Stranica: 177/483.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 07:56
Postao/la Fugu

Dobar video.
Ja glasam protiv DST-a.
Ako se već misli kemijat, uvijek se može prilagoditi radno vrijeme godišnjem dobu, odnosno počneš ranije - završiš ranije, a ne
9-17

.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 09:05
Postao/la oldman
Meni je to bilo debilno od samog početka. Rusi i ostali su pametniji od naših.

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 11:06
Postao/la Cooleech
Nitko normalan nije za DST.

Sorry, ljudi, to je moje mišljenje.

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 11:57
Postao/la teorijavelikogpraska
Meni je svejedno. Prilagodljiv sam. Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi? To je isto kao da ja sad odem u pustinju, uzmem posudu, zagrabim malo pijeska, i kažem, upravo ova zrnca pijeska ċe u slijedećoj pješčanoj oluji biti uzrokom smanjenja proizvodnje datulja U Maroku.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 12:23
Postao/la redundant
Ni mene ne sekira previše, naprotiv, ali u arizoni cirkusa...
https://youtu.be/84aWtseb2-4?t=5m7s
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 12:36
Postao/la shicy
teorijavelikogpraska je napisao/la:Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi?
slažem se. u najboljem slučaju se može pričati o korelaciji. ali korelacija nije isto što i kauzacija (uzročnost?)
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 13:26
Postao/la shrike
ne kužim prolbem? probudiš se sat kasnije i skužiš da će te šef silovati bez vazeljina i onda dobiješ srćani udar od sreće.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 22:38
Postao/la Suko
teorijavelikogpraska je napisao/la:Meni je svejedno. Prilagodljiv sam. Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi? To je isto kao da ja sad odem u pustinju, uzmem posudu, zagrabim malo pijeska, i kažem, upravo ova zrnca pijeska ċe u slijedećoj pješčanoj oluji biti uzrokom smanjenja proizvodnje datulja U Maroku.
Ne kuzim sta ti tu nije jasno?
Uzmes tjedan kad se mijenja vrijeme. Izbrojis broj srcanih udara u tom periodu. Ako dobijes da je u tom tjednu bilo npr. 10% vise srcanih udara nego u ostatku godine po slicnim razdobljima onda se moze s nekom vjerojatnoscu zakljuciti da su jedna i druga stvar povezane. (Cak imaju i tu neki statisticki izracuni s nekim p vrijednostima, al to nisam nikad kuzio.)
Uglavnom, ako ti pukne guma devet puta od deset kad prelazis neku dionicu, pretpostavis da nesto ne valja u toj dionici. Ista stvar.

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 23:31
Postao/la iweb
Tu se sad postavlja pitanje korelacije ili kauzacije, no već je poznato da nedostatak sna potiče srčane udare, a na dan prebacivanja kazaljke većina ljudi, osim ako nije legla sat vremena ranije, ima makar sad vremena nedostatka sna.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 31 ožu 2015, 23:38
Postao/la vision
Kazaljke se pomijeraju u 2 sata ujutro, pa ili ćeš čekati ili ćeš zaspati pa se probuditi, pomjeriti kazaljke i onda zaspati (pa nekad i ne tako brzo - kad ti se san razbije, a ideš se pentrat za zidni sat).