Stranica: 3/4.

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 21:52
Postao/la max360se
E da, za terminologiju treba po netu čitati razne tech siteove, koliko god sam toga naučio i dalje svako toliko čujem neki novi pojam.
Dobro dodju TechSNAP (System Network and Administration Podcast), Coder Radio i Linux Action Show na http://www.jupiterbroadcasting.com

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 21:53
Postao/la iweb
Da, na sausagefestu imamo i taco.

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 22:37
Postao/la iv@n
iweb je napisao/la:Da, na sausagefestu imamo i taco.
rofl vi niste normalni pface

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 22:57
Postao/la drone
filipvk1000 je napisao/la:
drone je napisao/la:
filipvk1000 je napisao/la:nisam upućen u informatičke pojmove na engleskom jeziku,bar ne toliko..
Onda prije svega trebaš postati upućen. Dakle, prvi korak je učenje ili usavršavanje engleskog.
Gle znam ja engleski,i to savršeno za svoje godine,učim stariju sestru od 20 godina koja je učila njemački,nju učim engleski,sa profesorima pričam na engleskom (profama iz eng.),razumiješ,nikad ništa neradim pod satom,nijednom nisam pročitao ništa u knjizi a opet imam 5 - jer sva odgovaranja i ispiti su mi 5 :P nije engleski problem,nego informatički nazivi..
Ja razumijem, ti kažeš da si neupućen! Zato sada ponovo pročitaj što sam napisao jer meni ne treba odgovor na to pitanje. Sve je dostupno u nekoliko klikova: rječnici, tutorijali, reference... Engleski za informatiku je važniji nego latinski za medicinu.

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 23:10
Postao/la filipvk1000
drone je napisao/la:
filipvk1000 je napisao/la:nisam upućen u informatičke pojmove na engleskom jeziku,bar ne toliko..
Onda prije svega trebaš postati upućen. Dakle, prvi korak je učenje ili usavršavanje engleskog.
Gle znam ja engleski,i to savršeno za svoje godine,učim stariju sestru od 20 godina koja je učila njemački,nju učim engleski,sa profesorima pričam na engleskom (profama iz eng.),razumiješ,nikad ništa neradim pod satom,nijednom nisam pročitao ništa u knjizi a opet imam 5 - jer sva odgovaranja i ispiti su mi 5 :P nije engleski problem,nego informatički nazivi..
Ja razumijem, ti kažeš da si neupućen! Zato sada ponovo pročitaj što sam napisao jer meni ne treba odgovor na to pitanje. Sve je dostupno u nekoliko klikova: rječnici, tutorijali, reference... Engleski za informatiku je važniji nego latinski za medicinu.[/quote]
Ček,očete vi sad mene stalno oko engleskog i informatičkih pojmova khm...
okej,rekli ste šta ste imali,dali linkove,ali ja i dalje nemam odgovor na moje pitanje u prvom postu:
U kojem programu pisat točnije IDE ili kako već,dali ima na hrv. literatura?
Zadnje 2 stranice samo o mom engleskom pričamo,dakle offtopičarimo. Ispravite me ak griješim. :hmm

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 23:24
Postao/la drone
Mi smo ti dali neke smjernice kako da kreneš i što prvo trebaš učiniti da bi ti poslije bilo lakše. Mene baš briga što ćeš ti s tim informacijama učiniti. Možeš sve ignorirati i ići po svom, ali onda mi nije jasno zašto postavljaš pitanja.

Python možeš pisati u bilo kojem tekst editoru, ne treba ti IDE, čak je poželjno da učiš s jednostavnijim alatima. Ima ih bezbroj. Geany je dobar. Vim je moćan, ali težak za naučiti. Uz Python dolazi i njegov IDE koji se zove IDLE. Većina tutorijala i knjiga za početnike navodi i te stvari.

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 23:40
Postao/la filipvk1000
drone je napisao/la:Mi smo ti dali neke smjernice kako da kreneš i što prvo trebaš učiniti da bi ti poslije bilo lakše. Mene baš briga što ćeš ti s tim informacijama učiniti. Možeš sve ignorirati i ići po svom, ali onda mi nije jasno zašto postavljaš pitanja.

Python možeš pisati u bilo kojem tekst editoru, ne treba ti IDE, čak je poželjno da učiš s jednostavnijim alatima. Ima ih bezbroj. Geany je dobar. Vim je moćan, ali težak za naučiti. Uz Python dolazi i njegov IDE koji se zove IDLE. Većina tutorijala i knjiga za početnike navodi i te stvari.
E zahvaljujem,puno si mi pomogao. ::bravo ::bravo ::bravo ::bravo

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 23:41
Postao/la filipvk1000
E da,brzo pitanje,zanima me kako praviti GUI? Dakle napravim program za xyz nešto,nebitno,bilo šta i sad želim da program ima GUI,kako to?

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 23:54
Postao/la stefan
A osnove si svladao?
Guglaj PyQt

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

Re: Python na Linuxu - kako? zašto?

Postano: 03 lip 2013, 23:54
Postao/la drone
Postoji dosta GUI frameworka. Odi na http://wiki.python.org/moin/GuiProgramming i proučavaj. Međutim, najprije nauči Python. Do GUI-ja ima puno jahanja...