Nedavno sam, kupujući preko neta, imao prilike isprobati par kineskih dual-sim mobitela.
Prvi koji sam kupio bio je
Bluboo Maya (ne MAX model) koji me došao 69.99$ + carina i poštarina =
oko 700 kn. Mobitel je na Androidu 6.0, ima quad-core Mediatek @1,3 GHz, 2 GB RAM-a i 16 GB interne. Nije neki izbor boja (bijeli i sivo-bijeli) pa neću o izgledu. Mob radi super u svemu osim u snimanju defaultnom videokamerom. Da ne duljim, OpenCamera je riješila sve osim pretamnih snimki/slika ako nema dnevnog svjetla. Prodan.
Drugi je bio također Bluboo, ovaj put
model X9 (octa-core, 3 GB RAM, 16 ROM, Android 5.1, 13+5 Mpix) kojeg sam prodao prije nego mi je iti stigao u ruke

- samo zato jer sam čuo da se dosta grije. I je, kolega kojem sam ga prodao kaže da se dosta grije i da mu baterija nije najjača strana. Taj me došao oko 118$ + carina i poštarina -
nešto sitno ispod 1000 kn.
Treći koji sam kupio, dok je X9 bio na putu prema HR, je
Elephone P8000. Hardverski je identičan Bluboou X9 ali dolazi s gotovo duplo boljom baterijom i s Androidom 6.0. Nema problema s pregrijavanjem, za razliku od X9. Ovaj telefon ima Samsungovu stražnju kameru koja radi odlično ALI.. prilikom spremanja slike telefon pojača boje na slici. Postoji postavka za razinu nijansi boje (low, mid i high) ali se svakim pokretanjem kamere vraća na defaultnu vrijednost (mid). Iritantno. Video snima odlično (FHD), boje normalne razine. Ovaj me došao 129$ + carina i poštarina =
1150 kn. Prodaje se.
Četvrti koji sam naručio i ostajem pri njemu je -
Nubia Z7 Max. Nubia je ZTE-ov brand za mobitele. Hardverski je gotovo identičan mom Samsungu S5, s tim što Nubia ima duplo više interne memorije (32 GB) i dual-sim je. Nema radio kao ni S5. Mobitel me došao
oko 112$ (787 kn), a da mi nisu naplatili carinu ni poštarinu! Dobio sam vrhunski mobitel, s odličnim NubiaUI-em i Sonyevom stražnjom kamerom za niti 800 kn!

Gledao sam malo po netu i vidio da se isti mob prodaje u širokoj paleti cijena; od cca 120$ do 250$! Isplati se malo upatkati cijene ovog mobitela koji, čak i da vam naplate carinu, neće biti više od 1000 kn! Moja topla preporuka!
P.S. Svi ovi mobiteli su kupljeni na akciji, zato neke cijene neće odgovarati trenutnim.
