Stranica: 178/483.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 09:17
Postao/la teorijavelikogpraska
Suko je napisao/la:
teorijavelikogpraska je napisao/la:Meni je svejedno. Prilagodljiv sam. Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi? To je isto kao da ja sad odem u pustinju, uzmem posudu, zagrabim malo pijeska, i kažem, upravo ova zrnca pijeska ċe u slijedećoj pješčanoj oluji biti uzrokom smanjenja proizvodnje datulja U Maroku.
Ne kuzim sta ti tu nije jasno?
Uzmes tjedan kad se mijenja vrijeme. Izbrojis broj srcanih udara u tom periodu. Ako dobijes da je u tom tjednu bilo npr. 10% vise srcanih udara nego u ostatku godine po slicnim razdobljima onda se moze s nekom vjerojatnoscu zakljuciti da su jedna i druga stvar povezane. (Cak imaju i tu neki statisticki izracuni s nekim p vrijednostima, al to nisam nikad kuzio.)
Uglavnom, ako ti pukne guma devet puta od deset kad prelazis neku dionicu, pretpostavis da nesto ne valja u toj dionici. Ista stvar. :bleh
i u isto vrijeme zanemariti broj tulumarenja u tom tjednu, količinu otrova koju su unijeli hranom itd, itd,....
naravno, ovo što si napisao prihvačam kao šalu, pa neću dalje rasčlanjivati znanstvenu utemeljenost metode prebrojavanja.
u svakom slučaju, odsada pa nadalje, postavljam alarm, ne samo jutarnji za buđenje, nego i večernji za odlazak na spavane, i nema tog filma ili utakmice koja će me zadržati u fotelji, da nebi kojim slučajem neki znanstvenik i mene prebrojio i uvrstio u svoj statistički izračun.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 10:35
Postao/la vision
teorijavelikogpraska je napisao/la:i u isto vrijeme zanemariti broj tulumarenja u tom tjednu, količinu otrova koju su unijeli hranom itd, itd,....
pa ako idemo logikom, svaka ta promjena u odnosu na ostatak godine, se mora odnosi na nešto - a to nešto je promjena ure u ovom slučaju.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 17:46
Postao/la Yeti
Zvala me zena iz iskona danas i kaze da mi je od danas dostupan brzi net... Prvo sam je pitao dal je sala jer su svi poludjeli ove godine od tog 1. Aprila.. :)

Ugl. Uzeo sam solo net paket ko i do sad, ali 50/10 Mbit za 170 kn. Do sad sam imao 10/1 Mbit za 183 kn. Kako je rekla trebao bi stici za 2 tjedna...

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 18:54
Postao/la trzalica
Nisu baš svi zadovoljni sa Iskonovim uslugama kada je VDSL u pitanju... Mene su prije 2 tjedna prebacili na VDSL, ja prezadovoljan (imam trio 20/5, nisam mogao uzeti 50/10). :)

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 19:03
Postao/la shicy
vision je napisao/la:
teorijavelikogpraska je napisao/la:i u isto vrijeme zanemariti broj tulumarenja u tom tjednu, količinu otrova koju su unijeli hranom itd, itd,....
pa ako idemo logikom, svaka ta promjena u odnosu na ostatak godine, se mora odnosi na nešto - a to nešto je promjena ure u ovom slučaju.
što može i ne mora biti povezano. u najboljem slučaju možemo govoriti o korelaciji ;)

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 19:24
Postao/la shrike
tako je. Korelacije na ukazuje na uzročnost ma koliko da djelovalo zgodno kada bi smo to tako pripisali

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 19:29
Postao/la Yeti
trzalica je napisao/la:Nisu baš svi zadovoljni sa Iskonovim uslugama kada je VDSL u pitanju... Mene su prije 2 tjedna prebacili na VDSL, ja prezadovoljan (imam trio 20/5, nisam mogao uzeti 50/10). :)

Ja sam na Iskonu mozda nekih godinu dana i za sad sam prezadovoljan, nikad nikakvih problema i sve ok! Osim sto bi zelio bolji router jer imam onaj zyxel bez antene i wifi signal je koma..

Sve u svemu, ako nesto nece biti ok ili necu biti zadovoljan, onda imam 3 mjeseca da se vratim na staro bez bilo kakvih troskova. Vidjet cemo! :)

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 20:30
Postao/la audiosl4ve
i mene su isto zvali i govorili da mogu imati taj 50/10. Neznam na koju foru. Instalacije nisu mjenjane 20 god valjda, kak odjednom mogu sam tak imati taj "brzi" internet?! Pustit ce mi oni 50/10 i kaj cu dobit, 5/1? Rekoh ne hvala, produljite dalje xD

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 21:02
Postao/la bertone
Brzina ovisi koliko ste daloko od centrale.. mogu oni obečavati brda ali ako ste predaleko onda vam ne mogu omogućiti velike brzine.

Usput, aktivni su i kod mene u kvartu, prekjućer ujutro bio na vratima lik iz Iskona, poslijepodne iz Amisa i oba pokušala prodati muda pod bubrege da daju više za manje.. no bilo kako bilo, svima želim veće brzine neta i da budu zadovoljni uslugom koju plaćaju :)

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 01 tra 2015, 21:23
Postao/la Yeti
Kod mene je nekih 400 metara, a i prosle godine su vukli neke nove vodove tu okolo pa lako moguce da ide. Ugl. Iz pouzdanih izvora (poznatih redakciji :) ) znam da imam propusnost i problem moze biti jedino u mojoj kucnoj instalaciji.

Ukoliko nece biti u redu (sto ne vjerujem), e onda zao mi je ali nebi hvala!