Stranica: 3/4.
Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 11 tra 2015, 21:25
Postao/la Nordrew
A onaj novi elementary OS?
Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 11 tra 2015, 21:33
Postao/la bertone
@Nordrew
Ok, prihvaćamo da si apsolutni početnik, a ne trol pa onda da bi svima bilo lakše (pogotovo tebi) za početak pročitaj ovo uokvireno na vrhu stranice s pripadajućim uloženim linkovima (kad dođeš na link promijeniti će ti se strelica kursora u ruku pa stisni CTRL i lijevi klik da ti se stranica otvori u novom tabu i prouči što piše)
Isto tako, prouči malo kroz recenzije pojedinih distribucija na naslovnici pa ćeš pohvatati kako koja distribucija, odnosno DE izgleda i radi, a imaš i upute kako se što instalira.
I ne, Ubuntuu ništa ne fali, dapače 15.04 koji dolazi za par dana će biti možda najbolja verzija Ubuntua do sada i zato samo polako jer te čeka puno čitanja i učenja no na kraju će ti se sve to višestruko vratiti

Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 11 tra 2015, 21:35
Postao/la Vl@do
Nordrew je napisao/la:A onaj novi elementary OS?
Da, imaš i openMandrivu, i mali milijun drugih, ali Mint ti je sada najbolja opcija iz razloga što dobivaš sve potrebne programe s njim u paketu.
Samo lagano zavrti live i sve će ti biti uskoro jasnije.
Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 11 tra 2015, 21:36
Postao/la Cooleech
Da, prvo ovo što bertone reče, iako ti ja ipak ne bih preporučio ovaj 15.04 već 14.04 Ubuntu, AKO ćeš Ubuntu, što ti također ne preporučujem.
A što se tiče pitanja, kad je već tu... Nitko ti ne brani isprobat što ti duša ište. Meni se ne sviđa ništa što me podsjeti na Apple, jer sam poznati applemrzac.

Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 11 tra 2015, 22:29
Postao/la dupin
Skratimo priču, jer ti svatko od nas daje svoje smjernice i to može biti zbunjujuće. Pročitaj što ti je Bertone preporučio ( vidjeti ćeš da se budućnost sastoj od čitanja, ali ne toliko da bi se strašio). Skini Mint DVD Cinnamon ili Mate i vrti ga u live modu samo da se upoznaš sa distrom. Opet čitaj kako se instalira linux i ako ti tu ne bude nešto jasno, samo pitaj. A sada, skini Mint i kreni!
Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 11 tra 2015, 22:53
Postao/la rudar
I ja mislim da je Linux Mint (i to u Mate verziji) bolje rješenje nego Ubuntu. Ranije sam pisao o Ubuntuu samo zato što sam stekao dojam da Nordrew baš želi Ubuntu.
Usput, Nordrew, ako imaš MS Win 7 na računalu, a i dalje želiš dual-boot, onda možeš kroz Win 7 relativno lako odvojiti potreban prostor na hard disku za instalaciju Linuxa (kad se na to već jednom odlučiš). Možeš vidjeti moja vlastita iskustva ovdje:
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... =18&t=9390
Uz pomoć dobrih ljudi s ovog foruma instalirao sam Debian uz Win 7... i dugo vremena živjeli su sretno i zadovoljno (stara stvar, Ebony and Ivory live together in perfect harmony...

)
Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 12 tra 2015, 14:39
Postao/la Nordrew
U onom Universal USB Installeru, kako da izeberem linuxmint?
Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 12 tra 2015, 14:55
Postao/la Suko
Skini Linux Mint sa sluzbene stranice. I u tom Universal USB installeru pronadji putanju do mape u koju si skinuo taj Linux Mint.
Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 12 tra 2015, 22:44
Postao/la Zooka
@Nordrew,
i sam sam bio početnik u nekim pitanjima samih distribucija i nekih sigurnosnih pitanja. Šetao sam od jedne do druge distribucije...na kraju sam se odlučio za elementary OS, jer imam stari i slabiji hardware. I ne samo zbog hardwera...nego jednostavno radi savršeno...Kubuntu bi bio savršen za tvoj hardware, kao što je kolega rekao, zbog toga što je sasvim solidan. Ako kojim slučajem znaš naziv svoje matične ploče, lakše bi te znali uputiti u postavke BIOS-a (tj. medij sa kojeg želiš instalirati OS, ostale postavke je bolje da ne diraš ako si totalni početnik). Na sva pitanja možemo ti dati odgovor, ali nažalost ne možemo to fizički pokazati.

Osim teamviewerom...možda...
I nekako mi pada na pamet da organiziram InstallFest.

Re: Nemogu instalirati Ubuntu
Postano: 13 tra 2015, 07:43
Postao/la Cooleech
Zooka je napisao/la:I nekako mi pada na pamet da organiziram InstallFest.

Mi, ekipa iz SOK-a, planiramo uskoro održati InstallFest, DRP (Debian Release Party) i štošta drugog.
Obavijestit ćemo vas o tim zbivanjima na vrijeme, ovdje i na fb stranici udruge SOK.
