Stranica: 24/37.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 10 pro 2009, 11:52
Postao/la iweb
4ndY je napisao/la:iweb je napisao/la:Zašto je meni dolje?
P.S. Ne mislim na sebe nego na izbornik, da me krivo ne shvatite
Pa, kako linkovi u tom izborniku nisu baš frekventni, mislio sam da neće biti veliko zlo ih staviti dolje i time povećati površinu za sam sadržaj. Možda i zbog neke simterije i to...
Koji ti točno link iz izbornika "fali"?
u većini Naslovnica(kad kliknem na link s foruma te pretraživanje
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 10 pro 2009, 15:44
Postao/la Suko
iweb je napisao/la:4ndY je napisao/la:
Koji ti točno link iz izbornika "fali"?
u većini Naslovnica(kad kliknem na link s foruma te pretraživanje
Link na Naslovnicu su ti i ona zelena slova Wiki (ispod open.hr u lijevom gornjem kutu stranice.)
A pretraživanje imaš isto u gornjem dijelu.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 20 pro 2009, 12:56
Postao/la zole052
Nisam nikako uspio linkati ovo:
http://wiki.open.hr/index.php/Nakon_men ... _ili_stane
Ko ono slovo č smeta, nisam nikako uspio dobiti link, jesam li to samo ja glup ili bi trebalo promjeniti ono 'č' u 'c' da se moze nikati?
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 20 pro 2009, 13:39
Postao/la Grof
Iskopiraj cijeli redak (i ono nakon "č") u liniju adrese browsera i onda radi uredno. (upravo probao)
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 20 pro 2009, 13:45
Postao/la zole052
Grof je napisao/la:
Iskopiraj cijeli redak (i ono nakon "č") u liniju adrese browsera i onda radi uredno. (upravo probao)
Znam da tako radi dobro ali netko ce samo kliknuti viditi da ne postoji ta stranica i preskociti... sta ima komplikacija za staviti ono 'č' u 'c', nema veze onda, meni osobno ne smeta

, samo sam primjetio pa reko...
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 20 pro 2009, 14:20
Postao/la Suko
Ja sam to riješio tako da na
tiny url napravim novi link i linkam na forum taj mali koji radi.
Inače, kod na forumu ne prihvaća hrvatska slova u url-u i zato ne može linkati.
Evo:
Nakon menija učitava sporo ili stane
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 28 sij 2010, 00:48
Postao/la 4ndY
Možda se uočili kako naš Wiki ima problema s identitetom, točnije nazivom... Kako oslovljavati taj naš wiki? Pa do sad smo koristili svašta:
* naš wiki
* OpenWiki
* wiki
* HrOpenWiki
* LZS wiki
* wiki.open.hr
* itd.
(od toga su mnogi nazivi ili predugački ili neprecizni ili krivi...)
Da bi uklonili takvu pomutnju oko nazivlja bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga jednom zauvijek pa predlažem(o) ovo:
Puni naziv je
HrOpenWiki (kao i do sad), dok je kratica
HOW (to je ono što će se češće koristiti).
HOW je zgodna kratica jer odmah asocira na (eng.) "kako" - "kako nešto napraviti", "HowTo", "Kako?"... a odgovor je HrOpenWiki
Onda, što mislite? Ima li netko neki bolji prijedlog? kava
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 28 sij 2010, 17:30
Postao/la iweb
4ndY je napisao/la:Možda se uočili kako naš Wiki ima problema s identitetom, točnije nazivom... Kako oslovljavati taj naš wiki? Pa do sad smo koristili svašta:
* naš wiki
* OpenWiki
* wiki
* HrOpenWiki
* LZS wiki
* wiki.open.hr
* itd.
(od toga su mnogi nazivi ili predugački ili neprecizni ili krivi...)
Da bi uklonili takvu pomutnju oko nazivlja bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga jednom zauvijek pa predlažem(o) ovo:
Puni naziv je
HrOpenWiki (kao i do sad), dok je kratica
HOW (to je ono što će se češće koristiti).
HOW je zgodna kratica jer odmah asocira na (eng.) "kako" - "kako nešto napraviti", "HowTo", "Kako?"... a odgovor je HrOpenWiki
Onda, što mislite? Ima li netko neki bolji prijedlog? kava
E ja bi malo drugačije. HOW je super, ali zbog čiste gramatike našeg jezika, i pravila pisanja kratica, lektori bi nas ubili. Piše u pravilu HR znači moj predlog je HROpenWiki - HOW
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 28 sij 2010, 20:53
Postao/la 4ndY
iweb je napisao/la:
E ja bi malo drugačije. HOW je super, ali zbog čiste gramatike našeg jezika, i pravila pisanja kratica, lektori bi nas ubili. Piše u pravilu HR znači moj predlog je HROpenWiki - HOW
Ne kužim baš što misliš, ali udruga se tako zove: HrOpen (vidi
ovdje), a lektori ne zadiru u osobna imena kao što je ovdje ime udruge. kava
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 28 sij 2010, 20:59
Postao/la Suko
HOW je odlično.
Samo treba ući u uho da je to naš Wiki.
Stvar navike...