Fedora 21
Moderator/ica: Moderatori/ce
- holden
- Postovi: 888
- Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
- Spol: M
- OS: Debian 9 - Gnome
- Lokacija: Ljubljana
Re: Fedora 21
Ovo je stvarno profi odrađen marketing za release. Svu sreću Fedora projektu.
Jedino ne znam, ovaj workstation - jel su to developeri ciljna grupa, ili je to mišljeno isto za sve više desktop orientisane korisnike?
Jedino ne znam, ovaj workstation - jel su to developeri ciljna grupa, ili je to mišljeno isto za sve više desktop orientisane korisnike?
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Re: Fedora 21
Kakva je Fedora 21? Je li divlja, ili je upotpunosti ukrotiva? (neću reći ko openSUSE
)
Re: Fedora 21
pitanjce... u instalaciji kada idem na advanced kod odabira particija dobijem ovo
http://media.if-not-true-then-false.com ... nually.png
odem na particiju koja ce biti root i stavim pod mountpoint "/" i na particiju koja ce biti swap i stavim pod mount point sta?
bome prvi instaler u zivotu di nisam siguran u sebe da ne izbrisem ostale particije
http://media.if-not-true-then-false.com ... nually.png
odem na particiju koja ce biti root i stavim pod mountpoint "/" i na particiju koja ce biti swap i stavim pod mount point sta?
bome prvi instaler u zivotu di nisam siguran u sebe da ne izbrisem ostale particije
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Fedora 21
Pod File System odaberi swap i gore ne bi trebalo da ima za unos
Re: Fedora 21
budem probao ovih dana... ko je to tako smislio da nemas ni odabir mount pointa nego moras sam upisivati
i onda kazu da debian ima losu instalaciju a ova je kao "lijepa" a polu nerazumljiva cim ides pod advanced partitioning a instalirao toliko razlicitih distri
nadam se samo kada sve poklikas da izvbaci tablicu sta ce tocno napraviti sa kojom particijom prije nego krene instalacija
i onda kazu da debian ima losu instalaciju a ova je kao "lijepa" a polu nerazumljiva cim ides pod advanced partitioning a instalirao toliko razlicitih distri
nadam se samo kada sve poklikas da izvbaci tablicu sta ce tocno napraviti sa kojom particijom prije nego krene instalacija
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Fedora 21
Instalacija
Ovako je na Kororu (moja greška na sliku), isto kao na Fedoru 21 msm
pa se snađi a da ne ostaneš bez ostalih particija, - sam upisuješ veličinu particije pa onda računaj i pamti koliko ti je ostalo za drugu particiju da to upišeš.
Uz poštovanje prema svima koji rade na ovom instaleru, meni nikako nije sjeo, nepregledno mi je.
Za debian nije problem instalacija početnicima, već postinstalacija kad treba neke stvari podesiti a ne pročitaju dokumentaciju.
Ovako je na Kororu (moja greška na sliku), isto kao na Fedoru 21 msm
Uz poštovanje prema svima koji rade na ovom instaleru, meni nikako nije sjeo, nepregledno mi je.
Za debian nije problem instalacija početnicima, već postinstalacija kad treba neke stvari podesiti a ne pročitaju dokumentaciju.
Re: Fedora 21
fedorina instalacija čak i nije toliko stravična, ali tek kad se navikneš. problem je u onom prvom putu kad sve može otić u neku stvar...
Re: Fedora 21
sto se toga tice covjek se i na batine navikne 
nemoj ih opravdavati, instalacija lijepo vizualno izgleda ali je losa... ako se ja nakon toliko godina koristenja linuxa i mjenjanja distri ne osjecam sigurno da necu pregaziti krivu particiju onda je jednostavno instalacija losa
ja sam mjerilo svega
nemoj ih opravdavati, instalacija lijepo vizualno izgleda ali je losa... ako se ja nakon toliko godina koristenja linuxa i mjenjanja distri ne osjecam sigurno da necu pregaziti krivu particiju onda je jednostavno instalacija losa
ja sam mjerilo svega
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Fedora 21
provokacijazole052 je napisao/la:ja sam mjerilo svega
cfdisk je majka -
Re: Fedora 21
installer je neintuitivan i to je to