[VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
postoji, ali to je sažeto napisano, nekima moraš neke stvari nacrtati 
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
Ako cete nesto od toga naci korisno i za Wiki, slobodno i tamo stavite. 
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
Bertone aka "Čovjek čeličnih živaca"
tribali bi malo wiki uredit, možda ažurirat neke stvari takoc..
tribali bi malo wiki uredit, možda ažurirat neke stvari takoc..
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
Za takve stvari već imamo Wiki i search opciju na forumu. Ima puno početničkih pitanja gdje je očito da OP nije niti pročitao sticky za početnike, niti prethodno pretražio forum a pogotovo Wikiopenhr. Ista bi sudbina snašla i faq.Abzeenth je napisao/la: Napravila bih nešto kao forumski FAQ;
Primjerice, neka od pitanja bi bila:
Kako instalirati Linux?
Kako instalirati Linux na računalo na kojem su Windowsi?
Koju distribuciju izabrati? Koja distribucija je najbolja za početnika?
Koju distribuciju instalirati na staro računalo?
Uglavnom, kužite. Nadam se
Sad me zanima sljedeće - mislite li da je to dobra ideja? Biste li željeli imati takvo što na forumu? Koja još pitanja uvrstiti u FAQ?
Hvala svima na odgovorima.
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
Da, u pravu si...bio bi sav trud uzalud. Štetajurastublic je napisao/la: Ima puno početničkih pitanja gdje je očito da OP nije niti pročitao sticky za početnike, niti prethodno pretražio forum a pogotovo Wikiopenhr. Ista bi sudbina snašla i faq.
Onda ništa od toga, I guess. Hvala na sudjelovanju
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
Kad čitam poruke kao običan posjetitelj (ne prijavim se) i hoću zahvaliti nekome na određenoj poruci, kod prijave me sustav vraća na početnu stranicu. Moj prijedlog bi bio da nema tog vraćanja na početnu stranicu nego da se ostane na stranici na kojoj se upravo bilo. LP
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
(If it ain't broken, don't fix it)
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
Da li je moguce prosiriti pop-up windows od smileys?

Ovo sam nasao, malo je starija tema, a i ne znam koju verziju phpbb-a LZS koristi, mozda pomogne.
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2067785

Ovo sam nasao, malo je starija tema, a i ne znam koju verziju phpbb-a LZS koristi, mozda pomogne.
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2067785
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Izrada nove teme za forum
Neznam šta mi je danas (samo citiram postove i prebacujem ih), ali kako je i dalje u toku izrada nove teme dodao bih nešto vezano za ovaj citat gore:Abzeenth je napisao/la:Mint je ipak derivat Ubuntua...ako se jednog dana u potpunosti odvoji, onda ćemo vjerojatno napraviti zaseban podforum. Problem je što ako to napravimo sad, onda bi korisnici drugih popularnih derivata također - i s pravom - mogli zahtijevati svoje podforume, odvojeno od Ubuntua. A pitanje je koliko bi aktivnosti na kraju uopće bilo u tim podforumima.
ipak, ovdje na forumu se koristi mali broj distri (glavne i njihovi popularni derivati), a aktivnosti ovakvih fan klubova održavaju "samo" aktivni članovi, ali nikad se ne zna.
Ako bi se to isplatilo, zar nije onda lakše postaviti prvo fan club pa onda vijesti teme u sticky, a onda ispod da idu ostale teme - tj. problemi?
[važi i za ostale podforume]
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: Izrada nove teme za forum
Pa može se to postaviti tako, samo nemaju svi podforumi jednu temu za vijesti kao što npr. Ubuntu ima. Možda bi trebali imati. Ne znam.vision je napisao/la: Ako bi se to isplatilo, zar nije onda lakše postaviti prvo fan club pa onda vijesti teme u sticky, a onda ispod da idu ostale teme - tj. problemi?
[važi i za ostale podforume]
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu
To je u stvari jako dobra ideja.
Fan klubovi i vijesti na vrh u sticky, a ostatak ispod toga.
Fan klubovi i vijesti na vrh u sticky, a ostatak ispod toga.