Stranica: 169/483.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 09 ožu 2015, 21:13
Postao/la Abzeenth
shrike je napisao/la:Eto, upravo sam saznao da je lastan AKA cp.tar sa forum.hr umro. Ne znam da li se ikada učlanio na lzs, ali lako moguće jer je uvijek bio aktivan oko i linuxa, i generalno geekovskih stvari. Među zadnjima sa kojima sam još na ircu ostao aktivan. Uvijek se sa njime moglo super porazgovarati i bio je bas ljudina. Rip
Da, užasna vijest, ja još uvijek ne mogu vjerovati :place baš mi je žao, iako je ponekad bio naporan u forumskim raspravama, ali bio je jako, jako pametan i imao je prilično ispravne stavove u vezi života općenito. Strašna šteta da je netko poput njega umro tako mlad, a kojekakvi kreteni i glupani dožive duboku starost.

:place

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 13:22
Postao/la shicy
only the good die young...

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 17:41
Postao/la JH-IM
Abzeenth je napisao/la:Strašna šteta da je netko poput njega umro tako mlad, a kojekakvi kreteni i glupani dožive duboku starost.

:place
I kreteni i glupani su ljudi.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 17:55
Postao/la Abzeenth
JH-IM je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la:Strašna šteta da je netko poput njega umro tako mlad, a kojekakvi kreteni i glupani dožive duboku starost.

:place
I kreteni i glupani su ljudi.
Da, i ubojice i silovatelji isto. Pa? Promašio si bit mog upisa. Neke osobe naprosto imaju kapacitet pomoći drugima i pridonijeti društvu i kulturi više od nekih drugih (štoviše, ti "neki drugi" provedu život bivajući destruktivnima i nanoseći zlo i sebi i svima oko sebe). Zato je njihova smrt - a pogotovo kad je tako preuranjena i iznenadna - baš prava šteta za sve.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 18:30
Postao/la JH-IM
Abzeenth je napisao/la:
Da, i ubojice i silovatelji isto. Pa? Promašio si bit mog upisa. Neke osobe naprosto imaju kapacitet pomoći drugima i pridonijeti društvu i kulturi više od nekih drugih (štoviše, ti "neki drugi" provedu život bivajući destruktivnima i nanoseći zlo i sebi i svima oko sebe). Zato je njihova smrt - a pogotovo kad je tako preuranjena i iznenadna - baš prava šteta za sve.
Takva je priroda ljudi, uvijek je bilo i biti će ljudi svih profila, konstruktivnih i destruktivnih.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 18:38
Postao/la Abzeenth
True dat. slika

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 19:14
Postao/la korisničko_ime
I ubojice su ljudi. Nije čovjek kriv ako mu je psiha malo skrenula naročito zbog utjecaja drugih u djetinjstvu. Neke ubojice su prošle takvo djetinjstvo da ih se jednostavno može samo žaliti nakon nedjela. Treba čovjeka razumjeti, ne suditi po trenutnom stanju.
Ima uzornih građana puno gorih nego što su razni prijestupnici

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 19:24
Postao/la Cooleech
Kojis' ti lik. :pogled_dolje Da žalit ubojicu?! :sokiran Da netko naudi tvome bližnjem bil' te zanimalo kakvo je djetinjstvo imao? Ima ljudi koji su prošli svašta u životu, pa ne kolju i ne ubijaju okolo. :kava

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 19:28
Postao/la korisničko_ime
To su ljudi čvrst psihe, nemaju svi taj dar. Prema svakom se treba odnositi kao prema čovjeku. Ko ne griješi taj čovjek nije.
Ne možeš bolesnog kriviti što je bolestan kolko god da ti zlo njegova bolest učinila

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 10 ožu 2015, 20:42
Postao/la Abzeenth
korisničko_ime je napisao/la:Prema svakom se treba odnositi kao prema čovjeku. Ko ne griješi taj čovjek nije.
Ne možeš bolesnog kriviti što je bolestan kolko god da ti zlo njegova bolest učinila
Pa mi nismo uopće govorili o krivnji ili netretiranju nekog kao čovjeka. Radilo se samo o tome da su neki ljudi naprosto bolji od drugih. To je onak, činjenica, i što prije to prihvatiš, lakše ti bude nositi se s raznim situacijama u životu.

Brijanje na kojekakve hipijevske teorije "svi su jednaki" je promašeno. Naravno da pred zakonom treba postojati jednakost, naravno da u društvu ne smije biti diskriminacije - u tom značenju trebaju svi biti jednako tretirani, ali to su društvene kategorije. Ja sam govorila o kategorijama osobnosti koje se tiču ponašanja pojedinca. Nemaju svi iste interese, želje, sposobnosti ni znanje - neki su bolji od drugih i to je naprosto tako. Netko je bolji sportaš, netko je bolji matematičar, netko brže i bolje usvaja strane jezike, netko bolje kuha od ostalih. Isto vrijedi i za ajmoreć "moral" - neki više poštuju druge, više pomažu drugima, i općenito se bolje ponašaju. To kako će se netko odnositi prema ubojicama, mentalno bolesnima itd. je sasvim druga priča i nema veze s ovim.

Osim toga, svatko ima svoje vlastite kriterije za procjenu drugih ljudi. Neki npr. procjenjuju ostale ponajviše po izgledu, i to im je najvažnije. Neki po materijalnom bogatstvu i statusu. Nekima po defaultu sve žene ne valjaju jer su - žene. Neki će svima dati šansu i u početku ih tretirati kao prijatelje, ali će promijeniti mišljenje pod utjecajem određenih postupaka. Možeš ti biti "divan obiteljski čovjek" i sposoban u svom poslu, ali ako tučeš i mučiš životinje, za mene si najodvratnija nasilnička čobančina. To je npr. moj kriterij.

Ti sigurno imaš neke svoje kriterije, i glupo je da ja tebi sad namećem svoje kao jedine ispravne. A isto vrijedi i obrnuto. Recimo, ljude koji su ti prijatelji si izabrao po nekim kriterijima, i vjerojatno ih u određenim aspektima smatraš boljima od ostalih ljudi. Plus ovo što Cooleech kaže, lako je biti tolerantan kad se govori ovako općenito, na nekom nevažnom forumu o nekoj zamišljenoj situaciji. Da nekom tebi bliskom takva osoba naudi, vrlo vjerojatno bi brzo promijenio priču.