Fedora 21

Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
holden
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Lokacija: Ljubljana

Re: Fedora 21

Post Postao/la holden »

Ovo je stvarno profi odrađen marketing za release. Svu sreću Fedora projektu.

Jedino ne znam, ovaj workstation - jel su to developeri ciljna grupa, ili je to mišljeno isto za sve više desktop orientisane korisnike?
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
SuSe
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Spol: M
OS: OpenSuse KDE

Re: Fedora 21

Post Postao/la SuSe »

Kakva je Fedora 21? Je li divlja, ili je upotpunosti ukrotiva? (neću reći ko openSUSE :D )
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Fedora 21

Post Postao/la zole052 »

pitanjce... u instalaciji kada idem na advanced kod odabira particija dobijem ovo
http://media.if-not-true-then-false.com ... nually.png
odem na particiju koja ce biti root i stavim pod mountpoint "/" i na particiju koja ce biti swap i stavim pod mount point sta?
bome prvi instaler u zivotu di nisam siguran u sebe da ne izbrisem ostale particije pface
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Fedora 21

Post Postao/la vision »

Pod File System odaberi swap i gore ne bi trebalo da ima za unos
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Fedora 21

Post Postao/la zole052 »

budem probao ovih dana... ko je to tako smislio da nemas ni odabir mount pointa nego moras sam upisivati

i onda kazu da debian ima losu instalaciju a ova je kao "lijepa" a polu nerazumljiva cim ides pod advanced partitioning a instalirao toliko razlicitih distri

nadam se samo kada sve poklikas da izvbaci tablicu sta ce tocno napraviti sa kojom particijom prije nego krene instalacija
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Fedora 21

Post Postao/la vision »

Instalacija
Ovako je na Kororu (moja greška na sliku), isto kao na Fedoru 21 msm szbunjen pa se snađi a da ne ostaneš bez ostalih particija, - sam upisuješ veličinu particije pa onda računaj i pamti koliko ti je ostalo za drugu particiju da to upišeš.

Uz poštovanje prema svima koji rade na ovom instaleru, meni nikako nije sjeo, nepregledno mi je.

Za debian nije problem instalacija početnicima, već postinstalacija kad treba neke stvari podesiti a ne pročitaju dokumentaciju.
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Fedora 21

Post Postao/la shicy »

fedorina instalacija čak i nije toliko stravična, ali tek kad se navikneš. problem je u onom prvom putu kad sve može otić u neku stvar...
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Fedora 21

Post Postao/la zole052 »

sto se toga tice covjek se i na batine navikne :P

nemoj ih opravdavati, instalacija lijepo vizualno izgleda ali je losa... ako se ja nakon toliko godina koristenja linuxa i mjenjanja distri ne osjecam sigurno da necu pregaziti krivu particiju onda je jednostavno instalacija losa :P

ja sam mjerilo svega ;)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Fedora 21

Post Postao/la vision »

zole052 je napisao/la:ja sam mjerilo svega
provokacija :hihi :mrgreen:
cfdisk je majka - :zvizdi
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Fedora 21

Post Postao/la shicy »

installer je neintuitivan i to je to
Odgovori