Stranica: 3/4.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 03 sij 2017, 11:35
Postao/la Linux
ukoliko se to ne moze rjesit naravno da se vracam na windows,nema mi smisla imat vanjsku karticu,nezgodno je..
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 03 sij 2017, 12:56
Postao/la hrvooje
Linux je napisao/la:
uguglaj :ubunut dell crackling speakers
pa ces vidi tonu linkova
hvala na naredbama,probat cemo
poz
Pa isto tako imaš kad uguglaš Windows crackling sound
https://www.google.hr/search?q=cracklin ... 4P8ySRS7hs
http://superuser.com/questions/1059333/ ... e-speakers
U biti, što god uguglaš imaš hrpu linkova. Evo i za 'Elivs is a live' imaš hrpu linkova
https://www.google.hr/search?q=elvis+is ... e&ie=UTF-8
Osobno nisam imao takvih problema. Ne vidim zašto netko ne bi spomenio problem, ako ga ima? Zašto je čudno što si ti prvi?
Ako je to ovaj laptop s linka ispod, onda imaš prvi komentar ispod teksta gdje lik kaže da pokreće Chakru i ne spominje nikakve probleme sa zvukom. Dapače, kaže da mu sve radi ok.
http://www.notebookcheck.net/Dell-Inspi ... 836.0.html
Neki kažu da im je ovo pomoglo. Nije kao tvoj Realtek ALC255, nego je ALC892, ali možeš probat dodati ovu dole liniju koda u alsa-base.conf:
https://answers.launchpad.net/ubuntu/+s ... ion/250081
The above did not work for me. My problem seems to be with the motherboard (Asus Z97 Gryphon) and sound chipset (Realtek ALC892). This is apparently something that is fixed in kernel 3.15. This worked for me:
sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf
and added the following line to the bottom:
options snd-hda-intel vid=8086 pid= 8ca0 snoop=0
Neki opet kažu ovdje
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=130948
da je problem radi stalnog prebacivanja između Analog output i slušalica. Rješenje je da u '
alsamixer' (napišeš alsamixer u terminal) odeš strelicom desno do auto-mute opcije i staviš na disable. Primjer ispod. Snimiš stanje s '
sudo alsactl store'
http://superuser.com/questions/431079/h ... -mute-mode
Nadalje, ovdje kažu ovdje
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... ug/1502155
da je problem u novom kernelu kod agresivnije štednje energije. Patch je izdan za Suse pa probaj možda Opensuse Leap čisto radi testiranja.
Good to hear. The recent kernel enabled the more aggressive power saving for some codecs, so this seems like a side-effect.
You can keep this setup safely even after the kernel update. The only downside is that you are effectively disabling the power-save feature above, so slightly a more power consumption. But usually it's little noticed.
Daljnje istaživanje kaže da je u kernel-4.3.5 dodan patch za ALSA-u koji popravlja autodetekciju mikrofona slušalica za Dell laptope
https://www.kernel.org/pub/linux/kernel ... eLog-4.3.5
što bi vjerovatno značilo da je ovo zaista problem s Dellom i njihovim featureom u BIOS-u da prepoznaje kad su slušalice ubodene što se vjerovatno može riješiti i kroz BIOS kako kaže zadnji post na ovoj temi:
https://ubuntuforums.org/showthread.php ... 750&page=2
There is a quick fix for the lazy ones that doesn't involve Kernel upgrades.
Enter the BIOS, go to Advanced->Onboard Devices Configuration->De-Pop. Set it to "Disabled". All problems gone.
When you plug the headphones, the rear audio stops playing. This is supposedly "a feature" which happens on Windows too. You can disable this in two ways:
BIOS: Advanced->Onboard Devices Configuration->Front Panel Type. Set it to AC97. The audio card will now be no longer be able to tell whether you plugged the headphones/microphone in the jack or not and will power all jacks all the time.
Software: Open alsamixer from a terminal. Hit F6 to select "HDA Intel PCH" (if not already selected). Find the option that says "Auto-Mute"; hit Z to disable it. Press Esc to quit. Now type "sudo alsactl store" to keep this setting forever.
Na kraju da ti netko lakše pomogne možeš izgenerirat ovaj izvještaj, tako da pokreneš u terminalu pa odeš na taj link i to negdje zaljepiš
Kod: Označi sve
wget -O alsa-info.sh http://www.alsa-project.org/alsa-info.sh && chmod +x ./alsa-info.sh && ./alsa-info.sh --upload
A možeš i prijaviti bug kroz Ubuntu terminal pokretanjem
ili kako na Launchpadu prijaviti bug
https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 13:08
Postao/la Linux
hrvooje
Izgubim se u moru potencijalnih rjesenja,tako citam vani forume probam 10 opcija ne uspim rjesit nista i onda odustanem..
Vidit cemo kad dođe laptop dali ce sta pomoc...
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 13:33
Postao/la Linux
Citam malo postove unazad i naletim na ovo!??Pa sta ovo je OS?
Ne trebaju mi takvi problemi,nakon problema sa ubuntuom sad bi jos trebo i imat sa mintom!?
Mislim da mi se jednostavnije vratit na windows,i nema vise brige ni sa zvucnicima,ni sa chormom ni sa nicim..Mislim da mi je to najbezbolnija opcija..
Mislio sam da je debian jedina distra koja nema problema,ali citam na debian forumu i tamo je bilo problema..
Ispada da ni jedna distra nije ispeglana kako spada..Pogotovo update ,prije ili kasnije slozi neko sranje!
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 14:55
Postao/la bertone
Pa tko ti brani da koristiš Windowse?
Gore opisani problem se dogodio jednom i to radi Intelovog procesora i Intelove grafičke u procesoru i moje male nesmotrenosti, a ne zbog LinuxMinta no to sam shvatio kasnije kad sam išao istražiti problem.
Naime Sandy Bridge procesori i njihova grafika HD 3000 podržavaju istovremeni prikaz na dva monitora i kad je tako sve radi dobro. Međutim, kod mene je laptop (ThinkPad T420) bio na docku na koji su istovremeno bili spojeni Lenovo L220x monitor i LG TV (prije poklapanja ekrana sam radio na monitoru laptopa i monitoru dok je TV bio ugašen).
Nakon što sam zaklopio ekran netko od ukućana je upalio TV i kad sam se vratio i otklopio ekran da dignem OS iz sleepa, Intelova grafika se zbunila jer je imala istovremeno uključena tri izlaza (monitor laptopa, LCD monitor i LCD TV) i zablesirala se što je rezurtiralo raspadanjem grafike.
Nakon gašenja TV-a i restarta (što je kod Windowsa normalna radnja na koju je MS navikao svoje korisnike), slika se normalno prikazala na monitoru laptopa i monitoru.
Da li je to greška Linuxa zaključi sam, a post je napisan neposredno nakon uočenog problema... kasnije mi vrag nije dao mira pa sam išao istražiti što je uzrok i uzrok sam sad opisao.
PS. Kasnije sam isto isprobao na ThinkPadu T540p koji ima Haswell procesor i HD 4600 grafiku (koja podržava tri video izlaza) i tamo se problem s zablesiranom grafikom nije ponovio.
PPS. No kako si sam zaključio ne trebaju ti takvi problemi pa si fino stavi Windowse i svi sretni.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 15:42
Postao/la calisto053
@Linux - opomena zbog nicka, svađanja i nečitanja postova!
Ekipa te je pristojno upozoravala i nastojala ti pomoći. Tvoj nick pogrešno navodi ostale forumaše i kao takav se kosi s pravilima. Ekipa je opetovano pokazivala dobru volju da ti pomogne u rješavanju problema i dobronamjernim te savjetima vodila prema rješenju. Na sve uzvraćaš svađom i trolanjem.
Imaš nekoliko dana da promijeniš nick kako ti je objašnjeno i da budeš pristojniji prema ostalim članovima.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 15:54
Postao/la Linux
calisto053 je napisao/la:@Linux - upozorenje zbog nicka, svađanja i nečitanja postova!
Ekipa te je pristojno upozororavala i nastojala ti pomoći. Nick pogrešno navodi ostale forumaše i kao takav se kosi s pravilima. Ekipa je opetovano pokazivala dobru volju da ti pomogne u rješavanju problema i dobronamjernim te savjetima vodila prema rješenju. Na sve uzvraćaš svađom i trolanjem.
Imaš nekoliko dana da promijeniš nick kako ti je objašnjeno i da budeš pristojniji prema ostalim članovima.
Pa kojom svađom covjece ???Daj mi molim te citiraj tu recenicu di se ja svađam sa nekim ili torlam???????????????????????????????
Sta to sta sam spomeno ime windows,jel to trolanje??Sta se na svakom linux forumu tako nakostrejsite kad neko spomene rijec windows????
Sta se tice nicka,vec sam dao adminstratoru
iweb dva puta novo ime ,a to sta ga vi niste promjenili to je vas problem,ja ga ne mogu promjenit sam iz postavka profila(za one koji neznaju)
Na sta to moj nick pogresno navodi,osim sto pokazuje da volim linux????
Prema tome usaglasite se međusobno pa onda izađi sa postom u javnost.
Ako me mislite ovako javno drkat u mozak(tu poruku si mogo i privatno poslat) slobodno me izbrisite sa foruma..Covjece ovde koda sam u vojsku doso,dajte se skinite vise sa mene..
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 16:04
Postao/la iweb
Obožavam ove ljude koji po nama prigovaraju neosnovano.
Dakle, ovaj korisnik je tražio imena "Linux početnik", "LZS" i "Ševa" koja su mu sva redom odbijena iz očiglednih razloga. (Calisto to zna, kao i svi ostali administratori -- komuniciramo zapravo međusobno, vjerovali ili ne)
A potencijalno trolanje ti leži u činjenici da ti je svaka druga rečenica "vraćam se na Windows", ne u tome što Windows spominješ. Pa i bertone te upitao tko ti brani da se na njega vratiš. Kvragu, ja ti ovo
pišem s Maca.
Da, calisto ti je dao javnu opomenu ali ima svako pravo na to. Da se ponašaš normalno i ne napadaš ljude kad ti na nešto prigovore i ne ignoriraš privatne poruke, možda bi ti to i stiglo preko privatne poruke. Ponašaš se kao dijete puno inata.
Odrasti.
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 16:10
Postao/la Linux
Sta se tice nicka "Ševa",to je prema nadimku covjeka iz nocne more,kao sto se vidi na mojoj slici.Inace ševa vam je i ptica..
Znaci nije seks u pitanju,prema tome ne kuzim zasto ni to nesmim stavit?
Jednom sam spomenu da bi se mogo vratit na windows,prema tome na izmisljaj,ne lazi..
rijec windows tipa:u windowsima rade zvucnici,spominjo sam da bi clanovi uvidjeli da nije hardwerski problem,znaci u svrhu olaksavanja rjesavanja problema,a ne pljuvanja po linuxu..
Re: TOP TEMA: Linux Mint fan club
Postano: 04 sij 2017, 16:18
Postao/la iweb
Ali ti taj nadimak neće proći zbog očiglednog dvostrukog (ili u tvom slučaju, trostrukog) značenja.
Prestani se praviti glup.