajalo po par minuta (kod mene na više različitih laptopa). Prije par dana sam vidio da su izdali ISO v.2 pa sam probao ponovno i je malo bolje no boot i dalje traje skoro minutu

Nisam koristio cimet ali boot mi je duži na xfce bio pa sam sve to fino zamjenio sa mx linuxom i sad skidam xubuntu