Python na Linuxu - kako? zašto?
Moderator/ica: Moderatori/ce
Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
E da, za terminologiju treba po netu čitati razne tech siteove, koliko god sam toga naučio i dalje svako toliko čujem neki novi pojam.
Dobro dodju TechSNAP (System Network and Administration Podcast), Coder Radio i Linux Action Show na http://www.jupiterbroadcasting.com
Dobro dodju TechSNAP (System Network and Administration Podcast), Coder Radio i Linux Action Show na http://www.jupiterbroadcasting.com
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
iweb je napisao/la:Da, na sausagefestu imamo i taco.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
Ja razumijem, ti kažeš da si neupućen! Zato sada ponovo pročitaj što sam napisao jer meni ne treba odgovor na to pitanje. Sve je dostupno u nekoliko klikova: rječnici, tutorijali, reference... Engleski za informatiku je važniji nego latinski za medicinu.filipvk1000 je napisao/la:Gle znam ja engleski,i to savršeno za svoje godine,učim stariju sestru od 20 godina koja je učila njemački,nju učim engleski,sa profesorima pričam na engleskom (profama iz eng.),razumiješ,nikad ništa neradim pod satom,nijednom nisam pročitao ništa u knjizi a opet imam 5 - jer sva odgovaranja i ispiti su mi 5drone je napisao/la:Onda prije svega trebaš postati upućen. Dakle, prvi korak je učenje ili usavršavanje engleskog.filipvk1000 je napisao/la:nisam upućen u informatičke pojmove na engleskom jeziku,bar ne toliko..nije engleski problem,nego informatički nazivi..
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
-
filipvk1000
- Postovi: 122
- Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
- Spol: M
- OS: Manjaro Linux
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
Ja razumijem, ti kažeš da si neupućen! Zato sada ponovo pročitaj što sam napisao jer meni ne treba odgovor na to pitanje. Sve je dostupno u nekoliko klikova: rječnici, tutorijali, reference... Engleski za informatiku je važniji nego latinski za medicinu.[/quote]drone je napisao/la:Gle znam ja engleski,i to savršeno za svoje godine,učim stariju sestru od 20 godina koja je učila njemački,nju učim engleski,sa profesorima pričam na engleskom (profama iz eng.),razumiješ,nikad ništa neradim pod satom,nijednom nisam pročitao ništa u knjizi a opet imam 5 - jer sva odgovaranja i ispiti su mi 5filipvk1000 je napisao/la:nisam upućen u informatičke pojmove na engleskom jeziku,bar ne toliko..
Onda prije svega trebaš postati upućen. Dakle, prvi korak je učenje ili usavršavanje engleskog.nije engleski problem,nego informatički nazivi..
Ček,očete vi sad mene stalno oko engleskog i informatičkih pojmova khm...
okej,rekli ste šta ste imali,dali linkove,ali ja i dalje nemam odgovor na moje pitanje u prvom postu:
U kojem programu pisat točnije IDE ili kako već,dali ima na hrv. literatura?
Zadnje 2 stranice samo o mom engleskom pričamo,dakle offtopičarimo. Ispravite me ak griješim.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
Mi smo ti dali neke smjernice kako da kreneš i što prvo trebaš učiniti da bi ti poslije bilo lakše. Mene baš briga što ćeš ti s tim informacijama učiniti. Možeš sve ignorirati i ići po svom, ali onda mi nije jasno zašto postavljaš pitanja.
Python možeš pisati u bilo kojem tekst editoru, ne treba ti IDE, čak je poželjno da učiš s jednostavnijim alatima. Ima ih bezbroj. Geany je dobar. Vim je moćan, ali težak za naučiti. Uz Python dolazi i njegov IDE koji se zove IDLE. Većina tutorijala i knjiga za početnike navodi i te stvari.
Python možeš pisati u bilo kojem tekst editoru, ne treba ti IDE, čak je poželjno da učiš s jednostavnijim alatima. Ima ih bezbroj. Geany je dobar. Vim je moćan, ali težak za naučiti. Uz Python dolazi i njegov IDE koji se zove IDLE. Većina tutorijala i knjiga za početnike navodi i te stvari.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
-
filipvk1000
- Postovi: 122
- Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
- Spol: M
- OS: Manjaro Linux
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
E zahvaljujem,puno si mi pomogao.drone je napisao/la:Mi smo ti dali neke smjernice kako da kreneš i što prvo trebaš učiniti da bi ti poslije bilo lakše. Mene baš briga što ćeš ti s tim informacijama učiniti. Možeš sve ignorirati i ići po svom, ali onda mi nije jasno zašto postavljaš pitanja.
Python možeš pisati u bilo kojem tekst editoru, ne treba ti IDE, čak je poželjno da učiš s jednostavnijim alatima. Ima ih bezbroj. Geany je dobar. Vim je moćan, ali težak za naučiti. Uz Python dolazi i njegov IDE koji se zove IDLE. Većina tutorijala i knjiga za početnike navodi i te stvari.
-
filipvk1000
- Postovi: 122
- Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
- Spol: M
- OS: Manjaro Linux
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
E da,brzo pitanje,zanima me kako praviti GUI? Dakle napravim program za xyz nešto,nebitno,bilo šta i sad želim da program ima GUI,kako to?
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
A osnove si svladao?
Guglaj PyQt
Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Guglaj PyQt
Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Python na Linuxu - kako? zašto?
Postoji dosta GUI frameworka. Odi na http://wiki.python.org/moin/GuiProgramming i proučavaj. Međutim, najprije nauči Python. Do GUI-ja ima puno jahanja...
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch