Stranica: 24/28.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 01 tra 2016, 08:02
Postao/la Fugu
Sad kad si spomenuo, malo je ženskast, pogotovo onaj u zlatnoj boji. Tamnosivi najmanje.
Iako, baš onako granično, valjda ciljaju na soj metrosexualaca :hihi .
A jel običavaš koristiti neku futrolu ili case?
Većina ljudi ionako lijepe i preskupe telefone strpa u ružnjikave i jeftine futrole...
Baš sam ti pomogao... pface

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 01 tra 2016, 08:11
Postao/la vision
holden je napisao/la:Znači, redmi 3, telefon za muškarca? Da ili ne?
Da, ako ti treba takav mob i imaš koristi od njega. Obuci se u odijelo iste boje i manje će upadati u oči. :hihi
Fugu je napisao/la:Većina ljudi ionako lijepe i preskupe telefone strpa u ružnjikave i jeftine futrole
Nzm koja je to futrola lijepa a da posluži svrhi. S druge strane, gumirana pozadina je odlična dok se ne počne ljuštiti.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 01 tra 2016, 09:19
Postao/la holden
Ma baš to, ako je ružan telefon ionako, onda bih ga možda i presvukao, ovako kad je dizajniran kako treba, čini mi se greota presvlačiti. Dobro, upicanim se ja za posao, ali nisam metro by a long shot haha :D

edit: dopao mi se i Wileyfox Swift, pre svega zbog odličnih reviewa i Cyanogen OS-a. Međutim, pročitao sam i negde, da je to ustvari neki stock kinezer kojeg su samo rebrandirali, pa me zanima, da li neko zna koliko ima u tome istine, i koliko je to, 'štobreko englez', drawback?

Hvala ekipa ;)

edit2: https://www.wileyfox.com/swift/

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 01 tra 2016, 09:44
Postao/la bertone
holden je napisao/la:Nego, taman htedoh da kupim taj redmi 3, pa pošaljem bratu slike, kaže da je telefon ono, više za dame, zbog onih šara na poleđini. Onda priupitam snajku i devojku, kažu isto. Znači, redmi 3, telefon za muškarca? Da ili ne? :D
Meni telefon izgleda OK, ali ja nisam mjerilo za estetiku jer mi je i MBP lijep :-D

S druge strane i zaboli me za estetiku jer sam svoj M4 napokon pospremio u ovo i s obzirom na cijenu, naručio sam odmah dva :-D ;

slika

... crno-crno za svaki dan i crno-narančasto za jesen i maglovito vrijeme te malo ekstremnije noćno /terenske uvijete i telefon mi sad izgleda još bolje nego bez casea... i da, nema više hebenih packi :-D

... ali kako rekoh, meni su lijepe i Thule torbe za laptope pa definitivno nisam mjerilo za estetiku :-D

Evo, imaš sličan ruber case i za redmi3 pa u njemu definitivno nitko neće reći da je telefon "ženskast" :hihi

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 01 tra 2016, 09:50
Postao/la JH-IM
holden je napisao/la:Nego, taman htedoh da kupim taj redmi 3, pa pošaljem bratu slike, kaže da je telefon ono, više za dame, zbog onih šara na poleđini. Onda priupitam snajku i devojku, kažu isto. Znači, redmi 3, telefon za muškarca? Da ili ne? :D

slika
Meni ne izgleda baš "muški" ali ukusi su različiti :-D Ima vjerovatno i maske neke da se to prikrije. Meni ni iPhoneovi ne izgledaju muški u kojoj god da su boji, ali opet to je stvar ukusa. Sreća da danas postoje maske svakakvih uzoraka pa je lako prikriti izgled i dizajnirati mobitel po svojem ukusu.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 01 tra 2016, 11:05
Postao/la audiosl4ve
@holden
ako se strpis jos koji tjedan u prodaju treba izaci Redmi 3 Pro verzija sa Snapdragon procom i fingertip scanerom. Ostale specke su iste :)

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 01 tra 2016, 22:19
Postao/la dupin
@holden

Kupi ti mobitel koji želiš, a to "muško/žensko" riješiš ovdje. ;)

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 09 lis 2016, 14:56
Postao/la Cooleech
Nedavno sam, kupujući preko neta, imao prilike isprobati par kineskih dual-sim mobitela.

Prvi koji sam kupio bio je Bluboo Maya (ne MAX model) koji me došao 69.99$ + carina i poštarina = oko 700 kn. Mobitel je na Androidu 6.0, ima quad-core Mediatek @1,3 GHz, 2 GB RAM-a i 16 GB interne. Nije neki izbor boja (bijeli i sivo-bijeli) pa neću o izgledu. Mob radi super u svemu osim u snimanju defaultnom videokamerom. Da ne duljim, OpenCamera je riješila sve osim pretamnih snimki/slika ako nema dnevnog svjetla. Prodan.

Drugi je bio također Bluboo, ovaj put model X9 (octa-core, 3 GB RAM, 16 ROM, Android 5.1, 13+5 Mpix) kojeg sam prodao prije nego mi je iti stigao u ruke :hihi - samo zato jer sam čuo da se dosta grije. I je, kolega kojem sam ga prodao kaže da se dosta grije i da mu baterija nije najjača strana. Taj me došao oko 118$ + carina i poštarina - nešto sitno ispod 1000 kn.

Treći koji sam kupio, dok je X9 bio na putu prema HR, je Elephone P8000. Hardverski je identičan Bluboou X9 ali dolazi s gotovo duplo boljom baterijom i s Androidom 6.0. Nema problema s pregrijavanjem, za razliku od X9. Ovaj telefon ima Samsungovu stražnju kameru koja radi odlično ALI.. prilikom spremanja slike telefon pojača boje na slici. Postoji postavka za razinu nijansi boje (low, mid i high) ali se svakim pokretanjem kamere vraća na defaultnu vrijednost (mid). Iritantno. Video snima odlično (FHD), boje normalne razine. Ovaj me došao 129$ + carina i poštarina = 1150 kn. Prodaje se. ;)

Četvrti koji sam naručio i ostajem pri njemu je - Nubia Z7 Max. Nubia je ZTE-ov brand za mobitele. Hardverski je gotovo identičan mom Samsungu S5, s tim što Nubia ima duplo više interne memorije (32 GB) i dual-sim je. Nema radio kao ni S5. Mobitel me došao oko 112$ (787 kn), a da mi nisu naplatili carinu ni poštarinu! Dobio sam vrhunski mobitel, s odličnim NubiaUI-em i Sonyevom stražnjom kamerom za niti 800 kn! :-D
Gledao sam malo po netu i vidio da se isti mob prodaje u širokoj paleti cijena; od cca 120$ do 250$! Isplati se malo upatkati cijene ovog mobitela koji, čak i da vam naplate carinu, neće biti više od 1000 kn! Moja topla preporuka! :-)

P.S. Svi ovi mobiteli su kupljeni na akciji, zato neke cijene neće odgovarati trenutnim. ;)

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 09 lis 2016, 20:36
Postao/la audiosl4ve
dobar izbor Cool. Ja evo odkad sam presao na OnePlus One mogu reci samo najbolje. Mobitel kolko got da je star doslovno leti, baterija traje dovoljno dugo, ekran i kamere fantasticne.
Curi uzeo Xiaomi Redmi 3S, fantastican mobitel za sitne pare. Danas kupnja kineza je doslovno postala normalno i ne pada mi nikada na pamet kupit neki "ne kinez" mobitel...

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 27 lis 2016, 17:40
Postao/la audiosl4ve
ne znam da li ste vidjeli novi Xiaomi Mi Mix mobitel ali ja mislim da je ovo mobitel godine. Definitivno jedan od najljepsih i stvarno jedan od najinovativnijih. Svaka cast Xiaomi, skidam kapu!

slika

Btw obavezno pogledajte video, stvarno je mob fantastican.