Stranica: 176/483.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 07:53
Postao/la Yeti
I ajmo opet pomaknuti u novi dan... Kako mene gnjavi ovo pomicanje vremena, to je koma...

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 07:58
Postao/la bertone
Je.. baš je koma

zato su Rusi mirni, Putin je rekao nema pomicanja sata, to je bullshit

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 08:17
Postao/la Yeti
Iskreno se nadam da ce se netko kod nas opametit i da ce to sranje konacno prestat.

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 09:11
Postao/la dupin
Ima li nekih službenih ( i točnih ) podataka o koristi pomicanja kazaljki? Mislim, kad nas maltretiraju, da barem znamo da to ima smisla.

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 09:31
Postao/la Suko
dupin je napisao/la:Ima li nekih službenih ( i točnih ) podataka o koristi pomicanja kazaljki? Mislim, kad nas maltretiraju, da barem znamo da to ima smisla.

Ima. U
prvom svjetskom ratu su tako nešto novaca ušparali. (Tako je sve i počelo)
I evo već skoro sto godina nakon toga svečano obilježavamo ljetno računanje vremena povećanim brojem nesreća na radu, većim brojem prometnih nesreća, povećanim brojem srčanih udara i drugih zdravstvenih problema vezanih uz stres i dodatnim litrama kave koje nas drže budnim dok se ne prilagodimo. Uz naravno, gotovo nikakvu korist. Kažu kad se zbroje ovi svi negativni učinci, pozitivni učinak je zanemariv.
Mala žrtva za evo već skoro sto godina slavljenja genijalnog poteza njemačke vojske u posljednje dvije godine prvog svjetskog rata.
Al izgleda da su ljudi sve više svjesni "bulsh...ta" koji nam se servira kao razlog za ljetno računanje vremena. Pa možda narednih godina konačno prestanemo s tom tradicijom.

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 09:42
Postao/la vision
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 10:12
Postao/la audiosl4ve
kaj tome fali? Bar ti dan dulje traje sada. Ionak se naviknes za dan-dva.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 10:18
Postao/la Yeti
Znam zasto su to uveli nekad i znam da ima toga vec dugo, ali i znam da kod nas nije bilo uvedeno sve do 83' godine!? Sto im je to onda trebalo, dal zato sto je juga krenula polako u raspad pa onda da uberu jos nesto malo para (ili koji đavo) pa su sljedili te prvosvjetskeratovske

poteze..
Ugl. poanta je bas to, da nas malo iscrpi i ubije u pojam, pa onda ponovo taman kad se skroz prilagodimo!

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 ožu 2015, 10:24
Postao/la Vl@do
audiosl4ve je napisao/la:kaj tome fali? Bar ti dan dulje traje sada. Ionak se naviknes za dan-dva.
Fali to da se nepotrebno dira u neke prirodne parametre. Možemo mi reći da je sada noć, ali priroda zna da je dan. I kokoši će uvijek u sumrak krenuti na počinak.
Ako je nešto trebalo mijenjati, mogli smo i dalje (kao nekada) zimi raditi od 7:00 a ljeti od 6:00, ali dirati u sat nije dobro iz već gore navedenih razloga.
Btw, bio sam te 83. u vojsci baš tu noć dežurni i odgovarao mi je tada taj 1 sat manje.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 30 ožu 2015, 12:39
Postao/la iweb