Stranica: 3/3.

Re: Pozdrav od još jednog Newbia

Postano: 23 stu 2013, 21:11
Postao/la calisto053
Postoje jednostavni programčići za opće (i detaljne) informacije o tvom hardveru.
Prvi i najjednostavniji je htop. Jednostavno ga instaliraš i pokreneš u terminalu (gasiš ga kombinacijom ctrl+c):

Kod: Označi sve

sudo apt-get install htop; htop
Tu ćeš jednostavno vidjet opterećenje RAM-a i jezgri procesora, kao i aktivne procese.

slika


Odlični programi za detaljne informacije (naći ćeš ih u Synapticu) su i lshw (hardware lister) i lshw-gtk (njegov GUI), te hardinfo.

slika

slika


Dobar je i I-NEX (skini i instaliraj .deb file): http://sourceforge.net/projects/i-nex/

slika

Re: Pozdrav od još jednog Newbia

Postano: 24 stu 2013, 07:26
Postao/la Equilibrium
Budem si to instalirao. U principu znam sto imam i gdje sta je i kako se vrti samo me ovo x4 na prvu zblesiralo. Nije mi uopce palo na pamet da se radi o dvije virtualne jezgre i dvije fizicke. Vec sam se ponadao da su se zajebali i prodali mi quad core :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk