čavrljanje 2.0

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

teorijavelikogpraska
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la teorijavelikogpraska »

Suko je napisao/la:
teorijavelikogpraska je napisao/la:Meni je svejedno. Prilagodljiv sam. Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi? To je isto kao da ja sad odem u pustinju, uzmem posudu, zagrabim malo pijeska, i kažem, upravo ova zrnca pijeska ċe u slijedećoj pješčanoj oluji biti uzrokom smanjenja proizvodnje datulja U Maroku.
Ne kuzim sta ti tu nije jasno?
Uzmes tjedan kad se mijenja vrijeme. Izbrojis broj srcanih udara u tom periodu. Ako dobijes da je u tom tjednu bilo npr. 10% vise srcanih udara nego u ostatku godine po slicnim razdobljima onda se moze s nekom vjerojatnoscu zakljuciti da su jedna i druga stvar povezane. (Cak imaju i tu neki statisticki izracuni s nekim p vrijednostima, al to nisam nikad kuzio.)
Uglavnom, ako ti pukne guma devet puta od deset kad prelazis neku dionicu, pretpostavis da nesto ne valja u toj dionici. Ista stvar. :bleh
i u isto vrijeme zanemariti broj tulumarenja u tom tjednu, količinu otrova koju su unijeli hranom itd, itd,....
naravno, ovo što si napisao prihvačam kao šalu, pa neću dalje rasčlanjivati znanstvenu utemeljenost metode prebrojavanja.
u svakom slučaju, odsada pa nadalje, postavljam alarm, ne samo jutarnji za buđenje, nego i večernji za odlazak na spavane, i nema tog filma ili utakmice koja će me zadržati u fotelji, da nebi kojim slučajem neki znanstvenik i mene prebrojio i uvrstio u svoj statistički izračun.
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la vision »

teorijavelikogpraska je napisao/la:i u isto vrijeme zanemariti broj tulumarenja u tom tjednu, količinu otrova koju su unijeli hranom itd, itd,....
pa ako idemo logikom, svaka ta promjena u odnosu na ostatak godine, se mora odnosi na nešto - a to nešto je promjena ure u ovom slučaju.
Avatar
Yeti
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Spol: M
OS: Fedora

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la Yeti »

Zvala me zena iz iskona danas i kaze da mi je od danas dostupan brzi net... Prvo sam je pitao dal je sala jer su svi poludjeli ove godine od tog 1. Aprila.. :)

Ugl. Uzeo sam solo net paket ko i do sad, ali 50/10 Mbit za 170 kn. Do sad sam imao 10/1 Mbit za 183 kn. Kako je rekla trebao bi stici za 2 tjedna...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
trzalica
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Spol: M

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la trzalica »

Nisu baš svi zadovoljni sa Iskonovim uslugama kada je VDSL u pitanju... Mene su prije 2 tjedna prebacili na VDSL, ja prezadovoljan (imam trio 20/5, nisam mogao uzeti 50/10). :)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la shicy »

vision je napisao/la:
teorijavelikogpraska je napisao/la:i u isto vrijeme zanemariti broj tulumarenja u tom tjednu, količinu otrova koju su unijeli hranom itd, itd,....
pa ako idemo logikom, svaka ta promjena u odnosu na ostatak godine, se mora odnosi na nešto - a to nešto je promjena ure u ovom slučaju.
što može i ne mora biti povezano. u najboljem slučaju možemo govoriti o korelaciji ;)
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la shrike »

tako je. Korelacije na ukazuje na uzročnost ma koliko da djelovalo zgodno kada bi smo to tako pripisali
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Yeti
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Spol: M
OS: Fedora

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la Yeti »

trzalica je napisao/la:Nisu baš svi zadovoljni sa Iskonovim uslugama kada je VDSL u pitanju... Mene su prije 2 tjedna prebacili na VDSL, ja prezadovoljan (imam trio 20/5, nisam mogao uzeti 50/10). :)

Ja sam na Iskonu mozda nekih godinu dana i za sad sam prezadovoljan, nikad nikakvih problema i sve ok! Osim sto bi zelio bolji router jer imam onaj zyxel bez antene i wifi signal je koma..

Sve u svemu, ako nesto nece biti ok ili necu biti zadovoljan, onda imam 3 mjeseca da se vratim na staro bez bilo kakvih troskova. Vidjet cemo! :)
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
audiosl4ve
Postovi: 729
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Spol: M
OS: CachyOS

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la audiosl4ve »

i mene su isto zvali i govorili da mogu imati taj 50/10. Neznam na koju foru. Instalacije nisu mjenjane 20 god valjda, kak odjednom mogu sam tak imati taj "brzi" internet?! Pustit ce mi oni 50/10 i kaj cu dobit, 5/1? Rekoh ne hvala, produljite dalje xD
Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la bertone »

Brzina ovisi koliko ste daloko od centrale.. mogu oni obečavati brda ali ako ste predaleko onda vam ne mogu omogućiti velike brzine.

Usput, aktivni su i kod mene u kvartu, prekjućer ujutro bio na vratima lik iz Iskona, poslijepodne iz Amisa i oba pokušala prodati muda pod bubrege da daju više za manje.. no bilo kako bilo, svima želim veće brzine neta i da budu zadovoljni uslugom koju plaćaju :)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Yeti
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Spol: M
OS: Fedora

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la Yeti »

Kod mene je nekih 400 metara, a i prosle godine su vukli neke nove vodove tu okolo pa lako moguce da ide. Ugl. Iz pouzdanih izvora (poznatih redakciji :) ) znam da imam propusnost i problem moze biti jedino u mojoj kucnoj instalaciji.

Ukoliko nece biti u redu (sto ne vjerujem), e onda zao mi je ali nebi hvala!
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Odgovori