Stranica: 170/483.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 10 ožu 2015, 21:35
Postao/la korisničko_ime
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 10 ožu 2015, 21:40
Postao/la Max Bunker
Ja trčim, nekad ranim jutrom a nekad navečer kad smrkne. I onda se mimoidem sa dosta osoba koje vodaju pese. I mnoge od njih nikad nisam vidio da šeću sa unucima a znam sa ih imaju jer smo svi susjedi. I nekad ih podjebem da bi mogli malo i sa unukom u šetnju aumjesto kaj tolko vremena i energije posvecuju dzukeli, čak i emocije... Meni je to bolesno, da se toliko brige posvecuje životinjama a toliko je nesretne, napuštene,gladne djece a i odraslih osoba. Štoviše, industrija oko kućnih ljubimaca strašnu paru zgrće.... A kad se dzukela zasere u parku di mi se igraju djeca, vlasnici tih pasa se prave da nisu vidli. E onda fakat posizim i kaznim tu dzukela a i vlasnika ak krene pametovati i to tak da godinu dana vise nedodje u park taj,a i roditelji ostale djece u tom nasem parku slicno postupaju... Znam da pesoljupcima to zgleda drakonski al sory ipak su mi djeca na prvom mjestu.... Jednom sam bil i na sudu jer sam zbrojevkom roknul pesa koji je navalil na kolica sa bebom, pa me vlasnik psa tuzil za dusevne boli... Srecom je sutkinja bila razumna i shvatila da je bitnija beba u kolicima nego emotivna bol za pesom....
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 10 ožu 2015, 22:01
Postao/la branac88
psi ipak bolje čuvaju kuću od unučadi

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 11 ožu 2015, 00:05
Postao/la Abzeenth
Max Bunker je napisao/la:Ja trčim, nekad ranim jutrom a nekad navečer kad smrkne. I onda se mimoidem sa dosta osoba koje vodaju pese. I mnoge od njih nikad nisam vidio da šeću sa unucima a znam sa ih imaju jer smo svi susjedi. I nekad ih podjebem da bi mogli malo i sa unukom u šetnju aumjesto kaj tolko vremena i energije posvecuju dzukeli, čak i emocije... Meni je to bolesno, da se toliko brige posvecuje životinjama a toliko je nesretne, napuštene,gladne djece a i odraslih osoba. Štoviše, industrija oko kućnih ljubimaca strašnu paru zgrće.... A kad se dzukela zasere u parku di mi se igraju djeca, vlasnici tih pasa se prave da nisu vidli. E onda fakat posizim i kaznim tu dzukela a i vlasnika ak krene pametovati i to tak da godinu dana vise nedodje u park taj,a i roditelji ostale djece u tom nasem parku slicno postupaju... Znam da pesoljupcima to zgleda drakonski al sory ipak su mi djeca na prvom mjestu.... Jednom sam bil i na sudu jer sam zbrojevkom roknul pesa koji je navalil na kolica sa bebom, pa me vlasnik psa tuzil za dusevne boli... Srecom je sutkinja bila razumna i shvatila da je bitnija beba u kolicima nego emotivna bol za pesom....
Baš lijepo da si nam se pohvalio.
Inače, ne znam koliko je to teško shvatiti, ali psi nisu odgovorni za glupe postupke svojih vlasnika. Baš kao što ni djeca nisu kriva što ponekad imaju roditelje-idiote. Iskaljivati se na psu i mlatiti ga zato što ima neodgovornog vlasnika je isto kao da udariš neko dijete zato što roditelj ne pazi na njega, a ono samo ne zna i ne shvaća što je pogrešno napravilo. Jer psi su upravo na toj mentalnoj razini - otprilike četverogodišnjeg, bespomoćnog djeteta. Vlasnike koje ne čiste za svojim ljubimcima treba ukoriti ili prijaviti, a ne se ponašati kao lokalni šerif-manijak i dijeliti pravdu šakama.
Nadalje, industrija opreme za bebe i igračaka za djecu također zgrće ogromne pare, vjerujem, mnogo, mnogo više od one za životinje. Vjerojatno zato što ima puno više djece na svijetu nego kućnih ljubimaca, jel.
Tebi je "bolesno" što neki ljudi odvajaju svoje vlastito (znači ne TVOJE niti ičije drugo) vrijeme, novac i ljubav da bi pomogli vrstama slabijim od ljudske da prežive u ovom svijetu koji su ljudi već podosta uništili svojim intervencijama.
Pa dobro.
Meni je bolesno da ti na ovaj način priznaješ, propagiraš i doslovno opravdavaš nasilje nad drugima, nebitno jesu li ljudi ili životinje, i to na javnom forumu. Nadam se da ćeš se opet pohvaliti svojim pothvatima ako ikad opet (nedajbože) do njih dođe, tako da možemo proslijediti tvoje podatke već kome bude potrebno da te se kazni.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 11 ožu 2015, 01:18
Postao/la Max Bunker
Sama si iznijela tezu da je lako laprdati uopceno a posve je drugačije kad se to tebi osobno desi. E tako je i meni lako kad iz birca gledam kako psi zapisavaju livadu. Ali kad zapišavaju i zaseru dječji park gdje se mi igramo sa svojom djecom, e onda nije lako suzdrzati se... I slazem se da je vlasnik psa odgovoran, jer pas nebi sam tu došao.. I da, smatram bolesnim osobu koja ima vise vremena i ljubavi za psa nego za svoje djete ili unuče.. Bolje da onu lovu za pudličine frizure i pseće veste poklone domu u nazorovoj.. Kada tako negdje i dodje do konflikta, ja to neradim noću i pod maskom, nego usred dana i pred gomilom svjedoka jer smatram da ispravno postupam tražeći od vlasnika psa da pocisti za njim kad ga je vec imao obraza dovesti na oznaceno i obiljzeno djecje igraliste sa djecjim spravama.. A ako pocne pametovati, dobil bu lekciju i od mene i od ostalih roditelja. I za to sam uvjek spreman snositi odgovornost i svaki razumni sudac ce razumjeti i saslusati i ostale roditelje kao svjedoke... I to nije nikakvo nasilje, kao sto nije niti nasilje ako u nocnom klubu pocnes raditi nered pa tefino neko brzo pouci bontonu... Reda mora biti i u diskacu i u parkiću... Probavali su prije neke mame zvat policiju protiv tih neodgovornih vlasnika pasa ali nije bilo neke koristi, kao ni od komunalnog redara... Pa se iišlo postaviti preko gradske cetvrti table upozorenja koje su ukrali trecu noc.... Kako sam god ja spreman odgovarati za sve kaj učinim, tako isto mora i taj pesovodac biti spreman.... A malo posjeti alaindex hr, aladragovoljac hr i slicne portale pa bus vidla kako izgleda pravo i javno pozivanje na nasilje i netoleranciju...
No, da nebi stvarno mislila da ja iz nekog razloga nevolim pese ili njihove vlasnike, moram reci da to nije tako jer sam i sam imao tri psa. I u konflikt udjem samo sa budalom koji me stera u tri pm kad mu velim da bi trebao pocistiti sranje svog psa na djecjem igralištu.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 11 ožu 2015, 06:44
Postao/la Yeti
Max Bunker je napisao/la:Ja trčim, nekad ranim jutrom a nekad navečer kad smrkne. I onda se mimoidem sa dosta osoba koje vodaju pese. I mnoge od njih nikad nisam vidio da šeću sa unucima a znam sa ih imaju jer smo svi susjedi. I nekad ih podjebem da bi mogli malo i sa unukom u šetnju aumjesto kaj tolko vremena i energije posvecuju dzukeli, čak i emocije... Meni je to bolesno, da se toliko brige posvecuje životinjama a toliko je nesretne, napuštene,gladne djece a i odraslih osoba. Štoviše, industrija oko kućnih ljubimaca strašnu paru zgrće.... A kad se dzukela zasere u parku di mi se igraju djeca, vlasnici tih pasa se prave da nisu vidli. E onda fakat posizim i kaznim tu dzukela a i vlasnika ak krene pametovati i to tak da godinu dana vise nedodje u park taj,a i roditelji ostale djece u tom nasem parku slicno postupaju... Znam da pesoljupcima to zgleda drakonski al sory ipak su mi djeca na prvom mjestu.... Jednom sam bil i na sudu jer sam zbrojevkom roknul pesa koji je navalil na kolica sa bebom, pa me vlasnik psa tuzil za dusevne boli... Srecom je sutkinja bila razumna i shvatila da je bitnija beba u kolicima nego emotivna bol za pesom....
Max ovo je bilo nisko, definitivno sam promjenio misljenje o tebi nakon ovog posta.. Nijedan vid nasilja nije opravdan, a pogotovo ne pucanje na zivotinje i to ne bilo kakve nego psa koji je u vecini slucajeva bolji nego pola tih ljudi koje spominjes!
Iskreno ne znam tko je tebi uopce dao oruzje i zasto ti nije oduzeto, ali ja bi vodio pravnu bitku protiv tebe i 10 godina ako treba, dokle god nebi dosao na svoje!
Ne vjerujem da je taj pas na kokeg si pucao htio ista lose, mozda se poigrati s djetetom ili sto vec, ali je kao i obicno ostao krivo procjenjen! Ja volim one kako bi ljudi poput tebe rekli "opasne rase" i stavljaju se na los glas i cudno vas gledaju, imate zabrane razno razne, svasta nesto... Druzio sam se sa puno takvih pasa ali nijedan nije divlji, a ni samoinicijativan vec su svi uredni, pametni, i uceni psi koji su samo previse puta krivo shvaceni od mentola sa zbrojevkom, sjekirom, batinom i sta ja znam cime!
Rano mi je sad za pisanje i jos ne vjerujem sto sam procitao pa odustajem od daljnjeg pisanja.. Vidim da je Abz napisala sve sto treba i slazem se s time, nepotreno je jos jednom!
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 11 ožu 2015, 06:59
Postao/la Vl@do
U svemu tome psi su najmanje krivi, što god učinili. Ja uvijek krivim neodgovorne vlasnike (ljude).
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 11 ožu 2015, 07:42
Postao/la shicy
ček sekund. pas skoči na dječja kolica i vi se čudite što ga je netko ozlijedio???
šta je triba, stat sa strane i reć mu: "ajde pasu, pusti dijete, ne ne ga papat"
slažem se da su psi najmanje krivi, ali ako je dijete u opasnosti, ipak biram dijete, a ne psa.
da se razumijemo, i da ne ispadnem mrzitelj (svega hrvatskog) pasa i životinja uopće, imam 2 psa, prije sam ih imao još nekoliko i te beštije obožavam.
na kraju svog obraćanja svekolikom pučanstvu, moram reći da je i meni nevjerojatno to kako Max prosuđuje što je bolesno, a što nije. čovik, šta te briga kako će tko koristit svoje slobodno vrijeme i svoje novce. ti ih koristi kako ti želiš i voliš, ostali će kako njima paše.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 11 ožu 2015, 08:09
Postao/la Yeti
Pa postoje i drugi nacini da se psa makne a ne odmah potezat oruzje i pucat na psa... To ne podrzavam i nikad necu!

U tome je problem shicy!
Jesu vlasnici neodgovorni i znam da ne skupljaju drek za svojim psima jer i ja sto puta nagazim kad vodim svoje pse u setnju 2 puta na dan, ali doci ce i to na red pa ce ljudi pocet skupljat za sobom... Ali gle sad, ja kakve maze imam isto x puta znaju hopsat na dijete i sta ja znam i onda se nade netko i upuca mi psa, i sto onda? Pa to mi je clan obitelji isto ko i dijete koje imam, nas 5 smo jedna obitelj koja djeli svaki izlet, svaku igru, druzenje i nedjeljno drijemanje i ljencarenje... I sad ti netko ubije (ili tesko ozljedi, nije navedeno, osim da je roknut) clana obitelji i sto bi onda? Nije to nacin i tocka!
A to sto Max laje drugima sto ne vodis dijete u setnju i bla bla, to je isto nebuloza i prestat ce kad jednom naleti na nekog ostrog jezika i bez cenzure pa ce se mozda mal posramit i umuknut drugi puta..
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 11 ožu 2015, 08:22
Postao/la shicy
ako ćemo u detalje, nije definirano ni "škočit na kolica"... je li to bilo veselo javljanje ili je to bio divlji nasrtaj?
ok, držiš svoju stranu priče. ali ja poznajem jednu curu kojoj je pas skočio na kolica dok je bila dijete i ta cura dan danas muca i boji se pasa.
ne znam šta je problem u tome da su ljudi ispred životinja?? mislim, ej, zamisli da šetaš sa ženom i djetetom i neki pas ti skoči prema kolicima? šta bi napravija? bi li prvo išao potražit vlasnika psa pa mu objasnit da to što njegov pas skače na kolica u kojima je dijete, u ovom slučaju tvoje, prilično nepristojno i... što je u međuvremenu s djetetom?
ili da tvoj pas skoči na kolica s djetetom? ja samo znam da bi Max (moj pas) dobija boga svoga da tako šta napravi.